SPOR

CANLI

Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır görevden alındı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), FETÖ soruşturması kapsamında üst klasman hakem gözlemcisi Serdar Çakır'ın görevden alındığı iddia edildi.

Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır görevden alındı

Türkiye liglerinde uzun yıllardır görev yapan onlarca gözlemci, futboldaki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında MİT'in olumsuz rapor vermesi nedeniyle yarın yapılacak seminere çağrılmadı. Bu isimler arasında FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır da bulunuyor. Çağrılmayan gözlemcilerin TFF ile ilişkilerinin kesildiği iddia edildi.

Futboldaki FETÖ/PDY soruşturması hız kesmeden sürüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), MİT'ten gelen raporlar doğrultusunda daha önce 150 civarında hakem, gözlemci, kurul üyesi ile yollarını ayırırken, bugün yeni isimler ortaya çıktı.

TFF, yarın yapılacak Gözlemci Semineri'ne uzun yıllardır Türkiye liglerinde görev yapan onlarca gözlemciyi çağırmadı.

Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır, geçtiğimiz haziran ayına dek TFF'de profesyonel hakemlerin sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Bu isimler arasında FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır, Fahir Ersoy, Metin Aydoğan, Necdet Erdilek, Turgut Sığıç ve Hasan Başdemir'in bulunduğu öğrenildi.

ESKİ MHK ÜYELERİ DE ÇAĞRILMADI

Ayrıca, Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki son Merkez Hakem Kurulu'nda üye olarak görev yapan ve TFF'nin gözlemci kadrosunda bulunan Bünyamin Gezer, Sadettin Güler, Zafer Demir, Yıldıray Arslan, İsmet Cengiz, Erdal Güleç, Hakan Özkan ve Hikmet Öksüzoğlu da seminere davet edilmedi. Bu isimlerle de yolların ayrıldığı belirtiliyor.

NAMOĞLU: ÇAKIR SAĞLIK RAPORU VERDİ

Bu arada MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, TFF ile olan sözleşmesi yenilenmeyen üst klasman hakem gözlemcisi Serdar Çakır'ın kalp rahatsızlığı raporunu gözlemciler kuruluna sunarak, bundan böyle görev yapamayacağını bildirdiğini açıkladı.

İLHAMİ KAPLAN SON DAKİKADA DİREKTEN DÖNDÜ!

Öte yandan, Merkez Hakem Kurulu'nda (MHK) Kuddusi Müftüoğlu'nun yerine başkanlığa getirilen Yusuf Namoğlu'nun, yönetim kuruluna almak istediği eski hakem İlhami Kaplan'ın da son dakikada MİT'ten gelen olumsuz rapor nedeniyle yönetime alınmadığı öğrenildi. Kaplan, Namoğlu'nun daha önceki MHK yönetim kurulunda da görev yapmıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
herşey acığa cıkıyo nıye şıke bahceyı bu kadar kolladıkları belli oldu
@alperenali1 sen ne zekisin playof uygulanan olaylı FB cincon maçında resmen fetullahın uşakları,derin devlet artıkları ve hakem görünümlü tetikçi çakır sayesinde şampiyonluk elimizden alındı bunu anlamamak için sığır olmak lazım.hala şike diyebiliyorsan kanında bir şey vardır senin.
@alperenali1 bu yazdığına gercekten de inanıyormusun.
@alperenali1 uzayda mı yaşıyorsun sen? şike salatası fetönün feneri ele geçirebilme çabasıydı olmadı.. şimdi diğerleri yusuf yusuf etsinler çünkü feto temizliği yapıldıkça fenerin önündeki engeller cimbomun ise destekçileri azalacak
@alperenali1 hadi lan ordan yam yam feneri kollasalar son maçlarda şampiyonluklar mı verirdi.
uzayda mı yaşıyorsun sen? şike salatası fetönün feneri ele geçirebilme çabasıydı olmadı.. şimdi diğerleri yusuf yusuf etsinler çünkü feto temizliği yapıldıkça fenerin önündeki engeller cimbomun ise destekçileri azalacak
@hasananbar gol attında vermedilermi ayrıca şampiyon olaan cimboma yeniden turnuva oynatan fenoşlu yalakaların hepsine koydu cimbom o akşam . zaten terör estirmeside o nedenleydi. şimdi ozamanıda yalanlayan cumhuriyetiz diyebilen aşağılık teröristler de hesap vermeli mutlaka
@alperenali1 embesil kollansak 3 temmuz olmazdı dimi
Şike operasyonun Fener'e yapılan bir kumpas olduğu FETÖ operasyonlarıyla ortaya çıktı, bunu bilmiyormuş gibi şikebahçe diyorsun sen de FETÖ'sün muhtemelen. Ben savcı olsam seni bulur şike şike ifadeni aldırırdım ;)
@alperenali1 salaklık parayla olsa çok para kazanırdın :)
@issa hadi yaa desene yine filimi kaçırdık. tühhh ... arık cimbomsuz oynayın filminizi.
Cüneyt Çakır Türkiye Cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en iyi ve kariyerli hakemidir. (NOKTA)
@erdemkaya77 evet paralel yardım ederse en iyi hakem olur
@erdemkaya77 Sen de gelmiş geçmiş en iyi saflamasın.(noktalı virgül)
siz de "kandırıldık,amma sızmışlar haa" diyenlerden misiniz?yoksa herşey gözümüzün önünde gözümüze soka soka oldu diyenlerden mi?...
Takım
O
Av
P
Geri Dön