SPOR

Fenerbahçe'de kaptanlık el değiştiriyor

Fenerbahçe'de Mehmet Topal'dan alınan 2. kaptanlık görevi Fransız yıldız Mathieu Valbuena'ya verildi.

Fenerbahçe'de kaptanlık el değiştiriyor

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın hafta başında geri dönüşüyle birlikte radikal kararlar da hayata geçmeye başlıyor. Yönetimin sürekli göz hapsinde tutacağı futbolcular ve teknik heyet Samandıra'da yöneticilerle birlikte mesai harcayacak. İdmanların saatleri ve futbolcuya dayalı düzen de değişecek.

52 yaşındaki çalıştırıcı en köklü değişikliği ise takım içinde yapmayı planlıyor. Öncelikle kadro dışı kararını erteleyen deneyimli teknik adam, devre arasına kadar oyuncularına kendilerini toparlamaları ve forma rekabetine daha çok sarılmalarını isterken, uzun zamandır takım olma konusunda sıkıntı çeken sarı-lacivertlileri de bir çatı altında toplayacak.

Takım kaptanı olarak son 3 sezondur kendini geriye çeken Volkan Demirel'le konuşacak olan Aykut hoca, kaptandan daha çok destek isteyecek ve özellikle yerli oyuncuların sorumluluğunu da tecrübeli eldivene verecek. Yerli oyuncuların azınlıkta olduğu kadroda yabancı bir ismin kaptan olması uzun zamandır gündemdeydi ancak bu karar hayata geçirilememişti.

Mehmet Topal'ın 2. kaptan olarak sorumluluklarını alacak olan teknik heyet, Valbuena'ya kaptan yardımcısı olarak görev verip kendisinden de yabancı oyuncuları etrafında toplamasını isteyecek.

3. kaptan olan Hasan Ali'nin de bu görevinden alınacağı öğrenildi. Sezon başından beri eleştirilerin odağındaki isimin yerine yine yabancı bir futbolcunun 3. kaptan olması düşünülüyor. (Vatan)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
aziz yıldırım istifa ettiğin gün tribünler full dolacak sen miyadını doldurdun artık yeter
Bu takımı Cristiano ronaldo yu da kaptan yapsan kaleyi de no yer re versen hoca olarak da morinyoyu getirsen yine bir şey olmaz fenerbahçeliliğinden utanıyorum artık yeter yönetimde defolup gitmesi lazım yazık bizim artıklarımızla Beşiktaş şampiyonlular yaşıyor
KİM MÜCEDELE EDİYORSA FORMA VE KAPTANLIK ONUN HAKKI GERİSİ BOŞ
DÜN GELEN ADAMA HEMDE YABANCIYA HEMEN KAPTANLIK MI VERİLİRMİŞ?
Yanlış karar yine 2. kaptan kalaydı nasıl olsa oynatılmıyor 3. kaptan olaydı.
BU İŞ VASIF.. MESELESİ... YALNIZ KALECİDEN KAPTAN OLMAZ.. ÇÜNKİ.. OYUN.İÇİNDE MESAFESİ UZAK.. YOKSA.. BU TAKIMIN. GERÇEK KAPTANI. BELLİ.. VOLKAN..
Diğer Haberler