SPOR

Galatasaray, Fernando Muslera ile 2024'e kadar sözleşme uzattı

Galatasaray'da A Takımı Kaptanı Fernando Muslera ile yeni sözleşme imzalıyor.

Galatasaray, A Takımı Kaptanı Fernando Muslera ile yeni sözleşme imzalıyor. İmza töreni Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleştiriliyor.

MUSTAFA CENGİZ'İN AÇIKLAMALARI

Fernando Muslera öyle bir isim ki, yerel yabancı, rakibimiz veya değil, herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bir isim. Bu tür saygınlıkları lafla, bir iki kelimeyle alamazsınız. Bu bir yaşam tarzının yansımasıdır. Bu bizi mutlu ediyor. Diğer futbolcular sakın alınmasın, çok sevdiğimiz bir insan. Bütün futbolcuları çok seviyor. Kaptan gibi kaptan. 10 yıldır bizimle beraber. Ayağı kırıldığında yokluğunu aradı. Sakın diğer kalecilerimiz alınmasın çünkü o Muslera. Ligde 10 sene üst üste aynı takımın formasını giyen ilk futbolcu. Kendisine yakın tek isim sanırım Alex. Ayrıca Simovic'ten sonra gol atan yabancı kaleci. Galatasaray'da 14 kez kupa kazanan yabancı oyuncu ve bu bir rekor. Ligde 300 maç barajını geçen ilk yabancı futbolcu. 303 maça çıkmış, 113 maçta gol yememiş. Toplam maç sayısı 374. Muslera kalede olunca herkes güveniyor. Muslera bizim her şeyimiz. Türkçesi de oldukça iyi. İnşallah Galatasaray'a başkan da olur.

ABDURRAHİM ALBAYRAK'IN AÇIKLAMASI

Muslera ile uzun süredir görüşüyoruz, konuşuyoruz. Muslera benim sağ kolumdur. Pandemide takımla konuşmasını ve indirime yardımcı olmasını istedik. Muslera da 'Başta ben indirim yapmalıyım" dedi. İki tane arkadaş indirim yapmadı. Muslera'nın yaptığını unutmayacağız. Kendisine ABD'den çok ciddi bir teklif geldi ama Muslera 'Galatasaraylıyım ve burada bırakmak istiyorum" dedi. Aldığı parada çok büyük fedakarlık yaptı. Dün 13:00'te anlaştık ve birbirimize sarıldık.

Fernando Muslera'nın ayağı Çaykur Rizespor maçında kırılmıştı. Yine bir Çaykur Rizespor maçından önce onunla sözleşme imzalamak istedim. İmzalı bu formayı açık arttırmayla satacağız.

YUSUF GÜNAY'IN AÇIKLAMALARI

Fernando Muslera sadece Türkiye'de değil, dünyada örnek gösterilecek bir isim. Galatasaray'ın efsanesi olmuştur ve umarım uzun yıllar daha devam eder.

FERNANDO MUSLERA'NIN AÇIKLAMALARI

Bazen bir konuşma için hazırlık yaparsınız, ancak sayın yöneticilerimizin açıklamalarından sonra sözlerimde değişiklik yapmam gerektiğini hissediyorum. Galatasaray'da 10. senem ve 3 sene daha burada kalacağım. Zamanında doğru karar verdiğimi bir kez daha anlayabiliyorum. Birçok isimle çalıştım ve hepsi bana çok şey kattı. Uruguay'dan 15 bin kilometre uzakta yaşıyorum ama ikinci evimde gibiyim. Doğru karar verdiğimi bir kez daha anlamış oldum.

Galatasaray ikinci ailem, bana çok şey kattı. İnsanlık anlamında, kariyer anlamında burada büyüdüm. Çocuklarım burada doğdu, ikisi de Türk sayılır. Ailemle birlikte ne kadar doğru bir karar aldığımızı hissetim. Bu güzel camiaya 3 yıl daha hizmet edeceğim için mutluyum.

Teşekkür etmek istediğim insanlar var. Yönetime teşekkür ederim. Fatih Hoca'ya çok teşekkür ederim, bana güvendi, beraber başarılar yakaladık. Birçok futbolcuyla oynadım, hepsine teşekkür ederim. Personelimize teşekkür ederim. Mert'e teşekkür ederim, Şükrü'ye teşekkür ederim. Enteresan duygular da yaşıyorum. Selçuk, Hakan Balta, Necati takım arkadaşlarımdı ama şimdi farklı görevdeler. Umarım yine hep beraber başarılar yakalarız. Aklıma gelmeyen isimler varsa, onlardan özür dilerim.

Farklı yerlerden teklifler vardı, başka şeyler de olabilirdi ama benim aklımda Galatasaray'da kalmak vardı. Aklımda en ufak bir soru işareti yoktu. 3 sene daha evimde kalacağım. Her şey için teşekkür ederim.

"TEKLİFLER VARDI AMA..."

Bugün de evimdeyim. Abdurrahim Bey'in de söylediği gibi daha farklı yerlerden teklif vardı ama ilk dakikadan itibaren benim aklımda Galatasaray vardı. En ufak bir soru işareti ve şüphe yoktu kafamda. Burada 3 sene daha kalmak için imza atacağım.

Geldiğim ilk gün verdiğim röportajda başarılar kazanmak için geldiğimi söylemiştim ve bu hep böyle oldu. Burada benim bireysel kazandığım başarılar değil. Takım arkadaşlarımla birlikte başardık. Kaç tane daha kupa varsa hepsini kazanmak istiyorum.

3 sene sonra futbolu bırakmak istemiyorum. Buffon güzel bir örnek ama 3 sene sonrasında neler yaşanacak onları düşünmek istemiyorum. Şu anki planım takım arkadaşlarıma ne kadar faydalı olabilirim onu düşünüyorum. Kariyerimi bitirdikten sonra belki sportif direktör olabilirim belki kaleci antrenörü olabilirim belki Uruguay'da plajda yürüyebilirim. Daha bir karar vermedim.

Ben bıraktıktan sonra da tabii ki benim yerime Uruguaylı bir kaleci gelebilir.

"TÜRK KALECİLER GELİŞTİ"

Çok değerli isimlerle oynadım. Hepsine saygı duyuyorum. Kalecilik zor bir meslek. Sizin yapacağınız hatanın telafisi de yok. Her pozisyona saygı duyulması gerekiyor. Benim tanıdığım oynadığım Rüştü'yü örnek verebiliriz. Mert'i beğeniyorum, Uğurcan var, Altay var, Ersin var. Bunları takip ediyorum. Uzun zamandır Türk kalecilerinin ne kadar geliştiğini görebiliyorum.

İmza töreni ile ilgili detayları bu sayfadan canlı olarak takip edebilirsiniz. Lütfen sayfayı güncelleyiniz.

14 KUPA KAZANDI

Deneyimli file bekçisinin Galatasaray’da 400 maça çıkmasını istediğini belirten Terim, “Bu da 2+1’e denk geliyor” ifadesini kullanmıştı. Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Muslera’nın Galatasaray ile 2+1 yıllık yeni mukavele imzalayacağı, 2023- 2024 sezonu sonuna kadar Sarı-Kırmızılı formayı giyeceği öğrenildi.

Yıllık 2,5 milyon Euro alacağı kaydedilen Muslera, yeni sözleşmesiyle birlikte Galatasaray’da 13 yıl aralıksız görev yapmış olacak. Yıldız file bekçisi geride kalan 9 sezonunda 5 şampiyonluk, 4 Türkiye Kupası ve 5 de Süper Kupa zaferi yaşadı.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler