SPOR

Fatih Terim'in Hırvatistan maçı sonrası açıklamaları

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-0 yenildiğimiz Hırvatistan maçından sonra konuştu.

Fatih Terim'in Hırvatistan maçı sonrası açıklamaları

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hırvatistan karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Gruptaki ilk maçını 1-0 kaybeden A Milli Futbol Takımımın teknik direktörü Fatih Terim yayıncı kuruluşa şu ifadeleri kullandı;

[Türkiye 0 - 1 Hırvatistan](https://www.mynet.com/turkiye-0-1-hirvatistan-97421-myspor)

"Açıkçası ilk yarı için bir şey söyleyebiliriz ama ikinci yarıyı beğenmedim. Biz iyi oynamadık ama ilk yarı baya bir direnç gösteren, oynamak isteyen görüntümüz vardı. Oyunun en net pozisyonunu da Ozan'la bulan takımdık. Az da pozisyon verdik"

"Maalesef ikinci yarı yorulmalar bazı fizik düşüşleri, ki bunu yaşayacağımızı biliyordum. Ama ilk yarıyı 0-0 geçemeyince planlar da değişti."

"Seviyeler bu, işaret etmek istediim nokta bu. Burada bunlar var. Hep iyi olmak zorundasınız. Burada pardon yok. Buradan dersler çıkaracağımız şeyler var. Mağlup olduk. tebrik ediyoruz. Biz de İspanya maçına yavaş yavaş hazırlanacağız"

ARDA TURAN: 'TÜRK HALKINDAN ÖZÜR DİLİYORUM'

A Milli Takımımızın kaptanı Arda Turan, Hırvatistan'a 1-0 mağlup olduğumuz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

A Milli Takımımızın kaptanı Arda Turan, Hırvatistan'a 1-0 mağlup olduğumuz maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Gruptan çıkma şansımızı sonuna kadar kovalayacağımızı söyleyen Arda, "Türk halkından özür diliyorum. Futbolda günlük performanslar bazen önemli. İlk maçı atlattık artık, bitti. İyi oynamadığımız düşünüyorum, takım arkadaşlarımın iyi mücadele ettiklerini düşünüyorum. Futbol bazen böyle, İspanya'ya karşı daha iyi performans sergileyip daha iyi oluruz inşallah. Zor bir gruptayız. İspanya'ya karşı puanla ayrılarak şansımızı son maça taşıyacağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Üzgünüz, umarım toparlarız. Hala gruptan çıkma şansımız var" dedi.

HAKAN ÇALHANOĞLU: 'AYAKTA DURMAYA ÇALIŞACAĞIZ'

"Çok üzüldük. Maça iyi başladık. İki tarafa da gidebilirdi. Hem onlar hem biz atak yapıyorduk. Onların yaptığı ortada Modric'e gitti o da iyi vurdu. Volkan abi görmedi herhalde. Onun için de zor bir pozisyondu. İyi çalıştık ama maalesef olmadı. Galibiyetsiz ayrılmak çok kötü. Ayakta durmaya çalışacağız. Önümüzde İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçı var. Pes etmeyeceğiz. Motivasyonumuzun yüksek olması lazım. Elimizden geleni yapacağız."

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler