YURTHABER

Gaziantep'te rehine kurtarma tatbikatı yapıldı

Gaziantep'te rehine kurtarma tatbikatı yapıldı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te özel harekat polislerinin de katılımıyla midibüste rehine kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, toplu ulaşım araçlarının kaçırılmasına yönelik gelişebilecek muhtemel acil durumlar karşısında ilgili birimlerin her an göreve hazır tutulması, koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla özel harekat unsurlarının öncülüğünde rehine kurtarma tatbikatı düzenlendi.

Tatbikat senaryosu gereği polise Gaziantep Havalimanı'nda bir midibüsteki yolcuların rehin alındığı ihbarı yapıldı. Bunun üzerine midibüs, polis özel harekat ekiplerince Körkün Sanayi Bölgesi'ndeki meskun bir bölgeye yönlendirildi.

Ekipler, burada midibüsün çevresini sararak operasyonu başlattı. Sis bombalarının da kullanıldığı tatbikatta yolcuları rehin alan 1 kişiyi etkisiz hale getirdi.

Gerçeğini aratmayan başarılı tatbikatın ardından özel harekat polis ekipleri, otobüsün önünde toplu fotoğraf çektirdi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön