SPOR

Galatasaraylıları çıldırtan karar! Tartışma yarattı

Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan maçta çalan penaltı düdüğü tartışma yarattı.

Galatasaraylıları çıldırtan karar! Tartışma yarattı

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmanın 24. dakikasında bordo-mavililer lehine verilen penaltı kararı maçın tartışmalı anlarından oldu.

Erkan Zengin, Galatasaray ceza sahasına girdiği anda Koray Günter, rakibine müdahale etmek istedi. Erkan Zengin, Koray'ın hamlesiyle yerde kalırken, hakem Deniz Ateş Bitnel penaltı noktasını gösterdi. Erkan penaltıyı gole çevirerek, Trabzonspor'u öne geçirdi.

SABRİ İLE MARİN'İN POZİSYONU DA KONUŞULDU!

Erkan Zengin ile Koray Günter'in pozisyonundan kısa bir süre önce, Marko Marin, Sabri Sarıoğlu'nun müdahalesi sonrasında penaltı bekledi. Ancak hakem Deniz Ateş Bitnel bu pozisyonda devam kararı verdi.

Bu arada ilk yarıda Sefa Yılmaz'ın yerde kale sahasına pasını çıkarmak istediği anda Hakan Balta'nın müdahalesi de maçın konuşulan anlarından oldu. Trabzonsporlular bu pozisyonda da penaltı bekledi.

Öte yandan hakem Deniz Ateş Bitnel'in verdiği kararlar sosyal medyada en çok konuşulan konulardan oldu.

RIDVAN DİLMEN'İN POZİSYONLAR İÇİN YORUMLARI

Devre arasında Rıdvan Dilmen, "%100 Futbol" adlı programda tartışılan pozisyonları değerlendirdi. Rıdvan Dilmen pozisyonlar için "Sabri'nin Marin'e yaptığı müdahale net penaltı. Erkan Zengin ise profesyonelce düştü. Bu pozisyonda bence penaltı yok. Hakan Balta'nın pozisyonunda da ben vermem" dedi.

ERMAN TOROĞLU'NUN SABRİ-MARİN YORUMU

Eski hakem Erman Toroğlu, devre arasında A Spor'daki canlı yayında Sabri Sarıoğlu ile Marko Marin arasındaki pozisyon için konuştu. Toroğlu, "Sabri'nin Marin'e yaptığı hareket penaltı olabilir. Ama 5 dakika sonra Galatasaray'a bir faul veriyorsun, kafam karıştı. Eğer faul veriyorsan, ikisine de vereceksin; vermeyeceksen ikisine de vermeyeceksin" ifadelerini kullandı.

AHMET ÇAKAR'DAN HAKEM KARARLARINA TEPKİ

Eski hakemlerden Ahmet Çakar ise devre arasında twitter'dan kararları eleştirerek "Yahu siz ne zaman hakem olacaksınız? Olanı vermeyip olmayanı veriyorsunuz kardeşim" dedi.

Erkan Zengin ile Koray Günter'in pozisyonu

Sabri Sarıoğlu ile Marko Marin'in pozisyonu

Sefa Yılmaz ile Hakan Balta'nın pozisyonu


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler