SPOR

Galatasaray'dan Fatih Terim'in tazminatıyla ilgili açıklama

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılmasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı tazminatla ilgili yapılan yorumlar hakkında açıklamada bulundu.

Galatasaray'dan Fatih Terim'in tazminatıyla ilgili açıklama

Kulübün internet sitesinden "Hukuki Temelden Yoksun Açıklamalar Hakkında" başlığıyla yapılan açıklamada, "Teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ile TFF arasındaki ihtilaf, mahkemelerce incelenmiş ve netice olarak teknik direktörümüz haklı bulunarak tazminat alacağına hükmedilmiştir. Bu aşamada söz konusu hukuki ihtilafı tartışmak abesle iştigal olup yargı organlarınca karara bağlanmış kesin yargı kararlarına saygısızlıktır" denildi.

Fatih Terim'in aldığı tazminatın tamamını Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağışlandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Teknik direktörümüzün mahkeme kararı ile hüküm altına alınan alacağı, sözleşmeden kaynaklanan cezai şart alacağıdır. Bakiye süre ücret alacağı değildir. Bu sebeple de Sayın Fatih Terim ile kulübümüz arasında akdedilen sözleşme bedelinin, hükmedilecek tazminat tutarına bir etkisi söz konusu değildir. Kaldı ki mahkemece TBK m. 182/son fıkra uyarınca ceza tutarından tenkisat yapılmak suretiyle hüküm kurulmuştur. Üstelik bahse konu tazminat tutarının tamamı teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağışlanmıştır. Söz konusu açıklamalar, hukuki bilgi ve temelden yoksun olup, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli açıklamalardır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
zurnalar adam işveren sizin gibilerini defalarca satın alır bi daha satar.ona tazminat öğretmeye kalkıyonuz.kabul edin çirkefliğinizi.
Galatasaraylıyım. Fatih Terim bize ve Türk futboluna çok zaferler yaşatmıştır. Milli takımda da çok başarılı dönemler yaşatmıştır. Ancak son prim skandalında, kendi kompleksleri yüzünden Arda ve diğer futbolcularla yaşadığı problemler Türk futboluna ciddi zarar vermiştir. Şenol Güneş'ten çok umutluyum. Mütevazi ve Çalışkan, aynı zamanda bilgili..
bir kulüp başkanı olarak fb başkanı kendi hocası ve sporcularının başına böyle bir hakaret gelirse kendi usulünce yapabilir ammaa başkaları onun kadar geniş olmayadabilir ve fatih hocada şeref namus uğruna bir ahlaksıza haddini bildirmişse bu onun özeli vede bu bir duruştur. demekki fb li bjk li başkanların şeref namus anlayışı ile TÜRK milletinin şeref namus anlayışı vede cevap verme şekilleri farklı. !!! ilginç olan ise olduğu gibi yani Türk ve müslüman gibi davranan birtek Gs li yöneticiler ve Fatih Terim olması. Hocaya diyecek lafımız yok ama başkanlar bu konuda daha çok yol katetmeliler!!
@okudero hangi şeref.onurun arkadaşımı.adam dövdü kebap gibi.
sedn ne anlatıyın bre .cahall
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler