SPOR

Galatasaray'dan Gaziantep açıklaması!

Galatasaray Kulübü, Gaziantepspor maçında yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı.

Galatasaray'dan Gaziantep açıklaması!

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında oynanan Gaziantepspor-Galatasaray karşılaşmasından önce yaşanan tatsız gelişmeler nedeiyle Galatasaray Spor Kulübü'nden ve tarafatar grubu ultrAslan'dan açıklama geldi.

[

* MAÇTAN KARELER (FOTO GALERİ)](http://aktuel.mynet.com/galeri/spor/turkiyeden-futbol/gaziantepspor---galatasaray-gaziantepspor---galatasaray/11804/1550991)

Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"28 Nisan Pazar günü Gaziantepspor'la yaptığımız deplasman maçı öncesinde bir kaç fırsatçının sahte bilet satışıyla başlayan ve organizasyon sorunları nedeniyle kontrolü güçleşen olaylar sonucu taraftarlarımızın maruz kaldığı durum esef vericidir.

Gerek Gaziantepspor Kulübü yönetiminin gerekse Emniyet Güçlerinin en az bizim kadar sahalarda görmek istemediğine inandığımız bu olaylara sebep veren "fırsatçıların" en kısa zamanda yakalanarak cezalandırılacaklarına olan inancımız tamdır. Taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, gelişmeleri yakından takip ettiğimizi belirtmek isteriz."

BİR AÇIKLAMA DA ULTRASLAN'DAN

Gaziantespor deplasmanında çıkan olaylar hakkında Galatasaray'ın taraftar gurubu ultrAslan'dan da sert bir açıklama geldi.

İşte ultrAslan'ın yayımladığı o mesaj:

"28 Nisan 2013 tarihinde Gaziantep deplasmanımız öncesinde Kamil Ocak Stadyumu'nda yaşanan tatsız olaylar kamuoyunun malumudur.

Gaziantepspor'un bir önceki iç saha maçına kıyasla bilet fiyatlarını 20 kat yukarı çekerek, aynı tribünün sezon başı kombine fiyatı olan 100 TL'ye Galatasaray taraftarına satışa çıkarılması skandalına rağmen taraftarlarımız Türkiye'nin dört bir yanından Gaziantep'e armanın peşinde akın etmiştir. Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek ve yarı final maçlarıyla aynı standartta tutulan bilet fiyatlarına rağmen ülkemizin güzide şehrine yakışmayacak stadyum girişleri ise her yıl olduğu gibi yine taraftar için eziyete dönüşmüştür. Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak için yatırımlar yapılan ülkemizde, mevcut stadlarımızda senelerdir bir düzenleme yapılmaması kabul edilemez bir ihmaldir.

Pazar günü stadyum çevresi ve içerisinde yaşanan sorunlar silsilesinin ilk halkası binlerce Galatasaray taraftarının yetersiz güvenlik önlemleri ile stada sadece birkaç metrekarelik bir kapıdan alınmaya çalışılması sonucu ciddi bir izdiham ve ezilme tehlikeleriyle karşı karşıya kalınmasıdır. Bu halkanın devamı ve daha vahim olanı ise bu noktada insanların sağlıklı hareket edebilmesinden, can güvenliğinden ve ortamın selametini sağlamaktan sorumlu olan yetkililerin, kontrolü sağlamayı bırakın tamamen kontrolün kaybolmasına sebebiyet vermesi ve kullandığı biber gazı ile o izdihamda yaşanan sağlık problemlerinin sorumlusu haline gelmesidir. Kısacası yetkililer almadıkları önlemlerin faturasını da taraftara kesmeye çalışmış bu esnada da alanda Kadın ve çocuklar başta olmak üzere bir çok taraftar zarar görmüştür.

Galatasaray taraftarlarına fahiş fiyatlardan bilet satmakla yetinmeyen Kulüp yönetimi, sattığı fazla biletlerle de Galatasaray Taraftarları'nı mağdur etmiş, tribüne takımını desteklemeye gelen ve elinde resmi bileti olan sayısız taraftarlarımız ne yazık ki stad dışında bırakılmıştır. Bu esnada giriş kapılarındaki izdihamın ortasında havaya su sıkar gibi sıkılan biber gazlarının sonucu bir çoğu çocuklarını korumak için olmak üzere taraftarlarımız can havliyle sahaya girmek durumunda kalmıştır.

Maç saatinden bu yana spor sevgisinin değil sahiplerinin fanatiği olan amigo muhabirler ve satılmış kalemlerin kamuoyuna yansıttığı gibi Galatasaray taraftarı, başkaları gibi hazımsızlık sonucu saldırmak için değil kendilerine uygulanan şiddetten korunmak için sahaya inmiştir. Bu olayları ayırt edemeyen yahut ayırt etmemesi yönünde emir alan basın etiğinden yoksun kalemlerin olayı çekmeye çalıştıkları noktadaki gibi sahte biletlerin olmadığının kanıtı ise temsilciliklerimizin elinde kalan yüzlerce bilettir ve ultrAslan gerekirse bu biletleri valiliğe bildirerek kamuoyunu aydınlatabilecek pozisyondadır.

Hafta başında kutladığımız "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nda tüm dünya çocuklarını kucaklama görüntüleriyle her kıtada takdir toplayan bir milletin yetkililerinin, stadyumlarda saf ve temiz arma sevgisiyle Galatasaray'a koşan çocukları nefes alamaz ve korkudan ağlar halde ambulanslara taşınmasına sebep olması ise asla kabul edilemeyecek türden bir zulümdür!

Bu vesileyle Gaziantepspor yönetimine her taraftarın medeni koşullarda stadyuma giriş yapma hakkının olduğunu hatırlatıyor ve kendilerini bu zafiyetlerle dolu sistemin düzeltilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya çağırıyoruz.

Olaylar esnasında zarar gören Kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere tüm Galatasaray Taraftarlarına geçmiş olsun diyor, bu rezaletin yaşanmasına sebep olan yetkilileri de esefle kınadığımızı kamuoyuna bildiriyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
fenerin baş yalakası Antep inşallah küme düştüğünüz yıl olur 2014
"Birkaç fırsatçı" diyerek kümçüsenen olay aydınlatılmalı bu organize bir dolandırıcılık,kalpazanlık,sahtekarlık işidir bu sizin zavallı taraftarlarınız bu biletleri nereden bulmuşlarda stat kapısına dayanmışlar?biletlerinin sahte olduğunu bilmiyorlarmıydı? görevliler ikaz ettikleri halde anlamadılarmı? GS bu işin içindedir yavuz hırsız rolünden vazgeçsin.
sen tam bir götsün göt oğlu göt
vedatcan42 işine gelmiyor dimi embesil? bu olay da halı altına süpürülecek. alıştık artık.
önce bir aynaya bak adii ikiyuzlu sende baskanin sikeden yargilanmis ve hukum giymis onanmayi bekliyor Nranger denen ukalada gitmis emeike serbest kaldi diyor ulaan gerzek emeinke serbest kaldi diye aklandi nizmi aziz baskaninda serbest ama siz sikecisiniz istediginzi kadar kenetlenin sikeci olarak anilacaksiniz tarih boyunca gerisi hikayedirrr kenetlenmislermis sizi sikeciler sizi iyi kenetleninn
haydi adaletli tff 6s taraftarı sahaya girdi cezasını kes
SEN HARBİ BİR GT SÜN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler