SPOR

Emre kararında çok ilginç detay!

TFF Hukuk Kurulu, Emre Belözoğlu'na hakaretten dolayı en az 3 maç ceza verilmesi gerektiğini bildirdi. Bu görüşe itibar etmeyen PFDK, 7-0'la 'sportmenliğe aykırı' davranıştan 1 maç ceza kesti.

Emre kararında çok ilginç detay!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Emre Belözoğlu’na verilen 1 maçlık cezada ilginç detaylar olduğu ortaya çıktı. Kamuoyu tarafından büyük merakla beklenen bu kararın, dünkü toplantıda sadece 1 dakika içinde alındığı bildirildi.

HaberTürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; raportörün hakem raporlarını okuması sonrası kurul üyelerinin hemen görüş bildirdiği ve en ufak bir fikir tartışmasına bile gerek duyulmadığı öğrenildi. Bu doğrultuda kararın 7-0, yani oybirliği ile alındığı da vurgulandı. Kuruldan bir üyenin bile bu karara itiraz etmediği kayıtlara geçti.

Hukuk Kurulu’nun, TFF sitesinden salı günü yaptığı resmi duyuruda “Emre Belözoğlu, hakaretten dolayı Disiplin Kurulu’na sevk edildi” şeklinde açıklamada bulunması ve bu doğrultuda en az 3 maç ceza verilmesi gerektiği görüşünü iletmesine karşın, Disiplin Kurulu dünkü toplantıda Hukuk Kurulu’nun bu talebine itibar etmedi. Disiplin Kurulu, Hukuk Kurulu’nun istediği gibi hakaretten değil, sportmenliğe aykırı davranıştan dolayı 1 maç ceza verdi. Disiplin Kurulu, “Geçmişteki kararlarımız ve mevcut talimat gereği 1 maç yeterlidir” şeklinde karar aldı. Emre’nin sözleri hakaret değil, sportmenliğe aykırı bulundu.

BALIKESİR’DE OYNAYABİLİYOR
Mevzuatta hakeme yönelik hakarette bulunan futbolcuya 3 ila 7 maç arası ceza verilmesi hükmü yer alırken, sportmenliğe aykırı davranışların cezası 1 ila 3 maç arasında yeterli görülüyor. Bu arada Emre’nin ceza kararındaki en önemli detaylardan biri de 4. hakemin raporunda yer aldı. 4. hakem Hakan Akmısır, Emre Belözoğlu’nun sahadan çıkarken, “Allah belanızı versin dediysem eğer, çoluğumdan çocuğumdan çıksın” şeklinde ifade kullandığını raporunda belirtti. Kurul, Emre’nin bu sözleri doğrultusunda Hakan Akmısır’ın raporunu da dikkate alarak cezayı 1 maçla yeterli gördü. Böylece kupada Kayseri maçında forma giymeyerek cezasını tamamlayan Emre, yarınki Balıkesirspor maçında oynayabilecek.

NASIL ALINDI?
1- Karar 1 dakikada alındı.
2- Karar oybirliği ile yani 7-0 çıktı.
3- Hukuk Kurulu’nun “En az 3 maç ceza verilmelidir” şeklindeki görüşüne itibar edilmedi.
4- Disiplin Kurulu, geçmiş kararları ve mevcut mevzuat paralelinde bu kararı aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
bence hakeme caza verilmesi gerekir sen emreye nesıl kart gösterirsin diye
EMRE'YE ÖMÜR BOYU MEN CEZASI VERİLMELİ;ÇÜNKÜ ONU PARA ŞIMARTTI, İNSANLIĞI UNUTTU O. ÖNCE İNSANLIĞA DÖNMELİ.
Kardeş inan insanlığı ve hayır severliği ile ilgili bilmediğin çok şey var.Sahanın dışın da 10 numara dır. Maçlar da ermenin yaptığını herkes yapıyor.
Allah hepinizin belasını versin. Pfdk dilerim birgün sizde haksızlığa uğrarsınız.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler