YURTHABER

Fethiye’de bıçaklı kavga: 1 ölü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir kafede çıkan bıçaklı kavgada kalbinden bıçaklanan Mehmet Uca hayatını kaybetti

Fethiye’de bıçaklı kavga: 1 ölü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir kafede çıkan bıçaklı kavgada kalbinden bıçaklanan Mehmet Uca hayatını kaybederken; 1 kişi de yaralandı.

Olay; gün gece saat 20.30 sıralarında Fethiye merkez Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki bir kafenin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; alkollü oldukları iddia edilen Mehmet Uca (32) ve arkadaşı Durmuş Onay Arslan (31), kafeye girmekte ısrar edince işletmeci Ahmet K. (49) engel olmak istedi. Başka bir arkadaşlarını bekleyeceklerini söyleyen ki arkadaş ile işletmeci arasında başlayan sözlü tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Mehmet Uca ve Durmuş Onay Arslan’ın kendisine yumruk atmasına sinirlenen Ahmet K., içeriden getirdiği bıçağı rast gele savurmaya başladı. Karnına bıçak darbesi alan Durmuş Onay Arslan, ağır yaralanırken; kalbine bıçak saplanan Mehmet Uca olay olay yerinde hayatını kaybetti. Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Arslan, tedavi altına alındı.

Olayın ardından kafeye gelen polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelileri tespit etmeye çalıştı. görgü tanıklarının ifadelerine başvuran polis, etrafta cinayet silahı bıçağı aradı. Suçunu itiraf eden işletmeci Ahmet K. ile kavgaya karıştığı iddia edilen 2 arkadaşı gözaltına alındı.

Olayda hayatını kaybeden Mehmet Uca’nın cesedi Fethiye Devlet Hastanesi morgunda yapılan ön incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Merkezi'ne gönderildi. Aynı kavgada ğır yaralanan Durmuş Onay Arslan’ın, Dalaman Açık Cezaevi'nden izinli olarak dışarı çıktığı anlaşıldı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan şüpheliler, sağlı kontrolünden geçirilmelerinin ardından Fethiye Adliyesine sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.