SPOR

Fatih Altaylı: Galatasaray'ın yerinde olsam Emre Belözoğlu'nu transfer ederim

Fatih Altaylı, Kayserisporlu Abdennour'a küfür eden Fenerbahçeli Emre Belözoğlu için çarpıcı açıklamalar yaptı. Emre için ''Küfür ediyor, ırkçılık yapıyor'' diyen Altaylı, "Ben Galatasaray'ın yerinde olsam seneye Emre'yi 15-20 milyon verip transfer ederim çünkü sahada istediğini yapma özgürlüğüne sahip bir başka futbolcu yok. Messi'yi, Ronaldo'yu alsan hakeme küfür etme özgürlükleri yok" şeklinde konuştu.

Fatih Altaylı: Galatasaray'ın yerinde olsam Emre Belözoğlu'nu transfer ederim

Kayserispor - Fenerbahçe maçında Emre Belözoğlu'nun yaşanan pozisyon sonrası taç çizgisi dışında yerde kalan Kayserisporlu Abdennour'a küfür ettiği görüntülere yansımış, yayıncı kuruluş sunucusu Güntekin Onay da yaptığı açıklamada "Emre Belözoğlu'nun Aymen Abdennour'a İngilizce küfür ettiğini söylüyorlar. Emre, rakibine kendini abartılı şekilde yere attığı gerekçesiyle kızıyor ancak bunu söylememesi lazım. Arkadaşlarımız, RTÜK kuralları gereği bunu yayınlayamadıklarını söylüyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

'F... YOUR LIFE' İDDİASI
Emre ile Abdennour arasında yaşanan pozisyonda Emre'nin rakibine "F... your life" dediği ileri sürülmüştü. Ünlü yazar Fatih Altaylı ise bu olay sonrası Emre Belözoğlu ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

"KÜFÜR EDİYOR, IRKÇILIK YAPIYOR"
Habertürk TV'de yayınlanan "Spor Saati" programında konuşan Altaylı, "Emre Belözoğlu diye Türk sporunda bir felaket vakası var. Dünyada medeniyetin, adaletin a'sının, insan haklarının i'sinin olduğu bir ülkede Emre Belözoğlu değil futbol oynamak, sahanın kenarından geçemez! Irkçı! Küfür ediyor, ırkçılık yapıyor saha içerisinde hiç kimsenin bir şey dediği yok. Yerde yatan futbolcuya sövüyor! Yayıncı kuruluş da 'Doğru, küfür etti, yayın kurallarımız gereği yayınlayamıyoruz' diyor. Adam yerde yatıyor, bu da eğilmiş sövüyor. O zaman futbol kurallarına 'adının harfleri Emre Belözoğlu şeklinde dizilmiş olan futbolcuların sahada canlarını ne isterse yapıp hakemler dahil herkese ana avrat küfür edebilirler' desinler biz de rahatlayalım! Emre'nin de değeri ona göre belirlensin...

"GALATASARAY OLSAM EMRE'Yİ TRANSFER EDERİM"
Canı ne isterse yapabilir çünkü o FIFA tarafından ayrıcalık verilmiş futbolcudur. Başka bir yerde var mı? Yok. 39 yaşında emekli oluncaya kadar istediğini yapacak! Böyle bir şey olur mu? MHK diyor ki; "Algı yaratmayın." Algıyı biz yaratmıyoruz, siz yaratıyorsunuz! Ben Galatasaray olsam seneye Emre'yi 15-20 milyon verip transfer ederim çünkü sahada istediğini yapma özgürlüğüne sahip bir başka futbolcu yok. Messi'yi, Ronaldo'yu alsan hakeme küfür etme özgürlükleri yok! Emre bunu yapınca takımda da özgüven oluşuyor. Emre'yi gören Serdar Aziz de aynısını yapıyor. TFF, MHK, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu, TFF altında toplanan acayip grup 'Emre istediğini yapar, karışamazsınız' diyor...

"BAŞKA YERDE OLSA EMRE'NİN KARİYERİ 15 KEZ BİTMİŞTİ"
Sonra da diyorlar ki; "Adil lig yönetmeye çalışıyoruz." Siz ne kötü niyetli heriflersiniz! Gidip beni sağa sola şikayet ediyorlar. Hadi lan! İstediğiniz yere gidin! Emre Belözoğlu'nun futboluna şapka çıkarıyorum o başka bir şey ama uyulması gereken kurallar var. Hakemi ittir, kaktır, ona küfret, bunu aşağıla, ırkçı söylemlerde bulun! Geçen sene de bunları söylüyordum. Dünyanın başka yerinde Emre'yi sahada 5 dakika tutmazlar ya! Şimdiye kadar futbol hayatı 15 kez bitmişti! Buna Emre'nin kabahati demiyorum, bu TFF'nin, MHK'nin kabahati" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
senin takımının hocası emreden 10 kat fazla küfür ediyor. yüreğin varsa onada bir çift laf söyle
Zoruna mı gitti altaylı. Fener her daim size koyacak unutma. Emre yesin seni.
sende şeref tribününde elindeki içki bardağını fb başkanına fırlatmıştın fırlama
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler