SPOR

Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Emre Belözoğlu'nun sözleri

Bu sezon Fenerbahçe transferde önemli rol oynayan Emre Belözoğlu, sarı lacivertli kulübün yeni sportif direktörü oldu. Belözoğlu imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Emre Belözoğlu'nun sözleri

Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol A Takımı Sportif Direktörü Emre Belözoğlu oldu. Emre Belözoğlu, sözleşmeye değil Fenerbahçe formasına imza attı. Sözleşme süresi: 1 yıl. İşte Emre'nin basın toplantısındaki sözleri...

HERKESE TEŞEKKÜRLER

Galatasaray günleriyle ilgili de konuşan Emre Belözoğlu, "Galatasaray'da her zaman güzel günlerim oldu. Bana kattıkları için onlara müteşekkirim." ifadesini kullandı.

BÖYLESİ HAYIRLI OLDU

"Allah, bana Fenerbahçe'de bırakmayı nasip etti, çok mutluyum. Pandemi var, böyle olması daha hayırlı oldu. Futbol Takımı'nın arkasında cefakar bir yapı var. Videoyu hazırlayan sosyal medya ve iletişim ekibine teşekkür ederim. Fenerbahçe'nin başarılarında pay sahibi olmak istedim. Sadece Fenerbahçe'nin olduğu bir süreçte yer almak istedim"

İNSANLAR MUTLU UYANSIN

İnsanların sabah mutlu uyandığı günler olmasını istiyorum. Rahmetli İslam Çupi ağabeyin dediği gibi 'Fenerbahçe mutluysa, Türkiye mutludur.' İnşallah bugünlerin gelmesine yardımcı oluruz. Mutlaka hatalarımız olacaktır ama bu camianın her daim ayakta olabilmesi için Fenerbahçe taraftarının desteğine ihtiyacımız var

HER ŞEYİ BEN YAPMADIM

"Futbolun sorumluluğunu başkan, bize verdikten sonra kendi kafamızda bir proje çizdik. Ben çok gündeme geldim, bundan rahatsızım. Bunun arkasında çok büyük bir ekip var. Sayın başkanımız önderliğinde süreci hep beraber yönettik, bu işler bir kişi üzerinden gitmedi."

DOĞRU HAMLELER YAPTIK

"Erol Hoca gelmeden önce Tahir Hoca ile de istişare ederek büyük bir fotoğraf ortaya çıkardık. Performans olarak sözleşmeler yaptık. Gönderdiğimiz, getirdiğimiz oyuncu sayıları hepsi hafızamızda. Ciddi ve doğru hamleler yaptık."

TRANSFER BAŞARI DEĞİLDİR

"Transferi asla başarı olarak görmüyorum. İnandığımız birçok oyuncuyu getirdik. Sahada skor da gelirse, Fenerbahçe önümüzdeki yılları çok daha iyi şekilde atlatacak. Şampiyonluklar halinde planlarımızı 5-10 yıllık yapacağız."

EN BÜYÜK HAYALİNİ AÇIKLADI

"En büyük hayalim, bu memleketin çocuklarına formayı giydirmek. Başkanımızdan altyapı için daha cüretkar bir destek istedim. Skorlar lehimize ama kötü günlerimiz de olacak. Önemli olan o günleri iyi yönetmek. Burada iyi bir ekip var, o günleri de iyi şekilde geçeceğimizi düşünüyorum."

BAŞKANIMIZLA ÇOK MUTLUYUM

"Başkanımıza bağlıyım ama beraber hareket ettiğimiz bir ekibimiz var. Her yapıda olduğu gibi şablonumuz var, birbirimizin işine dahil olduğumuz ya da kendi alanımızda kaldığımız. Başkanımızın önderliğinde bir futbol yapısı oluştu. Önümüzdeki dönem biraz dinamik olacak, bilgilendireceğiz. Örnek aldığım bir sportif direktör yok. Zaten Türkiye'nin bazı parametreleri var. Fenerbahçe için birçok kararımdan vazgeçtim. Şu anki konumumdan çok mutluyum. Başkanımız gibi mert ve samimi bir insana yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyum."

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

"Kulübede olmayacağım. Samandıra'da liderimiz Erol Bulut. Burada bir sıkıntı yok. Onun başarısı, Fenerbahçe'nin başarısı. Ona iyi bir ortam sağlama görevi bende, Volkan Ballı da ve Selçuk Şahin'de. Biz, onu korumak için elimizi taşın altına koyacağız."

ORTALAMA MAAŞ 1 MİLYON EURO

Erol Hoca gelene kadar transferlerde başkanımız ve yönetimle ilerledik. Hocamız dahil olduktan sonra daha kalabalık bir ekip olduk. Kaliteli oyuncu gelmesi gerekiyordu, bir de finansal zorunluluklar var. Yaptğımız tüm transferlerde ortalama maaş 1 milyon euro. Bütçeyi de küçülttük. Önümüzdeki sene de bütçeyi düşürerek devam edeceğiz. İnsanlar belki önümüzdeki sene daha farklı şeyler bekleyecek ama gerçekçi olmak lazım. Erol Hoca'ya ve başkana elimden gelen yardımı yaptım. İStediğimiz 2-3 oyuncu vardı. Alamadığımız oyuncular da var. Türkiye Ligi, Avrupa'da 5 ligden geride. Oyuncular bazen tercihlerini başka ülkelerden yana kullandı, saygı duyuyoruz. 10'da 8, 10'da 9 olarak istediklerimizi yaptığımızı söyleyebilirim.

TRANSFERLERİ NASIL YAPTI?

"Oyuncuların kadro yapılanması, nasıl oynayacaksınız gibi soruların cevabı bende değil hocamızda. Teknik konularda ben yorum yapmayayım. Bu konularda istişare ediyoruz ama bu sorunları muhatabı hocamızdır. Bu süreçte oyuncularla direk görüştüm, onların soyunma odasındaki karakterlerini araştırdım. Biraz farklı bir yol diyebilirim. Teknik adamlardan bilgi aldık. Onları tanımak adına kendi gerçeklerimle ilerledim. Oyuncularla iyi bir iletişimim olduğunu düşünüyorum. Her takımda kaptanlık yaptım. Sporcudan kötü insan çıkmaz, yeter ki kendinizi inandırın. Ben böyle bir yol izledim. Arkamdaki en büyük güç, Fenerbahçe ve başkanımızdı. Maddi olarak doğru bir süreç yönettik. Çok daha iyi olabilirdi. Ancak bu durumda, bu kadar oldu. Daha iyisini de yapacağız, bu güç bizde var."

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUKLAR

"Fenerbahçe yönetiminde, teknik ekibinde kim olursa olsun hedef şampiyonluktur. Her maçı kazanmaktan başka hedefi olamaz. Her branşta böyledir. Fenerbahçe'nin olduğu yerde ikincilik başarı değildir. Bazen şampiyonluklar da yetmez, ben bunu da yaşadım. Yaşlı ya da genç, kimin iyi oyuncu olduğunu görebilecek durumdaydım. Fenerbahçe'de sorun kaliteydi. İnşallah skorlarlar da yardım eder, hocamızın gerçekten kazanmaya yönelik oyunu var, daha hızlı hedefe gidebiliriz. Ligi bilen, taşın altına elini sokabilecek, kaptanlık yapmış 10'a yakın oyuncumuz var. Bu çok değerli. Herkesin bu enerjiyi yakaladığını görmek beni mutlu ediyor. Verdiğimiz kararların hesabını yapacağımız zamanlar olacak. Allah'a hamd olsun, her şey iyi gidiyor. Skorlar birleştirir. Kötü skorda da gerekeni yapabilecek kapasitemiz var. Bazen insan kendi hayallerinden de bazen çok sevdiği için gururundan da vazgeçiyor. Fenerbahçe'ye yardım etmek için elimden geleni yapacağım. Bir gün başka hedefim olursa sizlerle paylaşırım. "

EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ

Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Diğerlerine saygısızlığım yok ama biz hareket ettiğimizde onlar bizim kadar yarışamayacaktır. Bu da sportif başarı ile olur. Altyapıdan oyuncu çıkarmak gerek. Bunun için bırakırken, Hasan Ali ve Ozan'dan izin alarak kaptanlığı Ömer Faruk'a verdim.

TANISANIZ SEVERSİNİZ

"Benim için motto 'Tanısanız seversiniz' ya, benim için sahada kazanmak önemlidir. Ben de hatalar yaptım. Her şey geride kaldı, zor da olsa geride kaldı. Bırakmak zordu. Fenerbahçe'ye devam edecek olmak en büyük motivasyonumdu. Fenerbahçe'ye yakışır davranacağım. Saha içerisinde belki kendimi değil ama etrafımı iyi yönettim. Fenerbahçelilerin beni sevmesi, beni çok mutlu etti. Bunu yaşayarak anlarsınız"

BURADA HERKES OYNAYAMAZ

"Fenerbahçe'de herkes oynayamaz. Bunu dile getirirken, bazen saha içerisinde ben bile zorlandığımı gördüğüm için bunu söyledim. Bu işi yapmak çok zor değil. Maç izleyen ekip var, rapor hazırlayan ekip var. Sonra ben oturuyorum bakıyorum, Erol Hoca'nın ekibi var. Beyin fırtınası yapıldıktan sonra önümüze gelen istatistiklerden sonra kararlarımızı verdik. Ancak bu yetmediğinde, aidiyet gibi unsurları dikkate aldık. 3-4 ay test sürüşü gibi oldu, keyifliydi. 'Ben iyi futbolcuyum ama arkamda da iyi oyuncu var' demek seni sahada hep olumlu yönde iter, bunu ben de yaşadım. Yeni bir takım kurduk. Başkanımızın da dediği gibi 0 km bir sportif direktör. Sabır gerek, bunu saha içerisinde başaramadım ama saha dışında başardım. "

HEDEFİM AVRUPA

"Hayallerimi ve hedeflerimi dillendirmeyi sevmiyorum ama Avrupa her zaman hedefim olacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Bir Fenerbahçeli olarak sahtekarlık yaparak rakip oyuncunun kırmızı kart görmesine neden olan ahlak sorunlu bir kişinin kulübümüzde nasıl görevlendirildiğini anlayamıyorum Ama bu ... topluma yakışan belki de budur
asıl sahtekarlık senin fenerli olduğunu iddia etmendir, Emre tüm fenerlilerin sevdiği bir futbolcudur,Emre kalite dir ve milli takım için böyle bir maistro nun yokluğu büyük kayıptır
@volovolomonte_2018 Sahada yaptığı sahtekarlıkları benimsemedim diye Fenerbahçeli olamayacağım mı 40 yıllık ahlaklı bir Fenerbahçeliyim Bizim adamımız olsun çamurdan olsun .Yok böyle bir şey. Memleketimiz bu yüzden içler acısı
@volovolomonte_2018 BEN SPORCUNUN ZEKİ ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA İYİ AHLKLISINI SEVERİM. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bende bir gs li olarak gördüğüm en karakterli ve en dürüst futbolcu emredir yersen
@erayatay "...Galatasaray günleriyle ilgili de konuşan Emre Belözoğlu, "Galatasaray'da her zaman güzel günlerim oldu. Bana kattıkları için onlara müteşekkirim." ifadesini kullandı..." Midem bulandı yahu!bu nasıl bir Genişlik?Ütopya ama iki Camianın da olması gereken bu!Hangi 2 camia bu şekilde düşünüyor?Ben bir Galatasaraylı olarak,Fenerbahçe'yi hedef görmüyorum,görmem de!benim ilkelerim Ali Sami Yen ilkeleridir.Sen yabancı bir takımla oynarsın ben seni,sen yabancı takımı tutarsın!Beni tanımazsın!ne başarılarımı ne kendimi,umurumda olmaz!Sen 6-0,ben Avrupa ve Şampiyonluk derim.Fıtrat farklı...
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.
@erayatay Sen Gerçek bir Fenerbahçeli ve iyi,doğru,güzel ve Atatürk gibi devrimci bir insansın.Sana Saygım Sonsuz...
fener şampiyon olmasın.gorucem ben yönetim ve teknik kadroyu
sen nasıl bir sahtekarsin,aslında sana bunu sormak lazim
adam gibi fenerli, gerçekleri söylüyor.
Sporun özüne aykırı bir futbolcu, kendi başkanları ve gerçek taraftarlarının mutly olduğunu sanmıyorum.
YAZIK!!!!!!!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler