YURTHABER

Elinde bomba patladı

Adana'da, 12 yaşındaki H.T., yapmaya çalıştığı bombanın elinde patlaması sonucu yaralandı

Elinde bomba patladı

Adana'da, 12 yaşındaki H.T., yapmaya çalıştığı bombanın elinde patlaması sonucu yaralandı. Sağ ve sol elinin işaret ile baş parmakları kopan küçük çocuk, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Olay, bugün öğle saatlerinde yasadışı bölücü terör PKK yandaşlarının sık sık eylem yaptığı merkez Sayhan İlçesi'nin Ova Mahallesi'nde meydana geldi. Özel bir tıp merkezine yaralı olarak getirilen H.T.'nin yakınları, küçük çocuğun yaralanma sebebini açıklamakta zorlanınca, durum polise bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen Terörle Mücadele, Bomba İmha ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Tıp merkezinde yapılan ilk müdahalenin ardından H.T., Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. H.T.'nin yüzünde, sağ kulak, karın boşluğunda hafif yaralanmalar olduğu, sağ ve sol elinin işaret ile baş parmaklarının koptuğu anlaşıldı. Küçük çocuk, kopan parmaklarının dikilmesi için ameliyata alındı. Hastaneye gelen annesi Havva T., oğlunun mutfakta yapmaya çalıştığı bombanın elinde patladığını söyledi.

Yapılmak istenen bombanın korsan gösterilerde kullanılacağını belirten polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Okuyucu Yorumları 201 yorum
iyi olmuş diyemiyeceğim daha çok küçük ama keşke gözüde çıksaymış...
keşke kolların kopsaydı kafan kopsaydı şimdi bunları yapan ilerde neler yapmaz cocukmuş aklı her şeye eriyo okulda medeniyeti öğretiyorlar onuda öğrenseydi eli bomba tutacağına kalem tutsaydı nonkörler
Aynısını bir Türk vatandaşı yapmaya kalkıp bunların üzerine doğru bomba atsaydı ve o bombada elinde patlasaydı. Devlet hastanesinde önce memur şu kağıdınız var mı? Bu kağıdınız var mı? Ama bu eksik! Sonra yeşilkart bürosu falan derken bir kağıt çıkarırdı. Ve mucize olupta o güne kadar ölmezse tabikide en önemlisi o kağıdı verecek olanların keyfi yerine gelirse... Aşağı yukarı bir sene sonra tedavi hakkını kazanırdı! Tedavi edildikten sonra polis vatandaşı paketleyip karakola götürdü. Güzel bir dayaktan sonra mahkemeye Ergenekon sanığı diye sevk ederdi.
kanında türk kanı olan atmaz hocam sanı katılmıyorum.o bizdeki hainlere mahsus...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın