SPOR

Bursaspor'da Ali Ay yönetimi ibra edilmedi

Bursaspor'un olağanüstü genel kurulunda yapılan oylamada üyeler, Ali Ay başkanlığındaki mevcut yönetimi mali ve idari bakımdan ibra etmedi.

Bursaspor'da Ali Ay yönetimi ibra edilmedi

Gelecek sezon Spor Toto 1. Lig'de mücadele edecek Bursaspor'un olağanüstü kongresinde Ali Ay başkanlığındaki kulüp yönetim kurulu ibra edilmedi. Büyükşehir Belediye Stadı'ndaki kongre, yönetim kurulu faaliyet raporlarının okunmasıyla başladı. Tayfur Serdar Güllülü tarafından okunan denetleme kurulu raporunda, kulübün 31 Mart 2019 itibarıyla borcunun 437 milyon 911 bin lira olduğu açıklandı.

Daha sonra yapılan oylamada, Ali Ay başkanlığındaki mevcut yönetim kurulu mali ve idari bakımdan ibra edilmedi. Ali Ay ve yönetici Cemil Parlakay'ın disiplin kuruluna sevkine ilişkin talep, genel kurul üyelerince oy çokluğuyla kabul gördü.

Yönetim kurulu üyelerinin, alacaklarına karşılık Bursaspor'un gelirine temlik koyması kararı da denetleme kurulu tarafından genel kurul üyelerinin oyuna sunuldu. Oy çokluğuyla bu işlem yürürlükten kaldırıldı. Bursaspor Kulübünün bağımsız denetleme kurulu ise üyelerce aklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
büyüksün başkan akpli bursa kümeye ????
niye ibra edilmedi anlamadım zaten külüplerin hepsi batık borcu yükselmiş olsa beliki kur farkı şov yapmak için getirilen futbolculara bolca evro vermenin cezasını çekiyor türk futbolu
maf etti guzelim bursa spor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler