SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Galatasaray'dan Manchester United galibiyeti sonrası yaşananlara dair çok sert açıklama! "Saygısızlık, had bilmezlik..."

UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci maçında Manchester United'ı 3-2 mağlup eden Galatasaray'dan Manchester dönüşü İngiltere'de resmi mercilerin davranışlarıyla ilgili sert bir açıklama yaptı.

Galatasaray'dan Manchester United galibiyeti sonrası yaşananlara dair çok sert açıklama! "Saygısızlık, had bilmezlik..."

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu ikinci maçında deplasmanda karşılaştığı Manchester United'ı 3-2 mağlup ederken, tüm ülkeye büyük bir sevinç yaşanmıştı.

Sarı-Kırmızılılar'dan maçın ardından İngiliz mercilerin tutumu hakkında oldukça sert açıklamalarda bulundu. Galatasaray'dan yapılan açıklamada "Resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir." denildi.

İŞTE GALATASARAY'IN AÇIKLAMASI

"Dün akşam Manchester United ile oynadığımız ve kazandığımız maç sonrası Galatasaray kafilesini taşıyan uçağın dönüşü sırasında İngiliz resmi mercilerinin davranışları üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Takımımız oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanlarına İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu'nun vize sürecinde çıkardığı zorluklarla başlayan bu saygısızca davranışlar, takımımızın İngiltere'ye girişi sırasında da devam etmiş, dün gece itibarıyla ahlak dışı ve evrensel insan hakları değerlerine aykırı bir muamele haline dönüşmüştür.

Dün gece geç saatlerde olan takım uçağımızın kalkışı, anlamsız derecede detaylı bagaj kontrolleriyle gereksiz yere uzatılmış, bir işkence haline getirilmek istenmiştir. Bu süreçte resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir.

Şu bilinmelidir ki; kimse Türkiye'nin gururu Galatasaray Spor Kulübü'nün oyuncularına, teknik heyetine ve yöneticilerine bu şekilde davranamaz. Bu edep yoksunu davranışların sahipleriyle sonuna kadar mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşırız.

Tüm bu yaşananlardan bağımsız olarak, kulübümüzü maç öncesi ve sonrasında nazik bir şekilde ağırlayan Manchester United temsilcilerine teşekkür ederiz."

F7m3zDDW0AASzCQ

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler