SPOR

CANLI

Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Galatasaray Kulübü, UÇK'nın aldığı karar ile ilgili Tahkim Kurulu'na başvuracağını açıkladı.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle:

''Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) 5.12.2020 tarihinde A takımı futbolcumuz Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. aleyhine Rizespor Futbol Yatırımları San. Tic. A.Ş. tarafından açılan davada aşağıdaki kararları vermiştir.

  1. Rizespor'un transferde Galatasaray’ın ayartan kulüp olduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.

  2. Feshin haksız fesih olduğuna hükmedilerek davalıların 1.200.000 Euro tazminat ödemesine ve Oğulcan Çağlayan'a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verilmiştir.

UÇK nihai karar mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hukuk ve teamüllere aykırı haksız, çok yönlü organize ve tartışılacak bu kararların kaldırılması için kamuoyu bilgilendirilerek, hukuka olan güveni tesis için TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi halinde diğer adli kurumlara itirazda bulunacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü haklı davalarında mensupları ve sporcularının sonuna kadar her zaman kesinlikle yanında olacaktır.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
şikeci gs
Dedi şikeci takımın taraftarı
FFF ŞİKEBABÇELİLER NE YAPARSA YAPSIN GENE ŞANPİYON BİZİZ SİZ TAL TOPLARSINIZ.
önce yazı yazmasını öğren kardeş sonra futbola merak salarsın;))
@cafercoskun boş yapıyorsun yapma!!
"Her kim ki yaşananlardan fayda sağlıyor ve içinde bulunduğu durumdan çıkmak için hedef şaşırtarak gündem yönetmeye çalışıyorsa, her kim ki Galatasaray ile Fatih Terim adı yan yana gelince rahatsız oluyorsa, her kim ki kalemiyle sarı kırmızı renklere adanmış hayatları yok sayıyorsa, karşısında yüreği, duası, emeği, sözü, alın teri ile kenetlenince müzesi dolan 30 milyon Galatasaraylı olduğunu unutmamalı." Fatih Terim
Takım
O
Av
P
Geri Dön