SPOR

Fikret Orman: 'Mandzukic gelmek istedi'

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Beyaz Futbol programına katıldı ve çok özel açıklamalarda bulundu. Orman, Juventus forması giyen Hırvat oyuncu Mandzukic'in Beşiktaş'a gelmek istediğini iddia etti.

Fikret Orman: 'Mandzukic gelmek istedi'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beyaz TV'deki Beyaz Futbol programına katıldı ve Juventus'un Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid ağlarını da güzel bir golle sarsan yıldızı Mario Mandzukic için transfer görüşmelerinde bulunduklarını ifade etti.

Juventus'un Mandzukic'in bonservis bedeli için 12 milyon euroya indiğini kaydeden Orman, "Mandzukic transferi için bir ara niyetlendik, bize gelmeyi çok istedi. Juventus da 12 milyon euroya kadar indi. Ancak o paralara almak için, 10 milyon euroya oyuncu satmak lazım" diye konuştu.

"10 ADAM GETİRİN, JORGE JESUS'U TANIMAM"

Şenol Güneş'in yerine Jorge Jesus'un geleceği iddiaları için de konuşan Orman, "Benim karşıma şu anda 10 tane adam koyun, bunlardan bir tanesi Jorge Jesus deyin, ben tanımam" şeklinde esprili bir yanıt verdi.

"MARIO GOMEZ VE VAN PERSIE OLMAZ"

Mario Gomez istese de, artık olmaz, biz istemeyiz. Van Persie gelmek isterse de olmaz, Beşiktaş'ta güzel restaurantlar var, oraya gidebilir. Emre Mor'u Dortmund'a gitmeden önce istedik, olmadı. Biz de onun gibi bir proje transferi yapmıştık; Kerim Frei"

"FENERBAHÇE'NİN EUROLEAGUE KAZANMASINA SEVİNDİM"

"Fenerbahçe'nin Euroleague'i kazanmasına neden sevinmeyeyim? Galatasaray, UEFA'yı kazandığı zaman statta bağırdık, destekledik. Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı maçta tribündeydim. Arsenal'in kadrosu inanılmazdı, G.Saray oraya kadar çok iyi geldi"

[Ömer Güvenç’ten Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi’ye şok söz: Röportajın içine ettiniz](https://www.mynet.com/omer-guvencten-fikret-orman-ve-ahmet-nur-cebiye-sok-soz-roportajin-icine-ettiniz-111007-myspor)

"REAL MADRID VE BARCELONA'YI KURADA İSTEMEM"

Şampiyonlar Ligi kurasında Real Madrid ve Barcelona'dan biriyle aynı gruba düşmek istemem"

"ŞENOL GÜNEŞ'İ SEÇEN BİZİZ, GÖKTEN GELMEDİ"

"Şenol hocayı Samet hocadan önce de istedik. Şenol hocayı seçen biziz, gökten falan gelmedi. Bu bir ekip işi. Şenol hocanın bize çok kattıkları var, bizim de Şenol hocaya kattıklarımız var. Memnunuz hocamızdan, olmasa, neden devam etmek isteyelim"

"LENS'İN ŞU ANDA BİR KULÜPLE SÖZLEŞMESİ VAR"

Jeremain Lens transferi için görüşleri sorulan Orman, "Lens'in bir kulüple sözleşmesi var ve bunu da değerlendirmek istiyorlar. Kim Beşiktaş'a gelmek istemez? Beşiktaş'ta Lens'in de arkadaşları var. Fenerbahçe'ye gelmeden önce de ilgilenmiştik. Hocayla transferlerle ilgili konuşma daha yapmadık. Töre geliyor. Kanatlara baktığımızda Babel, Töre, Quaresma var" diye konuştu.

"DENİZ TÜRÜÇ İYİ ÇOCUK, OLABİLİR"

Kayserispor'dan Deniz Türüç'ün transferinin de olabileceğini kaydeden başkan, "Demba Ba ve Aboubakar da inşallah olacak. Deniz Türüç iyi çocuk, beğeniyoruz da, olabilir. Yapacağımız bölge transferleri net. Gideceklere yönelik bir şeyler yapabiliriz. Kadro çok şişik durumda. Pedro Franco, Milosevic, Boyko ve Mustafa Pektemek de geliyor. İyi para gelirse valla herkesi satarız" dedi.

Fenerbahçe ile son dönemdeki gergin ortama değinen idareci, "Bizim Fenerbahçe ile uğraştığımız yok. Fenerbahçe'nin gündemi Fikret Orman ve Şenol Güneş hep öyle. Quaresma falan, neyse bugün Beşiktaş'ın güzel günü. En çok imtina gösterdiğim taraf, Fenerbahçe'yi yöneten bu zihniyetle işim var. Çok da saygın bir camia. Eurolegue ile söylediğimi Fenerbahçe'ye çevirdiler. Kupayı aldılar, önemli bir başarı. Üzerine laf edilecek bir şey değil. Euroleague organizasyonunu herkesle tartışırım. Kupa tartışılır mı? İnşallah finalde karşılaşmak nasip olur. Ülker Arena'ya gitmem. Camialar arası huzursuzluk olmasın" mesajını yolladı.

"CANER'İN BONSERVİSİ ALINDI, ETO'O'YU İYİ Kİ ALMAMIŞIZ"

Caner Erkin'in Inter'den bonservisinin alındığını kaydeden Orman, "Yapacağımız transferlerin fark yaratması lazım. Fark yaratacak oyuncular olması lazım. Caner'in bonservisi alındı. Eto'o ile ilgilendik ama iyi ki de almamışız. Her zaman şampiyon değişecek ve rekabet olacak. Bir tek söylediğim bu iş sahada oynansın. Yok uçak inmiş falan da... Bırakın siyaseti de siyasetçiler yapsın." yorumunu yaptı.

Talisca'nın bonservisini alıp almayacakları merak edilen yönetici, "UEFA ile yapılan anlaşmada 'Oyuncu satmadan oyuncu alamazsın' maddesi var. Talisca 2 milyon euro. Caner'i de aldık 750 bin euro. Kiralık Talisca'yı oynatabilmek için 2 milyon 750 bin euroyu içeri sokmamız gerekiyor. Bizim de gerçeklerimiz var. Zaten 1 sene kontratı var. Gitmek isterse de gidebilir. Geçen sene mesela Sosa. Bu giderse de bundan daha iyisini alırız. Ne diyeyim yani. Talisca 2-3 ay sakat mıydı? Evet. Beşiktaş da galibiyetler aldı. Bir oyuncu tabii önemlidir ama bütün bakmak lazım. Talisca bizden memnun. Bir sıkıntı olursa da alternatiflerimiz var yani" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler