SPOR

Dev maçta inanılmaz olaylar

Copa Libertadores 2015'in son 16 turunda Arjantin devleri Boca Juniors ile River Plate'i karşı karşıya getiren maçta inanılmaz olaylar yaşandı. River Plate oyuncularına tribünden gaz atıldı ve maç tatil edildi.

Dev maçta inanılmaz olaylar

Arjantin'in iki devi Boca Juniors ile River Plate'i karşı karşıya getiren Libertadores Kupası maçına olaylar damga vurdu. Superclasico olarak bilinen karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 sonuçlandı ve takımlar soyunma odasına gitti. Ancak ikinci yarı öncesi olanlar oldu.

TÜNELİ DELDİLER, GAZ SIKTILAR!

River Plate oyuncuları, ikinci devreyi oynamak üzere sahaya çıkmak üzereyken, çıkış tüneline yakın bir bölgeye birdenbire biber gazı atıldı. İlk anda gazın, taşkınlıkta bulunan taraftarlara müdahale amacıyla polis tarafından atıldığı düşünüldüyse de, daha sonra bu gazın, tribünlerden geldiği anlaşıldı. Gazdan fazlasıyla etkilenen River Plate oyuncularına saha içinde müdahale edildi. Daha sonra polis, söz konusu saldırıyı gerçekleştiren tribüne müdahale ederek olayları yatıştırdı. Bu arada bazı futbolcuların vücutlarında, gaz nedeniyle yanıklar oluştuğu görüldü.

Bu arada gazın nasıl ve tam nereden atıldığını gösteren ve sosyal medyaya yansıyan bazı görüntüler şok etkisi yarattı. Bu görüntülerde, Boca Juniors taraftarlarının, çıkış tünelini delip, o delikten içeri gaz sıktığı görülüyor.

75 DAKİKALIK BEKLEME

Olayların ardından konuk takım oyuncularının gazdan etkilenmesi nedeniyle, River Plate yöneticileri, maçın ertelenmesi talebinde bulundu. Hakemler ve CONBEMOL yetkilileri, yaklaşık bir saat 15 dakika boyunca, bir kısmı saha içerisinde olmak üzere sayısız toplantı düzenledi. 75 dakikalık beklemenin ardındansa, maçın tatil edilmesine karar verildi. Kararın açıklanmasının bu denli gecikmesinin nedenininse, tribünlerde yaşanabilecek olası olayları engellemek olduğu belirtiliyor.

Libertadores Kupası'nın çeyrek final aşamasındaki bu eşleşmenin ilk maçını River, kendi sahasında 1-0 kazanmıştı.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler