SPOR

CANLI

Finişi geçti bayıldı!

New York Yarı Maratonu'nda Geoffrey Mutai ve Sally Kipyego zafere ulaştı. Olimpiyat şampiyonu atlet Mo Farah ise, finiş çizgisini geçtikten sonra baygınlık geçirdi.

Finişi geçti bayıldı!

New York Yarı Maratonu'nda zafer Kenyalı atletlerin oldu. Hava sıcaklığının oldukça düşük olduğu maratonda, erkeklerde mücadeleyi Geoffrey Mutai kazandı. Kadınlarda ise ilk kez yarı maratona katılan Sally Kipyego zafere ulaştı.

2012 Londra Olimpiyatları'nda 5 bin ve 10 bin metrede altın madalya kazanan Britanyalı atlet Mo Farah da yarışa katılan isimler arsındaydı. Ancak Farah, yarışı tamamladıktan hemen sonra yere yığıldı. Geoffrey Mutai'nin 17 saniye gerisinde ikinci sırada finiş gören Britanyalı atlet, bir süre yerde kaldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Durumuyla ilgili daha sonra bir açıklama yapan Farah "Ne olduğunu bilmiyorum. Bir anda kendimi yerde buldum. Amacım Mutai'yi yakalamaktı ama yapamadım. Sanırım kendimi biraz fazla zorladım, ciddi bir problemim yok" diye konuştu.

Mo Farah yarıştan önce, nisan ayında ilk kez katılacağı Londra Maratonu'na hazırlık yapmak amacıyla New York Yarı Maratonu'na katıldığını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Takım
O
Av
P
Geri Dön