SPOR

Fikret Orman, UEFA'da!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlıların savunmasını yapmak üzere UEFA'ya geldi.

Fikret Orman, UEFA'da!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın siyah-beyazlı kulübü mali konularla ilgili Disiplin Komitesi'ne sevk etmesi nedeniyle ikinci kez kulübün savunmasını yapmak üzere Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) merkezine geldi.

[

* MYNET SPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

[

* CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN](http://iddaa.mynet.com/)

İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezine bugün TSİ 10.00'da avukat Emin Özkurt ve kulübün dış ilişkiler sorumlusu Emin Usta ile birlikte gelen Orman, UEFA disiplin müfettişinin ilk karara itirazı nedeniyle UEFA yetkilileri ile yeniden bir araya gelerek kulübün savunmasını yapacak.

Fikret Orman, toplantıya girişte yaptığı açıklamada, duruşmadan her türlü karar çıkabileceğini belirterek, "Biz elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. İnşallah bu adımı da hızlıca aşar, Beşiktaş UEFA sürecinden geçer diye ümit ediyorum. Ama her türlü sonuç da çıkabilir" ifadesini kullandı.

Daha önceki toplantıya oranla zor bir toplantı beklediğini ifade eden Fikret Orman, şunları kaydetti:

"Hissiyatım öyle. İşin gerçeği şu. Savunduğumuz konu şu, biz yeni bir yönetimiz. Beşiktaş 110 senelik bir camia. Beşiktaş'a ceza vermenin hiç birşey kazandırmayacağını, bizim zihniyetimizi anlatıyoruz. Farklı olduğunu, bu şekilde hareket etmemizin daha doğru olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Onlar da bize duydukları güvenle ilk adımı geçtik. UEFA'nın bu tarz verdiği cezalar var, menler var. Bizim buradaki tek avantajımız, benim şahsiyetimde kulübün zihniyetini anlatmaktır. Onun için buradayız."

UEFA tarafından 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 dönemlerine ilişkin olarak gerçekleştirilen denetimde Beşiktaş, UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Kuralları'nın 65. maddesindeki, "Futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçların olmaması" ve 66. maddesindeki "Çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına" ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Kulüp Başkanı Fikret Orman ve avukatların Mayıs'ın ilk haftalarında yaptığı birinci savunma sonucunda UEFA tarafından siyah-beyazlı kulübe 500 bin avro para cezası verilmiş ayrıca 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket edilirse, 2 yıl Avrupa kupalarına alınmayacağı belirtilmişti. Ancak UEFA disiplin müfettişleri bu karara itiraz etti ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman ikinci kez savunma yapmak için UEFA'ya geldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
demirören lpg yaktı ya lpg ile beşiktaşı
Eski başkan fındık kırsın beşiktaşın sırtından. ÇARŞI NEREDE ACABA
demirörenin beşiktaşa son hediyesi bu oldu. aman fenerbahçesine bişey olmasında
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler