MAGAZİN

Eypio kimdir? Eypio Armağan Çağlayan’ın Gör Beni programına konuk oldu!

Türkçe rap sanatçısı Eypio, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan Gör Beni programına konuk oldu. Programdan sonra Eypio kimdir konusu araştırılmaya başladı. Peki Eypio kaç yaşında? Eypio nereli? İşte Eypio hayatı ile ilgili tüm detaylar...

Eypio kimdir? Eypio Armağan Çağlayan’ın Gör Beni programına konuk oldu!

Ünlü Türkçe rap sanatçısı Eypio Armağan Çağlayan Gör Beni programına konuk olduktan sonra çok sayıda insan tarafından araştırılmaya başladı. Armağan Çağlayan Eypio ile dikkat çekici ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Eypio Günah Benim adlı Burak King ile birlikte yaptığı şarkısıyla bir süre önce büyük bir şöhret kazanmış ve çok sayıda insan tarafından tanınır olmuştu. Programın ardından Eypio kim sorusunun cevabı araştırılıyor. İşte Eypio biyografi ile ilgili detaylar...

Eypio kimdir?

Şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesi edinen Eypio Armağan Çağlayan tarafından sunulan YouTube programına konuk olduktan sonra daha çok araştırılmaya başladı. Eypio nereli sorusunun yanıtı merak ediliyor. Konya doğumlu olduğu bilinen Eypio, aslında Afgan Türkmeni. Eypio kaç yaşında olduğu da araştırılıyor. Ünlü Türkçe rap sanatçısı 2 Şubat 1983 doğumlu ve Eypio yaş olarak şu an 37 yaşında.

Eypio eşi ile ilgili yaptığı açıklamalar ile de dikkat çekti. Programda eşinin Galatasaray Üniversitesi mezunu olduğunu ve ünlü reklam ajanslarında çalışmış bir reklamcı olduğunu söyledi. Eypio kızı Asya ile de güzel bir ilişkilerinin olduğunu belirtti. Eypio hayatı rap müzik kariyeri doğrultusunda da araştırılıyor. Eypio Umudum Kalmadı ve Günah Benim şarkıları ile büyük bir üne kavuşmuş olsa da çok uzun yıllardır rap müzik ile ilgileniyor.

Cartel ile rap müzik dinlemeye başladığını söyleyen Eypio 2002 yılında Hollanda’ya gitti ve orada ilk kayıtlarını yaptı. Eypio şarkıları arasında Ay Kızım, Çek Çek, Vur Vur, Naim ve Gömün Beni Çukura gibi şarkılar bulunuyor. Eypio son olarak Massaka’nın Katliam 4 isimli toplu parçasında yer aldı.

Eypio ne demek?

Rap sanatçısının kullandığı Eypio isminin anlamı da merak ediliyor. Eypio daha önceki röportajlarında bu konuya açıklık getirmişti. Eypio gerçek adı Abdurrahim Akça’dır. Kendisine Apo denildiğini söyleyen sanatçı, Hollanda’da yaşarken “Apo”yu ey-pi-o şeklinde söylediklerini belirtmişti. Bu mahlasın da o dönemlerden kaldığını ve kendisinin Eypio mahlasını sevdiğini dile getirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön