MAGAZİN

FOX TV ile Kanal D arasında savaş çıktı!

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, FOX TV ile Kanal D'yi karşı karşıya getiren format kavgasının detaylarını yazdı.Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, iki kanalı karşı karşıya getiren format kavgasının detaylarını yazdı. Kanal D'de yayınlanan Kısmetse Olur programıyla adını duyuran Seda Akgül'ün FOX TV'ye transfer olduğunu ve burada "Yuvamız Yıkılmasın" isimli bir 'barıştırma' programı yapacağını duyurmuştuk. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, Seda Akgül'ün sunmaya hazırlandığı programın formatı nedeniyle Fox TV ile Kanal D arasında çıkan savaşı kaleme aldı.

FOX TV ile Kanal D arasında savaş çıktı!

İşte Eyüboğlu'nun "İki kanal arasında 'barıştırma' savaşı" başlıklı bugünkü gazetemizde yer alan köşe yazısı:

Türkiye'de sadece mevsimler değil, televizyonların yayın dönemleri de şaştı. Eskiden kıştan sonra ilkbahar, ardından yaz geliyordu. Bu yıl kış, bahar mevsimini aradan çıkarıp direkt yaza bağlandı... Bahar bitti, ama İstanbul'da insanlar piknik sezonunu açamadan Ramazan geldi. Görünen o ki Ramazan Bayramı'ndan önce ne insanlar için yaz tatili başlayacak ne de kanallar için "yaz ekranı"...

Temmuz ayında başlayacak "yaz ekranı" uzun sürmeyecek. Çünkü bu yıl kanalların çoğu "yeni yayın dönemi"ni ağustosun ortasında açacak.

Eğlence kanallarının "yeni yayın dönemi"ne ilişkin hazırlıklarını araştırırken iki kanal arasında yeni bir format savaşı olduğunu öğrendim.
Önce aldığım bilgiyi, ardından iki kanal yöneticilerinin konu hakkındaki görüşlerini paylaşacağım. Aldığım istihbarat şu:

"Karga Film, Kanal D'ye, evliliklerinde sorun yaşayanları konuk edip, yuvalarını kurtarmayı amaçlayan bir proje önerdi. Hande Ataizi'nin sunacağı program için Kanal D yönetimi, "Masrafı bizden, bir demo çekin görelim" dedi. "Gel Barışalım"ın adını ve formatını tescil ettiren kanal yönetimi, demoyu beğenmedi ve yayınlamaktan vazgeçti.

Bir süre sonra FOX'un, çiftleri barıştıracak 'Yuvamız Yıkılmasın' için Karga ile anlaştığı, programı Seda Akgül'ün sunacağı ortaya çıktı. Bunun üzerine Kanal D, "Format bizim" diye FOX'a ihtar çekti."

İki kanalın yöneticilerini de aradım. Kanal D yönetimi olayı doğruladı. FOX'un Genel Müdürü Cenk Soner ise şunları söyledi: "Program uzunca bir süredir gündemimizdeydi. Biz 'Yuvamız Yıkılmasın' için anlaşma yaptıktan sonra Kanal D'den bir yazı geldi. Konsept benzer olabilir, ama adı ve içeriği aynı değil. Program ekrana geldiğinde daha iyi anlaşılacak bu."

İki kanal bu nedenle davalık olur mu bilemem, ama görünen o ki yeni yayın döneminde evlilik programlarının yerini, sorunlu evlilik yaşayanları barıştıran yapımlar alacak. Çünkü FOX'un 'Yuvamız Yıkılmasın'la aynı dönemde Kanal D de Artı Film'e 'Gel Barışalım'ı yaptıracak. Onları diğer kanalların izleyip izlemeyeceği de sonbaharda ortaya çıkacak.

Okuyucu Yorumları7 yorum
 • 309 Oy
  ÖLÜ VE YARALILAR VAR MI??
 • 294 Oy
  Yuva yapmayı becerdi kaldı yuva kurtarmak. Sizin kurtaracağınız yuvadan da bir hayır gelmez.Yormayın kendinizi...
 • 284 Oy
  Şevkat Yerimdar için çok teşekkürler FOX
 • 12 Oy
  Evlilik programları tümden kaldırılsın, bu programlar ülkemizin temeli olan aile yapısını bozmaktan karalamaktan başka birseye yaramiyorlar.
 • 7 Oy
  onu bunu boşverin Fatih Portakal ne oldu İsmail ne oldu onlardan haber verin yoksa Fox tv yi protesto edeceğiz
 • 2 Oy
  FOX kazanır gibi geliyor bana....
 • 1 Oy
  dandik sıradan bir format içinmi bu kadın evlendirmeyi becerdide sıra barıştırmayamı geldi

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.