SPOR

CANLI

Fenerbahçeliler'i ayağa kaldıran tişört!

Galatasaray Kulübü'nün 4. yıldız anısına hazırlatıp piyasaya sürdüğü tişörtlerde yer alan bir ayrıntı Fenerbahçe taraftarlarını çileden çıkardı.

Fenerbahçeliler'i ayağa kaldıran tişört!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında bu kez de 'tişört' gerginliği çıktı.

Sarı kırmızılı kulüp, 20. lig şampiyonluğu sonrası kazanılan 4. yıldız anısına özel bir tişört yaptırıp GS Store mağazalarından piyasaya sürdü.

Üzerinde, "Hayaller 4. yıldız, gerçekler Galatasaray' yazan tişörtte desen olarak; kafes içinde bir kanarya ile yıldız figürleri yer aldı. Ancak Galatasaray'ın çıkardığı tişörtte, kafeste kanarya figürünü taşıyan yıldızlardan 4.'sünün delik olması Fenerbahçeliler tarafından büyük tepkiye neden oldu.

Sarı lacivertliler, iğne ile patlatılmış gibi görünen yıldızın, Fenerbahçe'nin 4 Nisan'da Trabzon'da uğradığı silahlı saldırıya gönderme olduğunu iddia etti.

Şampiyonluk sonrası Fenerbahçeli taraftarlar saldırıya tepkilerini, Fenerbahçe logosunun üstünde yer alan üç yıldızın yanına kurşun deliği figürünü dördüncü yıldızımız diye nitelendirmişlerdi.

TİŞÖRTÜN TASARIMCISI İDDİALARA CEVAP VERDİ

Fenerbahçe taraftarları bu konudaki tepkilerini sosyal medyada yoğun biçimde dile getirirken, tişörtün tasarımını yapan tasarımcı, bir tweet atarak iddialara cevap verdi. Tweet'te şu ifadeler yer aldı:

"Galatasaray gelenekleri bir başkasının üzerine çamur atmak değildir. Aslan pençesini göremeyip "kurşun" deliği diyen kitleye saygılarla" şeklinde açıklama yaptılar.

MAHMUT USLU'DAN İMALI AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu ise konu ile ilgili bir soru üzerine imalı ifadeler kullandı. Uslu, şunları söyledi:

"Bugüne kadar özellikle son 3 günde ortalama 2 bin kombine satıldı. Bilet fiyatlarını kombinelerden dolayı yukarı çekmek zorunda kaldık. Son zamanlarda kendi işimize bakıyoruz. Ciddi transferlerle uğraşıyoruz ve hiçbir yardım almadan yaptık bu transferleri. Bir bakıyorsunuz Beşiktaş'ın başkanı, bir bakıyorsunuz Galatasaray'ın hocası konuşuyor. Bu tür şeyleri yapmak ve hatırlatmak yanlış. Kim bu aklı fikri verdiyse bunlar yanlış şeyler. Kurşunlama olayının peşini bırakmış değiliz. Şampiyonluğu nasıl kaybettiğimizi herkes biliyor. puan durumu ve yükselişimiz belliydi. Galatasaray, bu konuyla ilgili (tişört) gereken araştırmayı yapmalıdır. Ben daha ağır konuşurum ama gerek yok." (hürriyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler