SPOR

CANLI

Galatasaraylı futbolcular bedelli sırasında

Bedelli askerlik düzenlemesinden faydalanan Galatasaraylı oyuncular askerlik şubesinde topluca başvuruda bulundu.

Galatasaraylı futbolcular bedelli sırasında

Akşam saatlerinde sosyal medyaya düşen bir fotoğraf kafaları karıştırdı. Galatasaraylı oyuncuların bedelli askerlik başvurusu yaptığı sırada çekildiği iddia edilen fotoğrafta, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Olcan Adın, Umut Bulut, Yekta Kurtuluş ve Hakan Kadir Balta yer alıyordu. Sosyal medyada tartışmalara neden olan fotoğrafın gerçek olup olmadığı bilgisine Posta ulaştı.

Galatasaraylı yıldız oyuncular, Florya'daki Galatasaray tesislerinden çıkıp Zeytinburnu'ndaki askerlik şubesinde topluca bedelli askerlik başvurusunda bulundu. Başvuru sırasında hatıra fotoğrafı çektirdiler. Fotoğrafta, askerlik şubesinde görevli olduğu tahmin edilen kişi de var.

SON TARİH 13 ŞUBAT

Kamuoyunda geniş yankı bulan ve binlerce kişinin beklediği bedelli askerlik başvuruları 15 Aralık’ta başladı.

Başvuruların ilk 9 gününde toplam 3 bin 500 kişi bedelli askerlik başvuru yaptı. Bedelli askerlik başvurusu için son tarih ise 13 Şubat 2015. Bedelli uygulamasından henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 1 Ocak 1988 tarihinden (bu tarih dahil) önce doğan yükümlülerden istekli olanlar, 13 Şubat 2015'e kadar askerlik şubelerine veya yurtdışı temsilciliklerine başvurmaları ve 18 bin lira ya da karşılığı kadar yabancı ülke parasını peşin olarak ödemeleri şartıyla faydalanabiliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 66 yorum
bedelli bunlara yüz bin olsa iyi olmazmı. çünkü çok para kazanıyorlar
VATAN sizinle Gurur Duymak isterdi!!!!!
evet bencede
şunlara bak marifet gibi. madem düzenleme getiriyorsun gelir düzeyine göre belirle fiatı. bu adamlar için 18000 tl gecelik eğlence parası. yap 100000 tl versinler kuzu kuzu
Kesinlikle haklısın.Bu zaten adaletsiz bir uygulama.Bedelini de sabit belirleyince tam adaletsiz oluyor.Ama ne gam.Neremiz doğru ki???
Takım
O
Av
P
Geri Dön