SPOR

CANLI

Galatasaray'da gündem Mostafa Mohamed

Mısır'ın Zamalek kulübüyle iyi ilişkileri olan menajer Mesrun İzzet, Galatasaray'ın yaz döneminden bu yana istediği, forvet Mostafa Mohamed'i bu dönemde kadrosuna katabileceğini söyledi.

Galatasaray'da gündem Mostafa Mohamed

Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, Gençlerbirliği maçının ardından Mostafa Mohamed'in transfer edilmesini istediğini söylemişti. Bu açıklamanın ardından Mısırlı golcünün St.Etienne ile anlaştığı iddia edilmişti. Ancak transfer son anda olmamıştı. Menajer Mesrun İzzet, bu konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"ZAMALEK'İ İKNA ETMEK DAHA KOLAY"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan İzzet, "St.Etienne, Zamalek'le anlaşmıştı Mostafa konusunda; ama Fransızlar Zamalek başkanını bu transferden komisyon istemekle suçlayınca masadan kalktılar. Oyuncuyu pek çok Avrupa kulübü takip ediyor; ama ben, Zamalek kulübüyle iş yaptığım için şunu net biliyorum. Bu oyuncu Galatasaray'a gelmek istiyor. Yazın konuştuğumda oyuncu net biçimde söyledi Galatasaray'a gitmek istediğini. Oyuncuyu sattık gözüyle bakıyorlardı. 5 milyon Euro istemişlerdi; ama masadan kalktılar. Bu, Galatasaray için büyük avantaj... Yine Fransa'dan Dijon takımı da bu oyuncu için Zamalek'e teklifte bulundu; ama teklifleri yetersiz. Bu konuda Galatasaray'la boy ölçüşemezler. Galatasaray, kiralık transfer konusunda Zamalek'e ikna ederse, Mosatafa Mohamed hemen gelir; çünkü en son konuştuğumda Türkiye'ye Fransa'dan daha sıcak bakıyor. Türkiye'de oynamak istiyor. Bence Galatasaray bu transferi bitirebilir" dedi.

"HEDEFLERİ DİAGNE DEĞİL CENK TOSUN"

İsveç'te yaşayan ve İngiliz kulüpleriyle iş yapan Mesrun İzzet, West Bromwich Albion'un Galatasaray'dan Mbaye Diagne'yi istediği iddiası ile ilgili olarak, "4 gün önce West Brom'un teknik direktörü Sam Allardyce ile görüştüm. Kendisine forvet önerdim. Ama onun ilk tercihi Cenk Tosun, eski öğrencisi olduğu için. Üstelik İngiltere'ye adaptasyon sorunu yaşamaz; çünkü uzun süredir orda. Diagne'yi düşünmüyor. Diagne onun aradığı profilde bir forvet değil. Allardyce şu anda 3 tane forvet ile görüşüyorlar. Bir orta saha ve bir de stoper almak istiyorlar" şeklinde konuştu.

(AJANSSPOR)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler