SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Canlı yayında büyük öfke! Müslümanlık bu mu?

Ntvspor'da Spor Servisi programı yorumcusu Mehmet Demirkol, Yunanistan maçında yaşanan ıslıklama olaylarına büyük tepki gösterdi.

Canlı yayında büyük öfke! Müslümanlık bu mu?

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Ntvspor yorumcusu Mehmet Demirkol canlı yayında, dün oynanan Yunanistan maçında saygı duruşu ve milli marşın ıslıklanmasına büyük tepki gösterdi.

İşte Demirkol'un açıklamaları;

'Bu hangi din?'

'Ben böyle birşey görmedim. Bu hangi din? Ölüye bile saygı duymayan bu hangi din? Biz mi yanlış okuduk? Fransa'da 12 Müslüman öldürüldü. Elif öldü yahu. Bu nasıl bir anlayıştır. Hangi dinde var bu. Açın okuyun Kur'an'ı. Biraz düşünün, biraz empati yapın.' Kendi dininden olmayana saygı duymuyorsun Müslümanlar da öldü onlara da saygı duymuyorsun o zaman. İslam bu değil ya! Yunan marşını yuhalıyorsun, ona saygı duymuyorsun peki yendiğinde neden seviniyorsun? Eğer rakibine saygı duymuyorsan, onunla maç yapmanın da onu yenmenin de bir anlamı yok ki...'

[Dünya bu rezaleti konuşuyor](https://www.mynet.com/dunya-bu-rezaleti-konusuyor-89118-myspor)
[Maçtan kareler-![Türkiye-Yunanistan maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124994/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/turkiye-yunanistan-macindan-kareler-155315-myspor)

'Şu mağduriyet edebiyatını bırakın'

'Onlar bizim kayıplarımıza üzülmüyor diyorlar. Boşver, sen asil davran. Karşındakine saygı duy. Biraz mağrur olun. Şu mağduriyet edebiyatını bırakın artık. Milli marş ıslıklanmaz, saygı duruşu ıslıklanmaz. Duramıyorsan alkışla. Sevme, beğenme ama ıslıklama olmaz. Kusura bakmayın çok konuşuyorum ama doldum ya. Ben onları yapanların da doğru düzgün çocuklar olduğuna eminim. Bazıları deli olabilir. Ama artık çözün şu durumu.'

[Torbalar belli oldu! İşte muhtemel rakiplerimiz...](https://www.mynet.com/torbalar-belli-oldu-iste-muhtemel-rakiplerimiz-89120-myspor)

İşte Demirkol'un protesto çıkışına sosyal medyadan gelen bazı tepkiler;


Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler