SPOR

CANLI

Fransa'ya Play-Off oynamadan gidebiliriz

Çek Cumhuriyeti'ni mağlup ederek 3'üncülük yolunda dev bir atan A Millilerimiz, en iyi üçüncü olursa playoff oynamadan direkt turnuvaya gidecek. Peki üçüncüler arasındaki son durum nedir...

Fransa'ya Play-Off oynamadan gidebiliriz

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

EURO 2016 Elemeleri A Grubu 9. maç gününde Çek Cumhuriyeti'ni deplasmanda 2-0 mağlup eden A Milli Takımımız, grup üçüncülüğü yolunda büyük bir avantaj elde etti.

EURO 2016'ya 9 grupta 3'üncü olan takımlar arasından en iyisi direkt olarak katılacak. Diğer 8 takım ise katsayılarına göre seri başı olarak ayrılarak playoff oynayacaklar.

A Milli Takımımız, grup üçüncüleri arasında en kötü puanlardan birine sahip. Grubunda 15 puan toplayan Millilerimiz, Kazakistan'dan aldığı 6 puanı üçüncüler sıralaması için kullanamıyor. Şayet, son maçta Kazakistan Letonya'yı mağlup ederse artı 4 puan daha kazanacağız. İzlanda'yı da mağlup etmemiz durumunda en iyi üçüncü olabilmek için büyük bir umudumuz olacak. Her şey Millilerimiz için iyi ihtimaller ile biterse üçüncüler sıralaması için 16 puan toplamış olacak ve bu alandaki en yüksek puanı alacak.

[Maçtan kareler-![Çek Cumhuriyeti - Türkiye maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124291/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/cek-cumhuriyeti-turkiye-macindan-kareler-155181-myspor)

Şu an en iyi 3'üncü durumunda bulunan Macaristan, son maçını grup sonuncusu Yunanistan ile oynayacağı için 15 puanı değişmeyecek. Macaristan ile aynı durumdaki diğer ülkeler ise İsveç ve Hırvatistan olarak göze çarpıyor. Bu iki ülke de puanını artıramayacak.

Öte yandan, eğer en iyi 3'üncü olamazsak, playoff kura çekimine seri başı olarak katılamayacağız.

**İşte 3'üncülerin durumu

1- Macaristan - 8 maç, 15 puan, 3 averaj (F Grubu)
2- Hırvatistan - 8 maç, 14 puan, 12 averaj (H Grubu)
3- Slovakya - 7 maç, 13 puan, 8 averaj (C Grubu)
4- İsveç - 8 maç, 12 puan, 2 averaj (G Grubu)
5- İrlanda- 7 maç, 12 puan, 2 averaj (D Grubu)
6- Arnavutluk - 7 maç, 11 puan, 2 averaj (I Grubu)
7- Slovenya - 8 maç, 10 puan, -1 averaj (E Grubu)
8- TÜRKİYE - 7 maç, 9 puan, 1 averaj (A Grubu)
9- Bosna Hersek - 7 maç, 8 puan, -2 averaj (B Grubu)**

Gruplarını 3. bitirecek takımların, son sırada yer alan takımlarla oynadıkları maçlar, hesaplamaya dahil edilmediğinden her takım toplam 8 maç üzerinden değerlendirilecek. Macaristan, Hırvatistan, İsveç ve Slovenya, son hafta maçlarını grup sonuncularıyla oynayacakları için 3.'lük hesabı için artık puan kazanamayacaklar.

Milli takımımız, grupta 15 puan ve 4 averaj topladı ancak, 6 puan ve 3 averajı Kazakistan karşısında elde etti. Bu 6 puan ve 3 averaj düşünce Milli Takımımızın, 9 puan ve 1 averajı kalıyor. Grupta son sırada yer alan Kazakistan, son maçta deplasmanda Letonya'yı mağlup ederse Letonya grubu sonuncu tamamlayacak ve Türkiye'den, 6 puan ve 3 averaj yerine Letonya ile 2 maçta da berabere kaldığımız için sadece 2 puan düşülecek. Yani puanımız, 13 ve averajımız 4 olacak. Son maçta da İzlanda'yı mağlup edersek 16 puana ulaşacağız ve en iyi 3. olma yolunda en büyük rakibimiz C Grubu'nun 19'ar puanlı takımlarından ya Slovakya (13 puan, 8 averaj) ya da Ukrayna (13 puan, 8 averaj) olacak.

Playoff kurası muhtemel seribaşı durumu
Seribaşıları

Ukrayna
Hırvatistan
Bosna Hersek
İsveç

Diğer Takımlar

TÜRKİYE
İrlanda
Arnavutluk
Slovenya

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler