SPOR

CANLI

Dante yok Mehmet Akif var

Juventus’u İstanbul’da zorlu bir atmosferin beklediğini yazan Tuttosport gazetesi, “Orada Dante’nin İlahi Komedyası okutulmaz, milli şair Mehmet Akif Ersoy vardır ve sizi sarı kırmızılıların ‘Cehenneme hoş geldin’ mottosu karşılar” ifadelerini kullandı.

Dante yok Mehmet Akif var

Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi’nde kader maçına çıkacak olan Juventus cephesi İstanbul deplasmanına oldukça temkinli yaklaşıyor.

Torino merkezli olan ve Juventus’a yakınlığı ile bilinen Tuttosport gazetesi bugün Galatasaray ve Türk Telekom Arena’yı anlatan bir habere imza attı. Özellikle taraftarların yarattığı atmosfere dikkat çekilirken, “ ‘Her kim buraya girerse, tüm umudunu kesmelidir’ sözlerinin geçtiği Dante’nin İlahi Komedya’sı İstanbul okulunda okutulmaz, orada milli şair Mehmet Akif Ersoy vardır ve sarı kırmızılı taraftarın ‘Cehennneme hoşgeldin’ mottosu sizi karşılar” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray’ın stadının Avrupa’daki en zorlayıcı statlardan biri olduğuna dikkat çekilirken şunlara yer verildi: “Juventus orada oldukça sıcak bir gece bulacak. Galatasaray taraftarı için Juventus maçı, düşman kardeşleri Fenerbahçe ile oynanan derbiler gibi, belki ondan bile daha önemli olacak. Kısacası bir ölüm kalım maçı olacak. 90 dakika susmayan tribünlere sahipler. Hatta takımları geriye düşse bile susmuyor aynen devam ediyorlar. Sanki maç 0-0’mış ya da onlar 1-0 öndeymiş gibi… Tarihinde başarılar kazanmış ve inanılmaz geri dönüşlere imza atmış takımın bu başarılarında işte bu taraftarın büyük payı var.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
yok be olum be fransızlarla maç yapacaksınız. çoğu akifi bilmez . rahat olun
fenevliler realmadride yenildiğimiz için moral bulmuşlar ama sevinmeyin juventusu son maçta yenip sevincinizi kursağınıza bırakıcaz..
öyle büyük bir takımla karşılaşacaksınızki, onu sırf onu yenmek için kurulmuş takımlar bile var.onu yenenler yıllarca galibiyetin yıldönümünü kutlarlar.
Takım
O
Av
P
Geri Dön