YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Başkentte Şanlıurfa Tanıtım Günleri düzenlendi

Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Şanlıurfa'nın geleneksel el sanatları, yemekleri, halk oyunları, yöresel ürünleri tanıtıldı

Ankara'da düzenlenen, Şanlıurfa'nın geleneksel el sanatları, yemekleri, halk oyunları, yöresel ürünlerinin yer aldığı tanıtım günlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen Şanlıurfa Tanıtım Günleri'nde halk oyunları gösterisi, Şanlıurfa konulu bilgi yarışması, sıra gecesi gibi birçok etkinlik yapıldı.

Ziyaretçilerin yöresel yemekleri tatma fırsatı bulduğu tanıtım günlerinde, Şanlıurfa esnafı yaptığı el sanatlarını sergiledi.

Şanlıurfalı isot ve salça üreticisi Faruk Mısırlı, başkentlilerin tanıtım günlerine gösterdiği ilgiden memnun olduklarını dile getirerek, "Bugün, tanıtım günlerinin son günü olduğu için çok üzgünüz. Ankara'ya 4 günde alıştık, Ankara insanı bizi çok sıcak karşıladı. Önümüzdeki yıllardaki etkinliklerde de tekrar Ankara'ya gelmek istiyoruz." dedi.

Etkinliğe gelen ziyaretçilerden Aysel Kaya, farklı bölgelerin tanıtım günlerini gezmekten keyif aldığını söyleyerek, Şanlıurfa'nın baharat ve baklavalarından almak istediklerini belirtti.

Tanıtım günleri bu akşam Arif Çelik ve Zekeriya Ünlü'nün vereceği konserlerin ardından kapanış programıyla sona erecek.

Mynet Youtube

Başkentte Şanlıurfa Tanıtım Günleri düzenlendi

- Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Şanlıurfa'nın geleneksel el sanatları, yemekleri, halk oyunları, yöresel ürünleri tanıtıldı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler