SPOR

FIFA, Manisaspor'a 6 puan silme cezası verdi!

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Manisaspor'a, eski oyuncusu Maciej Stanislaw Iwanski'nin alacağı nedeniyle FIFA tarafından 6 puan silme cezası verildiği, cezanın kaldırılması için çalışmaların başladığı bildirildi.

FIFA, Manisaspor'a 6 puan silme cezası verdi!

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Manisaspor’a, eski futbolcusu Maciej Stanislav Iwanski’ye olan borcu nedeniyle FIFA tarafından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kanalıyla 6 puan silme cezası uygulandı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 2011-2013 yıllarında Manisaspor'da forma giyen Polonyalı futbolcu Iwanski'nin, alacağına ilişkin FIFA'ya yaptığı başvurunun ardından 6 puan silme cezası verildiği belirtildi.

FIFA Disiplin Kurulu'nun aldığı puan silme kararının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kendilerine 8 Ağustos'ta iletildiğinin, bu kararın ardından oyuncuyla temasa geçildiğinin kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Oyuncunun toplamda kulübümüzden 411 bin avro alacağı bulunmaktadır. Görüşmelerde oyuncu ve avukatı, alacağının yarısını talep etmiştir. Yönetim kurulumuz, oyuncu ve avukatına bütçeye uygun bir ödeme planı sunmuştur. Kendileri de ödeme planı ile ilgili yönetim kurulumuzdan süre talep etmiştir. Bu konuyla ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. Bir mutabakata varılamaması halinde oyuncu ve avukatıyla Polonya'da bir araya gelerek görüşmelerimiz devam edecektir. Kulübümüz, verilen puan silme cezasını geri almak için yoğun mesai harcamakta ve konuyu çözüme kavuşturma adına gerekli adımları atmaya devam edecektir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bidirdiniz manisayı vestelken böylemiydi kalbi manisa spor aşkıyla çarpan bir taraftar çıkıpta takıma sahip çıkmıyor hiç mi sevmediniz şehrinizi hiç mi gitmediniz o stada nerde bu iş adamları takıma sahip çıkın
Beter olun hep dalga geçtiniz bizimle gidin tarlaya ameleler sizin ne işiniz var Süper Lig’te diye daha da beter olun ! 45.5 A Ş K H İ S A R !!
şu koskaca sanayi şehrinin takımın düştüğü hale bakın.herkes elini vicdanına koysaydı bu takım bu hallere gelmezdi.o kadar milyon dolarlık oyuncular satıldı nereye gitti bu paralar.buraya kadar düşürenleri allaha havale ediyorum.yazık yazık bu şehire yakışımıyor böyle olması.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler