Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren ceza kesinleşirse ne kadar hapis yatacak?

'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan Çağatay Ulusoy, Cenk Eren, Gizem Karaca, Cemal Hünal, Yusuf Akgün, Ergun Taş'a hapis cezası verildi. Karar kesinleşirse hepse girecekler. Ceza kesinleşirse ünlü isimler ne kadar hapis yatacak?

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren ceza kesinleşirse ne kadar hapis yatacak?

Oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Hüseyin Orçun Benli, DJ Nuri Kösem ve menajer Ayşe Selin Borankay gibi 34 isim bugün 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Ünlüler, “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2'şer ay hapis cezasına ve 80'er lira adli para cezasına çarptırıldı.

HEM HAPİS HEM DE ADLİ PARA CEZASI
Mahkeme diğer ünlülerden farklı olarak Cenk Eren'e önce 5 yıl hapis cezası verdi. Ancak ticareti yapılan uyuşturucunun kokain olması nedeniyle ceza yarı oranında artırılarak 7 yıl 6 ay hapse çıkarıldı. Bu ceza ise sanığın duruşmalardaki iyi hali nedeniyle 6 yıl 3 ay hapse indirildi. Eren'e 100 lira da adli para cezası verildi.
Avukat Uğur Poyraz, ünlü isimlerin cezaları kesinleşirse yatacakları süreyi Sozcu.com.tr'den Sercan Meriç'e anlattı.

CEZA KESİNLEŞİRSE NE KADAR YATACAKLAR?
Ünlü isimlerin ilk etapta kararı istinaf mahkemesine taşıyacak. İstinaf mahkemesinden ünlü isimlerin aleyhine bir karar çıktığında süreç Yargıtay’a taşınacak. Avukat Uğur Poyraz, Yargıtay’ın cezaları kesinleştirdiği takdirde, bu isimlerin cezalarının 3’te 2’sini, yani 4 yıl 2 ay ceza alanların 22 ay 20 gün hapis cezası alacağını söyledi.

Poyraz, bu cezanın 10’da birinin kapalı cezaevinde, geri kalanının da açık cezaevinde çekilebileceğini söyledi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
rahat batmış yatsınlar
bu adaletle mi hapis yatacak güldürmeyin
DİĞERLERİ NEYSE DE.GİZEM KARACA NİYE.BE YAVRUM NE KADAR GÜZEL TER TEMİZ BİR YÜZÜN VAR.SENİN NE İŞİN OLUR BU İŞLERLE YAZIK DEĞİLMİ
para cezalarını ben üstleniyosun ne bu birine 80tl birine 100tl
3/2 si 33 ay yapar..Eğer 3/1 ise doğru hesap...
yatmaz bunlar :)
DENİZ DEKİ BUNLARA ÖRNEK OLMAMIŞ.
Burda hakim ve yargıçların elini vicdanına koyarak hakkaniyete uygun kanunun herkes için eşit olduğunu gösterip gereken cezaları vereceğini ümit ediyorum.Sanatçıysan halka örnek olacaksın Yok öyle bizim paralarımızla gidipte esrar eroin yada her ne zıkkımsa içip sonrada elini kolunu sallayarak gezmek!
bu ne ya şundan iyi indirim, burdan iyi hali, yarışı kapalıda,gerisi açıkta derken adamlar cezaevine gitmen bitirecekler nerdeyse, ya ne verdiysen girsin yatsın çıksın
Diğer Haberler