SPOR

Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Dinçay hayatını kaybetti

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ve Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay hayatını kaybetti. Hakan Dinçay, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesi veriyordu. Hakan Dinçay, 2002 yılından bu yana Fenerbahçe Kulübü'nde yöneticilik görevindeydi. Fenerbahçe Kulübü, voleybol branşında ilk şampiyonluklarını Hakan Dinçay'ın görev yaptığı dönemde kazandı.

Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Dinçay hayatını kaybetti

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Hakan Dinçay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Fenerbahçe'de Voleybol Şube Sorumluluğu görevini de yürüten Hakan Dinçay, gördüğü tedaviye yanıt vermeyerek hayata gözlerini yumdu.

Fenerbahçe'den konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle;

Kulübümüzün Asbaşkanlarından Hakan Dinçay'ı tedavi gördüğü hastanede kaybettiğimiz haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yöneticimiz Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet; Dinçay ailesi, sevenleri ve tüm Fenerbahçe Camiası'na başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Hakan Dinçay kimdir?

1961 yılında İstanbul'da doğan Hakan Dinçay ömrünü Fenerbahçe'ye adadı. 1994 yılından beri aktif olarak Fenerbahçe'ye hizmet etti. 2002'den bu yana da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Fenerbahçe Voleybol Şubesi'nin başarılarında önemli rol oynayan insanlardan biri oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım amatör sporlara daha fazla eğilme kararı aldığında Hakan Dinçay'ı da voleybol şubesi'nde görevlendirdi. O zamana kadar Fenerbahçe'nin kadınlarda da erkeklerde de şampiyonluğu yoktu. Fenerbahçe, son 15 yılda voleybolda büyük başarılar kazandı. Türkiye'de kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken sarı melekler Avrupa'nın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupa'dan kupa getirmeyi başardı. Bu süreçte Hakan Dinçay hep voleybol Şubesi sorumlusu olarak görev yapıyordu.

İki kız bir de erkek babası olan Hakan Dinçay maalesef geçtiğimiz yıl amansız hastalığa yakalandı. Hakan Dinçay'ın vefatı sadece Fenerbahçe camiası için değil Türk sporu için de büyük bir kayıp. Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere Fenerbahçe Camiası'na, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ALLAH RAHMET EYLESİN...
Allah Rahmet Eylesin
Allah rahmet eylesin, Fenerbahçemize çok emekleri vardı ,Nur içinde yatsın, Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar diliyorum .
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.
ALLAH RAHMET EYLESİN.
Allah rahmet eylesin
MEKANIN CENNET OLSUN KOCA YÜREKLİ BAŞKANIMIZ NUR İÇİNDE UYU İNŞALLAH
Allah rahmet etsin
Bir gs li olarak rabbim mekanını cennet etsin diyorum fenerbahçe camiasının ve türk sporunun başı sağolsun
56 yaşında çok fazlabir yaş değil ama fani dünya.. Allah rahmet eylesin..
Diğer Haberler