YURTHABER

CHP İlçe başkanından 'peygamber' gafı

CHP Darıcı İlçe Başkanı Baykal Kaya, "Erzurum'da CHP'den Peygamber'i de aday gösterseniz yine oy vermezler" dedi.

CHP İlçe başkanından 'peygamber' gafı

CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan'ın seçimi değerlendirme toplantısında "peygamber" krizi yaşandı. CHP Darıcı İlçe Başkanı Baykal Kaya, "Erzurum'da CHP'den Peygamber'i de aday gösterseniz yine oy vermezler" dedi.

CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Öğretmenevi'nde 12 Haziran genel seçimlerini değerlendirmek üzere gazetecilerle bir araya geldi. İlçe başkanlarının da bulunduğu toplantının sonlarına doğru, CHP Darıca İlçe Başkanı Baykal Kaya şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Adnan Üner'in eşi Nurhan Banu Üner'in Erzurum'dan aday olup seçilememesiyle ilgili sohbet sırasında Kaya'nın, "Orada CHP'den Peygamber'i de aday gösterseniz yine oy vermezler" şeklinde değerlendirme yapması üzerine ortalık bir anda buz kesti.

CHP'ye olan yakınlığı ile bilinen gazeteci Adnan Üner de, "Hazreti Ali'yi mezardan çıkarıp Erzurum'da aday gösterseniz ona da bir kulp bulurlar ve ona da inanmazlar" diye Kaya'ya destek verince gazeteciler bu sözlere tepki gösterdi.

Açıklamaların manevi değerlere hareket niteliği taşıdığını ifade eden gazeteciler, milletvekili Mehmet Hilal Kaplan'a, "Artık bu toplantıyı sonlandırın. Daha fazla tahammül edemiyoruz" diyerek toplantıdan ayrıldı.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön