YURTHABER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, selden etkilenen Türkeli ilçesinde yol ve köprüleri onarıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, selden etkilenen Türkeli ilçesinde yol ve köprüleri onarıyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, selden etkilenen Sinop'un Türkeli ilçesinde kullanılmayacak duruma gelen yol ve köprülerin onarımını gerçekleştiriyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, görevlendirilen ekipler, Sinop'un Türkeli ilçesinde meydana gelen sel felaketinin izlerinin silinmesi için çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor.

Ekipler, vatandaşların ulaşım hizmetlerinden kesintisiz şekilde yararlanmalarını sağlamak için, çalışmalarını, selden dolayı bozulan yollar ve yıkılan köprülerde yoğunlaştırdı.

Sel bölgesinde görevlendirilen ekipler, Türkeli ilçesini Sinop'a bağlayan Sarmaşık köy yolunu yeniden ulaşıma açmak için hummalı bir çalışma yürütüyor.

Köyleri, Türkeli ilçesine bağlayan yollar üzerinde bulunan köprülerde de çalışma yürüten ekipler, menfezli geçici köprüyü tamamlayarak vatandaşların hizmetine açtı.

Büyükşehir Belediyesine ait tır çekici aracı ise Ayancık, Türkeli ve Bozkurt ilçelerine ihtiyaç duyulan araçları taşıyor.

Ekipler, Sinop'un Türkeli ile Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde selin izleri silinene kadar çalışmalarını sürdürecek.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler