YURTHABER

Çemberi yarmaya çalışan PKK'lılar kıstırıldı

Görese Dağı'nda kuşatılan 50 kişilik grupa yönelik düzenlenen operasyonda kaçan 10-12 kişilik grup Kurşunlu Dağı'nda kıstırıldı.

Çemberi yarmaya çalışan PKK'lılar kıstırıldı

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi ile Elazığ'ın Arıcak İlçesi arasında bulunan Görese Dağı'na kış üstlenmesine geldikleri belirlenen yaklaşık 50 kişilik PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için başlatılan hava destekli operasyonda sıkışıp kaçmaya çalışan 10-12 kişilik grup Kurşunlu Dağı'nda kıstırıldı.

20 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

10 TERÖRİST TESLİM OLDU

Çıkan çatışmada 1 PKK'lı öldürülürken, bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü bildirildi.Diyarbakır'ın Dicle ile Elazığ'ın Arıcak İlçeleri arasındaki Görese Dağı'na kış üstlenmesine gelen yaklaşık 50 PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için 4 gün önce başlatılan ve Özel Eğitimli Komandoların yanı sıra Özel Harakat Polis timlerinin de katıldığı hava destekli operasyon sürdürülüyor.

Son yılların en büyük ve yaklaşık 20 PKK'lının öldürüldüğü belirtilen operasyonunda sıkışan PKK'lılar kaçak gruplar halinde operasyon bölgesinden kaçmaya çalıştıkları bildirildi.

Görese Dağı’nda operasyon | video.mynet.com

Görese Dağı'ndan kaçıp Elazığ'ın Arıcak İlçesi'ndeki Kurşunlu Dağı'nın Uzunsöğüt Mahallesi'nde tespit edilen 10-12 kişilik PKK'lı gruba dün gece operasyon düzenledi. Elazığ Valisi Muammer Erol, yaptığı yazılı açıklamada dün saat 23.00 sıralarında tespit edilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için Elazığ, Arıcak ve Alacakaya İlçesi Jandarma Komutanlıklarından bölgeye jandarma komandolar ve geçici köy korucularının zırhlı araçlarla sevkedildiğini belirtti.

ÇATIŞMA ÇIKTI
Görese'den Bingöl'ün Genç İlçesi kırsal kesimine doğru kaçtıkları belirtilen PKK'lılarla dün saat 02.15 sıralarında Kurşunlu Dağı'nın Uzunsöğüt Mahallesi'nde sıcak temas sağlandı. Güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrısına PKK'lıların ateş açarak karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Yaklaşık 25 dakika süren çatışmanın ardından PKK'lılar gecenin de karanlığından yararlanarak, geldikleri Görese Dağı'na doğru kaçtı.Vali Erol, yaptığı açıklamada operasyona katılan askerlerde herhangi bir zaiyatın meydana gelmediğini belirterek, şöyle dedi:

BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
"Sabah saatlerinde Elazığ Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'ndan bölgeye sevk edilen 4 Jandarma Özel Harekat Timi, saat 05.30'dan itibaren yaptığı arazi arama ve taramasında 1 erkek terörist cesedi, 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 el bombası, 1 el telsizi, 1 dürbün, 1 güneş paneli ve 2 sırt çantası ele geçirilmiş olup bölgede hava destekli operasyonlara devam edilmektedir" dedi.Bölgede kaçan diğer PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyonlar sürerken, yer yer çatışmaların yaşandığı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 113 yorum
POLİSLER BU OLAYDAN ALINSINLAR. TÜRK ORDUSUNA YETKİ VERİLSİN BİR KAÇ AY DA YOK EDİLİRLER. AKP.LİLER ABD.DEN İZİN ALMADAN PARMAKLARINI OYNATMAZLAR. PKK.LILAR KORUNUYOR. KANDIRMACA OPERASYON YAPILIYOR. KUZEY IRAK'A GİRMEDİĞİMİZE GÖRE YAPILANLAR HİKAYE.
kökleri kurur inşallah içerideki şerefsizide bir imha edebilsek sorun kökten çözülür aslında
Bu videoda konuşan insan hakları dernegi sözcüsümü nedir. kimyasaldan şüphelendiklerini söylüyor. Asker ne yapacaktı kendine pusu kurup uykuda RPG lerle saldıran bu insanlık dışı yaratılar kendine pusu kursun keklik gibi Dağamı incekti Allaha şükür Uçağımız var helikopterimiz var ilk önce kızartır sonra leşleri toplarız. biz bu askeri polisi namerte keklik gibi avlansın diye yetiştirmedik. Namertçe pusu kuranın hakettiği ölüm budur dünyanın heryerinde Kimyasalmış? biz onlar gibi namert değiliz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler