SPOR

Dursun Özbek, lakabının "Tostos" olduğunu söyledi

Galatasaray Lisesi'nin 150. Yılı kutlamalarında konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, okul yıllarında kendisine 'tostos' lakabı takıldığını söyleyerek, "Bir arkadaşım var; Halil Kızıl. Kapıdan girdiğimde beni gördü ve ‘tostos geldi' dedi. Nereden buldu, nereden çıkardı bilmiyorum ama tabii bu duruma sinirlendim” diye konuştu.

Dursun Özbek, lakabının "Tostos" olduğunu söyledi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi'nin 150. Yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulundu. Lise yıllarına dair anılarını anlatan Özbek, bir arkadaşını kendisine 'tostos' lakabı taktığını ve uzun yıllar böyle anıldığını açıkladı.

Dursun Özbek, konuşmasının devamında, "Her şeyimi bu okula borçluyum. Rahmetli babam beni okula bıraktı ve okula girdiğimde sınıfı arıyordum. Sınıftan içeriyi girdim, kapıyı açtım herkes yerini almış ve oturmuş vaziyetteydi. Bir arkadaşım var; Halil Kızıl. Kapıdan girdiğimde beni gördü ve ‘tostos geldi' dedi. Nereden buldu, nereden çıkardı bilmiyorum ama tabii bu duruma sinirlendim. Her Galatasaraylı talebenin yapmaması gereken bir şeyi yaptım ve kızgınlık haliyle bana nasıl 'tostos' dersin deyip saldırmaya başladım. Orta sona kadar 3 sene boyunca ben her sinirlendiğimde o isim daha çok yayılmaya başladı. Dursun kelimesi hiç ortalıkla dolaşmıyor hep 'tostos' deniliyor. Orta sondan sonra ben de bu duruma alıştım. Tostos o yıllar kızdığım bir isimdi. Bugünde hala akıllarda kalan isimler arasında olduğum için şanslıyım” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bu tipe bu lakap
Sayın başkanım:TIS TIS AZİZELER,AYIBOĞAN İHTİYAR MAHMUTLAR,TİNERCİ-TÜPÇÜ VE ARSEN WENGER(KİBAR-HIRSIZ-ÇAKAL)ORMAN FIKRETLER'İN YANINDA TAKMA ADINIZA CAN KURBAN...,
sana bu lakabı takanlar çok ileri görüşlüymüş
penguen
BENDE TOTOS SANDIM ILK BAŞTA BI DAHA OKUDUM SNRA FARKETTIM .. ????????
Diğer Haberler