SPOR

Demirören'den video hakem ve yabancı sınırı açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, video hakem, yabancı sınırı ve daha birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım Demirören, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisindeki hakem Ali Palabıyık'ın yönetimi içinse "verdiği 7 karardan 5'i doğruydu" ifadesini kullandı.

Demirören'den video hakem ve yabancı sınırı açıklaması!

Yıldınım Demirören şöyle konuştu; "Video hakem sistemine karşıyım. Çünkü futbolun güzelliğini öldürür. Kulüpler Birliği istiyor, Ocak ayına yetişmesi zor ama uğraşıyoruz. UEFA testlerden sonra onay verecek. Benim şahsi görüşüm, lig devam ederken istem değişmez, sezon sonuna kalır.

Yabancı kontenjanı 2019’a kadar geçerli.. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda ile ilgili beyanatları var. Onların ışığında federasyon olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yabancı serbestliğinde değişiklik olmaz. Biz saha içinde daha fazla Türk oyuncunun olmasını sağlayacak bir formülün hazırlıklarını yapıyoruz. Şu an için yeni bir düzenleme olmaz sınırsızın kaldırılması için. Ancak sezon sonunda yedek kulübesinde bekleyen yabancı sayısı azaltılabilir. Yabancı oyuncunun gelmesi ile futbolda kalite yükseldi, yerli oyuncu fiyatları düştü. Tribünlerin dolması da kaliteli yabancıdan.

ALİ PALABIYIK'IN VERDİĞİ 7 KARARDAN 5'İ DOĞRU
Hakemler günah keçisi ilah ediliyor. Kulüpler ve teknik adamlar, yanlış transferler tercihlerini, sahaya sürülen yanlış kadroları sorgulamayıp, sadece hakemler üzerinde yoğunlaşıyor. Dünyanın her tarafında hakem hatası oluyor. Avrupa Şampiyonası’nda, dünya şampiyonasında. Ama hiçbir ülkede bu kadar tartışılmıyor. Mesela Ali Palabıyık, derbide 7 karar verdi. 5’i doğru, biri yardımcısının hatası (Negredo’nun golü). Diğeri Cenk’in ayağına basılmasında penaltı olayı. Ama onu ekrandan tekrar pozisyonlarda herkes gördü. O pozisyon yaşanırken kimse fark etmedi.

TFF OLARAK ALTYAPIYA EĞİLİYORUZ
Kulüpler altyapıya yatırım yapmıyor. Futbolun en büyük problemi bu. Kulüpler bizden altyapıya bütçesi istedi. Yıllık olarak Bu rakam toplamda 50 milyon TL. Bu çok abartılı bir rakam. Federasyonda böyle bir para yok. Ayrıca kulüplerin altyapısındaki antrenörler, futbolculuğu bırakan isimler. Bunların kaçı faydalı oluyor, işte burası soru işareti. Biz TFF olarak altyapıya eğiliyoruz. Emek harcıyoruz. Ama kulüpler kendi oyuncusunu yetiştirmiyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Demirören ALLAH belanı versin
@sed_y_1974 yaşaaaa varollll reyiz :)
Türk oyuncu da yabancı oyuncu gibi çalışsın kendine baksın. ülkesini layıkıyla temsil etsin. isterseniz hiç yabancı almayın.
tüpçüysen tüpçü kal. Cumhurbaşkanımız ile futbolu bahdaştıramadım ayrıca ... TFF nin talimat mercii sensin bu değişmemeli
liseye ortaokula futbola ona buna ne mübarek adam be bu cumhurbaşkanı uzman olmadığı konu bilmediği bir halt yok bir kez daha gurur duydum :)) bi yabancı kontenjanı kalmıştı el atmadığı zaten
sen bu işinilmiyorsun
eğer türk futboluna hizmet etmek istiyorsan istifa et en büyük hizmeti etmiş olursun !!!
cumhurbaşkanının bu konuyla ilgili istekleri var diyor. sen ne güne duruyorsun? ortada bi sorun varsa bunu çözmek senin görevin değil mi? başkanı olduğun federasyondaki sorunlar cumhurbaşkanının talimatlarıyla mı çözülüyor?
ALLAH RIZASI İÇİN BIRAK GİT BAŞKAN. BU İŞİ BİLENLER YAPSIN LÜTFENNN
Sayin CB dokunmadigi bi Futbol kalmisti yakinda tff baskanliginida o yapar
Video hakem istemezsin tabi, bu sene de beleştaş'ı şampiyon yapıcan çünkü.. video hakem gelirse nasıl olacak???
@panctom lan yuru manyak senı
Bu sefer konuştuklarının bence hepsi doğru ve iyi.
YUH DEMİRÖREN YUH... BU NE HAMASET YAHU? SORSAN SANKİ BU ÜLKEYİ, MİLLETİ VE FUTBOLU DEMİRÖREN YARATTI!!!! DEMİRÖREN VE EKİBİ İSTİFA ETMELİ... DÖNEMİNDE BEŞİKTAŞIN CANINA TÜKÜRDÜ... 10 LİRALIK FUTBOLCUYU 1000 LİRAYA ALDIM DİYEREK KENDİSİNİ UTANMADAN ALACAKLI HALE GETİRDİ... BJK SAYESİNDE TANINDI ÜLKE GENELİNDE... REKLAMIN KRALINI BEDEVAYA GETİRDİ... MİLLİYET VE VATAN GAZETELERİNİ ALARAK AKP Yİ ESİR ETTİ KENDİNE VE HİZMET EDERİM SİZE ANCAK TFF'Yİ BANA TESLİM EDİN DEDİ... BU NE ZİLLETTİR YAHU?
adamın söylediğine bakarmısınız palabıyık 7 karar vermiş 5 i doğru 2 si yanlış yanlış olanlar negrodonun golü ve cenk e yapılan penaltı daha nasıl bir hata yapsın bunları verse beşiktaş alıyor maçı insanlarla dalga geçiyorlar resmen
koca kafa, ama içi boş,gurur olsa istifa eder.
Kendi çıkarlarından başka hiç bir şeyi düşünmeyen bir adam bir an önce kirli ellerini Türk futbolundan çeker inşallah
baban sayesinde yaşıyorsun.
ALMANYA VİDEO HAKEM uyguluyor amma bizde ENTRİKACILAR,KUMPASCILAR,LÜBCÜ-TÜPCÜ KARŞILAR. Tezgahları bozulmasın diyemi.
Ben inanıyorum tüm türk halkı demirörenden ve fedarasyondan nefret ediyor...Birde hakemliği bilmeyen kendini geliştiremeyen hakemlerden..
ADAM TAM BİR DENYO YA ONURSUZ GURURSUZ BİR DENYO YOKSA ÇOKTAN BIRAKMIŞTI AMA YAĞLI KAPIYI BULDU FIRSAT BU FIRSAT DEYİP YİYOR GİTTİĞİ YERDE İTİBARDA GÖRÜYOR ÇÜNKİ KAPI TFF KAPISI BUNDAN SONRA DEĞİL FEDERASYONUN BAŞKANLIĞI BJK NİN STADINDA TOP TOPLAYICI BİLE OLAMAYACAKSIN KARAKTER YOKSUNU
abi en son biri çıkar türk fıtbolu için bu adamın topuğuna sıkar fıtbol kurtulur ya böle bir yüzsüz adam yok ya pes diyorum adamın başarısızlık abidesi
Demirören artık bir gidin ya kimse seni istemiyor daha yetmedi mi beşiktaşı borç batağında bıraktın gittin ben fenerbahçeli olarak orman başkanı takdir ettim adam toparladı etti şimdi ki başarıları ve durumları ortada sen nereye el atsan başarısızsın git artık tüp işine bak taze beyinler gelsin mesela göksel Gümüşdag harika bir Tff başkanı olabilir
defolsan herşey güzel olacak..
BU SENEDE BJK ŞAMPİYON YAP ONDAN SONRA VİDEO HAKEMLİĞİNİ GETİR YOKSA BU SENE GS ŞAMPİYON OLACAK.
@vurucu_tim2012 YUH ARTIK... BJK Yİ YOK ETMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI BU ŞAHIS YAHU...
video hakeme neden bu kadar karşıyız basketbol veya voleybolda güzellik öldü mü ki
Video hakem uygulaması gelmez o zaman 8taş şampiyon olamaz 8taşın işine gelmez yani.
Video hakem sezon sonu diyor dingil sezon ortası olmazmış niye 8taş ı şampiyon yapıp öylemi gelsin
uln mal tüpçü zaten o pozisyonlar macın kaderini etkiledi yahu bu süzmeyi kim tff başkanı yaptı grzk grzk konuşuyor birde ya şarlo dfol git tff den süzme
BIRAK GİT TÜPÜNLE UĞRAŞ BITIRDIN TÜRK FUTBOLUNU
@bahtinurksk babasıda aman gelmesin diyor işi batırır yoksa tff de dursun aman neye lazım
bizim eleştiren medya ortalıklarda yok.Medyanın ne kadar yanlı ve taraflı olduğu kanıtlanmıştır.Spor medyası yanlı ve taraflıdır.Adam sonuna kadar başarısız ama kimse eleştirmiyor
adama baksana bjk nin pozisyonlarında kalmış işte tarafsız başkan
tabii ki ali palabıyık' ın bütün kararları yanlış olmayacak zeka özürlü. Zaten öyle olsa hakkındaki iddialar ispatlanmış olur. Senin önemsemediğin o 2 karar Beşiktaş' ın puan veya puanlarına mal olmuştur.
en kötü tff yönetimi birincisi ulusoy ikincisi sensin
tam bi öküzyaa, video hakeme laf geçiremez niye istesinki, yabancılarla başarı düşünüyor bizon...
madem lg başlayınca yeni kurallar kurulmaz da sen niye ceza kurularrına yeni kurallar koydun
ne demek 5 i dogruydu ball gibi golü ofsayt die verilmedi bu mu dogru karar
Ula tüpçü seni kendi silahınla küçük tüp ile dövmek lazım..
Git be git artık ne yorum yapıyorsun sen tarafsın
Video hakem futbolun güzelliğini öldürmez. Aksine haksızlığın önüne geçeceği için futbol daha güzelleşir. Hakemlerin de sufatı değişir. Neydi o fb-bjk maçı. VH olsaydı böyle mi olurdu. Sinir krizi geçirdik resmen! Bu mu güzellik.
İlköğretim ve lisedeki beden eğitimi hocalarının işi maaş zammı ve boşa zaman geçirmek, Cumhurbaşkanı futbola kadar giriyorsa önce alt yapı spor eğitimine eğilmeli ve He okula kaliteli bir teknik direktör okulu mezunu bir hoca atamali, yabancılar çalışırken yerliler gece hayatındalar, onlar da calissinlar, sonra bu kaliteli yabancilar olmasaydı Fenerin şikesi ve tembel yerliler yüzünden tribünler boş kalirdi. Önce temele inmeli ve yerliler de çalışıp kendi çabaları ile kadroya girmeli yoksa zorla güzellik olmaz.
Tup kafali gaz beyinli mafya bozuntusu feto artigi
Diğer Haberler