YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bursa'da "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" fotoğraf sergisi

Bursa'da "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" fotoğraf sergisi

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında çekilmiş fotoğraflardan oluşan sergi açıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Osmangazi Belediyesinin iş birliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında hazırlanan serginin açılışı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde yapıldı.

Türk milletinin destansı direnişini konu alan "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" başlıklı serginin açılışı, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Yunus Şahin tarafından kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

Şahin, programda yaptığı konuşmada, hain darbe teşebbüsünün ve millet olarak verilen mücadelenin unutulmaması için hazırladıkları etkinlikte, darbe girişimi gecesi çekilmiş fotoğraflara yer verdiklerini söyledi.

Sergide 49 fotoğrafın bulunduğunu belirten Şahin, "O gece yüzlerce kahramanımız ve binlerce araç, tank paletlerinin altında ezilirken milletimiz iradesine ezilmedi. Cumhurbaşkanına, vatanına, milletine yapılan ihaneti kabul etmedi." dedi.

Katılımcıların sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi almasıyla program sona erdi.

Sergi, 18 Temmuz'a kadar açık kalacak.

Mynet Youtube

Bursa'da "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" fotoğraf sergisi

Bursa'da "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" fotoğraf sergisi

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler