SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu! İsrail propagandası yapan Sagiv Jehezkel, ülkemizden ayrıldı

İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, Antalya Adliyesi'nde savcılıkta tercüman aracılığıyla verdiği 45 dakika süren ifadesinin ardından serbest bırakıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jehezkel'in ülkemizden ayrıldığını açıkladı. Sosyal medyada Türk taraftarlar Jehezkel'in skandal davranışı sonrası yüzlerce yorum yapmıştı. Yapılan bu yorumlar karşılık buldu ve Jehezkel ülkeden gönderildi.

İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in ülkesine döndüğü açıklandı. Dün oynanan maçta attığı gol sonrası İsrail'e mesaj yollayan Jehezkel büyük tepki çekmiş ve kısa süre içinde kadro dışı bırakılmıştı. Sosyal medyada gelen yorumlar sonrası gözaltına alınan Jehezkel'in ülkemizden gönderildiği açıklandı.

"ÜLKEMİZDEN AYRILMIŞTIR"

cbfe3eb4-ed0d-42cd-96f4-616f4bccd774

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, "Antalyaspor'un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, saat 17.15 itibarıyla ülkemizden ayrılmıştır.

Bir kez daha belirtmek isterim ki; Türkiye her zaman tüm mazlumların ve Filistin halkının yanındadır." ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLİYOR

66be629c24f24b6a88dac7087bf7c194

Öte yandan Antalyaspor Basın Sözcüsü Alkan Evren, istenmeyen bir durumun yaşandığını belirterek, Jehezkel’in savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığını ve Jehezkel’in bugün özel uçakla ülkesine gideceği söylemişti. Evren, Antalyaspor’un sözleşmeyi fesihle ilgili hukuki işlemleri sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

PFKD'YA SEVK EDİLDİ

TFF, İsrailli futbolcular Sagiv Jehezkel ile Eden Karzev'in "ideolojik propaganda" nedeniyle PFDK'ye sevk edildiğini açıkladı.

Canlı Skor

İŞTE BAZI YORUMLAR

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler