SPOR

CANLI

Fenerbahçe'de passolig şoku

Seyirci sayısında beklediğini bulamayan Fenerbahçe yönetimi, Passolig’le yeniden masaya oturdu. Yeni anlaşma karşılığı sezon başında reddettiği 9 milyon doları istedi. Ancak firmadan “O teklifimiz daha önce geçerliydi. Şimdi vereceğimiz miktar daha düşük olur” yanıtını aldı.

Fenerbahçe'de passolig şoku

Bu sezon uygulamaya giren ‘e-bilet’ sistemini üstlenen Passolig firması kulüplerle belli mali anlaşmalar yapmıştı. Hem Anadolu kulüpleri hem de büyük kulüpler önemli gelir elde ettikleri bu anlaşmadan memnun kalmışlardı. Firma, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon’a sponsorluk başlığı altında 9’ar milyon dolar aktarmış, statlarındaki e-bilet sistemini de ücretsiz kurmuştu.

"DAHA FAZLA İSTERİZ"

Fenerbahçe ise ‘e-bilet’e en son dahil olmuştu. Sarı-Lacivertliler Passolig ile yaptığı ilk pazarlıklarda, taraftar kitlesinin ve kâr potansiyelinin daha büyük olduğunu gerekçe gösterip diğer kulüplere aktarılan paranın çok daha fazlasını talep etmiş fakat anlaşma sağlanamamıştı. Daha sonra yapılan anlaşmada ise Fenerbahçe, taraftarlara kredi kartı veya bazı bankacılık hizmetlerini pazarlama hakkını da içeren kart sistemine dahil olmamıştı. Bu yüzden diğer kulüplerin kartları 25-30 liradan satılırken Fenerbahçe kartları 8,5 liradan satışa sunulmuştu.

Ayrıca Kanarya 9 milyon dolarlık katkıyı da geri çevirmişti. Ancak Fenerbahçe sezonun ilk yarısında taraftar sayısı ve tribün gelirlerinde istediği seviyeye çıkamayınca Passolig’le yeniden masaya oturdu ve daha önce istemediği 9 milyon doları almak istediğini beyan etti.

'BANKA' ŞARTI VAR

Passolig firması ise 9 milyon dolarlık teklifin daha önceki dönemde geçerli olduğunu ve daha düşük bir para ödeyebileceğini belirtti. Bu parayı verebilmek için de Fenerbahçe’nin kredi kartlı veya banka kartlı sistemlerden birine dahil olması şartını koştu. Sarı-Lacivertliler bu teklife şimdilik soğuk baksa da taraflar arasında pazarlıklar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön