Barış Atay'ın gözaltına alınmasının ardından ünlü isimlerden Ahmet Hakan'a tepki

Oyuncu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Pek çok ünlü isim gözaltına alınan Atay'a #BarişAtayYalnızDeğildir hashtaginde destek mesajları verdi.

Barış Atay'ın gözaltına alınmasının ardından ünlü isimlerden Ahmet Hakan'a tepki

Hürriyet gazetesindeki köşesinde, Barış Atay'ı hakkında yazdığı yazıyla gündeme gelen Ahmet Hakan'a tepki yağıyor.

“Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan’ın bu satırlarının üzerinden, neredeyse bir gün bile geçmeden oyuncu Barış Atay gözaltına alındı.
Barış Atay'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Atay'ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

PAYLAŞIMI NEDENİYLE…

Madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazdığı için gözaltına alınan ve Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürülen Barış Atay’a bir destek de Ahmet Hakan’ı eleştiren paylaşımıyla oyuncu meslektaşı Deniz Çakır’dan geldi.

Şimdilerde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide izlediğimiz Deniz Çakır, insta hikaye kısmından isim vermeden Ahmet Hakan’ın yaptığı çıkışa değinerek şu sözleri paylaştı:

“Yazık… Gazetecilik de, gazete köşeleri de bu her devrin adamlarına kaldı… Dillerine, kalemlerine vicdan diliyorum yine de…”

Deniz Çakır, yaptığı ikinci paylaşımda ise, 'tris prior' adlı Twitter kullanıcısının gönderisini paylaştı. Gönderide, "Ahmet Hakan'ı eskiciye verip yerine mandal ve leğen alabilir miyiz? Soruyorum sadece" ifadeler yer aldı.

Mert Fırat da meslektaşına destek olurken Ahmet Hakan'ı sert bir dille eleştirdi. Fırat şunları yazdı: “Algı yönetenler, tetikçiler, üçlü pirizler, yalaklar ve dönekler yine meydanda anlaşılan. Biz halkız unutmayacağız. Sistem intikamcı kindarları yaratırken çanak tutanlar asıl vatan hainlaridir! #barısatayyanlızdeğildir Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı”

BİR DİĞER TEPKİ FATİH PORTAKAL'DAN

Atay’ın gözaltına alınmasına en sert tepkilerden biri de ünlü haber spikeri Fatih Portakal’dan geldi. Portakal twitter hesabından paylaştığı yorumda, “Bu kez gözaltına alınan #BarışAtay oldu. Bu nasıl bir ortam? Korkutma, yıldırma, hedef gösterme! Ama bilinmeli ki sürdürülebilir bir durum hiç değil, elbet bir gün gelecek ve bitecek… Geride anılan kötü niyetliler ve uygulayıcıları olacak.” dedi.

SOSYAL MEDYADA BARIŞ ATAY'A DESTEK MESAJLARI YAĞIYOR

Barış Atay'ın gözaltına alınması sonrasında sosyal medyadaki tepkiler şu şekilde:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
ahmet hakan'ı sevmem ama bu konuda yerden göğe kadar haklıdır.Bu konuda ahmet hakan'a laf edenler at gözlüklerini çıkarın artık
ahmet hakan adını küçük harflerle yazıyorum.Cunku çok küçük bir śahsiyet olup, gerçek bir gazeteciye yakişmiyan bir tavır ve duruşu var.Ne zaman ispiyoncu ve halktan kopuk bir gazeteciye saygı duyulmuştur.
ağlayarak yalvaracaklar bigün, adam hakli beyler yaraniz yoksa neden gocunuyorsunuz?
rahatladınmı ahmet hakan...
AHMET HAKAN NASIL BİR HAREKET BU.. UTANMADINMI...YAZIKLAR OLSUN..SENİ HEP SAVUNMAK ZORUNDA KALIYORDUM AMA SAVUNULACAK YAN BIRAKMADIN..TEKRAR MI YANDAŞ OLUYORSUN
@cahitcihat bi insan sen yada siz gibi düşünmeyince neden yandaş olur
AH BE AHMET HAKAN HİÇ YAKIŞTIRAMADIM SANA HEDEF GÖSTERMENİ. AYIP OLMADI MI?
Ülkemizdeki ileri demokrasi
Yıllardır yapılan yıldırma operasyonlarından sadece biri daha.
Ahmet Hakan, bu yaptığın ve yazdığın hiç etik değil. Artık malum senin bu görevi yapacak yerin olmadığı için, kendini medyaya deklere ediyorsun. Bundan böyle kimse seni dikkate almaz bilesin.
MİLLETİN AKLINDAN, GÖNLÜNDEN, KALBİNDEN GEÇENİ DİLE GETİRMİŞ ahmet hakan sen harbi aciz bir ................................................................
@10711923438 simdi biri çıkıp tehdit etse ne dersin seni
Sıkıntı sadece Ahmet Hakan'da değil. Bu ülkede gazetecinin yazısıyla insan tutuklanıyorsa bu ülkede hukuk adalet yok demektir. esas sıkıntı burada. kızdığın birisi hakkında yazı yaz kızdığın kişiyi hemen tutuklasınlar. var mı böyle hukuk sistemi.
Sayın ATAY %100 haklıdır. Devr i sabık yaratılamz. Her kim suçlu ise cezasını çekmeli. Öyle özür dilerim deyip işin içinden sıvışmamalı.
@eto3027 ÖYLE OLDU ZATEN BARIŞ ATAY HAKETTİĞİ YERDE
@eto3027 ama tehditlerle değil hukukla bu olur
Ahmet Hakan bir sen kalmıştın sende bozuldun. Hemde ne bozulma.
Aydın doğanın talebesi ne de olsa
yozgatlı yine kokutmuş ortalığı
Bu ATAY efendiye haklı diyenler kimi yargılayacakmış sordunuz mu?Çok biliyorsanız açıklayın kolay mı o kadar her şeyi söyleyip sonra fikir özgürlüğü demek.
Barışa destek verenlerde aynı onun gibi devleti eleştirmekten başka bi halt yemeyen kişiler zaten bi zahmet onlarıda içeri alın..
Ülkesine düşmanca tavır sergileyen herkes hesap vermeli Ahmet Hakan da gereğini yapmıştır.
kim ki bu baris atay, gazeteci mi kose yazari mi oyuncu mu artist mi,biraksin oyunculugu siyasete girsin,tehditvari mesajlarla gundem yaratabiliyorsa cok sayida takipcisi vardir, neredeyse yariyariya cikacak bir secim sonucu varken bu ulke karismamissa, bunun gibi artistler karistiramamissa,sokaklar eskisi gibi genclerle dolu degilse suan ki iktidarin zayif gorunmemesinin bir sonucudur bu
Barış Atay doğruyu söylemiş neden gocunuyor bu Ahmet hakan ve benzerleri?
patron değişir , ahmet hakan da değişir!...
düşünüyorum ahmet cezam sence ne kadar olur..
Çok güzel böyle devam edin!! toplumu tam ortadan ikiye bölün.. Ahmet HAKAN gibi bir adam böyle yaparsa
sezgin tanrıkulu varsa destekleyenlerin içinde ki var demekki doğru adamı almışlar teşekkürler
Kına yakarsın artık.
Adaleti etkisi altına alanlar, büyük bir dalalet içindeler.
Barış Atay'ın fikirleri hoş değil hatta hiç birine katılmıyorum ancak gözaltına alınacak kadar ne dediki bu adam...Ahmet hakan tetikçimi ki onun yazdığı yazı sonrası gözaltına alınıyor
Diğer Haberler