SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Burak Elmas kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Burak Elmas’ın serveti ne kadar?

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'ın hayatı Galatasaraylılar, futbol fanatikleri tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Burak Elmas kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Burak Elmas’ın serveti ne kadar? İşte ayrıntılar...

Burak Elmas, Galatasaray’ın yeni başkanı oldu. Başkanlığa ilişkin açıklama yapan Elmas ifadelerinde, eğer başkan olursa Fatih Terim ile çalışmak istediğini söylemişti. Burak Elmas kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Burak Elmas’ın serveti ne kadar? sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte ayrıntılar...

BURAK ELMAS KİMDİR?

1974’te İstanbul’da doğan Burak Elmas, Avusturya Lisesi’ndeki öğrenimini bitirmesinin ardından University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi aldı.

BURAK ELMAS NE İŞ YAPIYOR?

İş yaşamına Türkiye’nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlayan Burak Elmas, aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda çalışmasının ardından İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurdu.

2008 yılı itibarıyla Godiva Investment şirketinde CEO olarak çalışan ve grup yönetim kurulunda yer alan Burak Elmas, aynı anda gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Grup'ta da Yönetim Kurulu üyeliği yaptı, görev süresi boyunca önemli stratejik pozisyonlarda bulundu.

Burak Elmas kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Burak Elmas’ın serveti ne kadar

Çalışma yaşamında birçok ortak girişimde görev yaptığı şirketleri en üst pozisyonlarda temsil eden Burak Elmas, bu dönemde Ingiltere, Japonya, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde yaptıktan sonra 2020’de tüm görevlerini bıraktı.

Hâlen Türkiye ve İngiltere’de 3 uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Burak Elmas, Galatasaray’daki ilk görevini 1997’de, 23 yaşındayken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak aldı. 1998, 2000 ve 2002’de 3 dönem yönetim kurulu üyeliği yapan Burak Elmas, profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray ilk defa Süper Kupa ve UEFA kupasını kazandı. 19 Haziran 2021'de Galatasaray başkanı oldu.

2018’de ise Galatasaray Sportif AŞ'de görev alan Burak Elmas, evli ve iki çocuk babasıdır. Burak Elmas, Almanca ve İngilizce biliyor.

İŞTE BURAK ELMAS’IN LİSTESİ

Asil: Mehmet Remzi Sanver, Ali Polat Bengiserp, Bikem Ardakoç Kanık, Başak Karaca, Burçak Emre Zorlu, Turhan Özen, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Şükrü Köksal Ünlü, Özgür Işıtan Gün, Rezan Epözdemir.

Yedek: Selim Sefada, İbrahim Reha Keskin, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Ahmet Ozan Şener.

İŞTE BURAK ELMAS'IN GALATASARAY BAŞKANLIĞI İÇİN VAATLERİ

Burak Elmas, 19 Haziran 2021 itibariyle Galatasaray başkanı oldu. İşte Elmas'ın vaatleri:

140 milyon dolarlık sponsor desteği. Stat isim hakkı da dahil.

Florya arazisinin yeni imar planı ile değerlendirilmesi.

Global spor kulüpleri arasında dijital alanda lider olmak.

Finansmanı hazır Kemerburgaz tesislerini 26 ayda tamamlamak.

Basketbolda Euroleague katılım, 11 bin kapasiteli salon yapılacak.

Teknik Direktör Fatih Terim olacak.

Hesap sorulabilir yönetim anlayışı için ilk 100 gün planı paylaşmak.

Tevfik Fikret Spor ve Yaşam Merkezi ile basketbol takımına ek gelir sağlamak.

25 milyon dolardan fazla dijitalden gelir hedefi.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler