SPOR

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Fatih Terim'e tazminat ödenmemiştir

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fatih Terim konusuyla ilgili olarak "TFF çalışanları ile yapılan sözleşmelerde istifa eden kişilere tazminat ödenmesi hükmü bulunmamaktadır" dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Fatih Terim'e tazminat ödenmemiştir

CHP’li bazı milletvekilleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanıtlaması için Terim’in Türkiye Futbol Direktörlüğü’nden ayrılmasına ilişkin sorular yöneltti. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, önergesinde Terim ile TFF’nin ilişiğinin kesildiğini hatırlatarak şunları kaydetti:

“3.5 MİLYON EURO TALEP EDİLDİ”

“Sözleşme karşılıklı olarak feshedildiği için Fatih Terim, tazminat olarak federasyondan, kalan bir yıllık sözleşmesine karşılık 3,5 milyon Euro alacaktır. TFF ve çalışanlarıyla sözleşmelerde istifa edenlere tazminat ödenmesi hükmü var mı?”

“FEDERASYONUMUZ ÖZERKTİR”
Bakan Osman Aşkın Bak, Mehmet Göker’in ve diğer milletvekillerinin önergelerine TFF’den aldığı şu yanıtı iletti:

“TFF özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe sahip, bağımsız (özerk) bir federasyondur. Bütçesi de kanunda sayılan gelir kalemlerinden oluşmakta olup devlet bütçesine bağlı değildir. Harcamalar, TFF statüsü uyarınca Yönetim Kurulu’na verilen yetki doğrultusunda, TFF Yönetim Kurulu’nun belirlediği kriterlere göre, Genel Kurul’da kabul edilen bütçe dahilinde yapılmaktadır. Fatih Terim’e Federasyonumuz tarafından tazminat ödenmemiştir. TFF çalışanları ile yapılan sözleşmelerde istifa eden kişilere tazminat ödenmesi hükmü bulunmamaktadır. (Hürriyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
terim utanmadan birde konuşuyordun ben vatanımı seviyom herşey para değildiye ne oldu parayı görünce ne vatan kaldı ne millet zehir zıkım olsun o para
@talaybaris seninle bir işletme sözleşme yapsa ve bitmeden fesh etse tazminatını istemez misin? Üstelik milli takımın en kötü durumunda, Terim in en iyi durumunda zorla getirildi göreve ... En doğal hakkıdır bu para.. federasyon başkanı değişmiş olsa neyse diyeceğim ama aynı kişi !
gözünü toprak doyursun terim
@burhanasm seninle bir işletme sözleşme yapsa ve bitmeden fesh etse tazminatını istemez misin? Üstelik milli takımın en kötü durumunda, Terim in en iyi durumunda zorla getirildi göreve ... En doğal hakkıdır bu para.. federasyon başkanı değişmiş olsa neyse diyeceğim ama aynı kişi !
F.Terim,bundan sonra Türkiye de iş bulamaz!Devletten para istiyor ihtiyacı var!,sanki
@maygun59 seninle bir işletme sözleşme yapsa ve bitmeden fesh etse tazminatını istemez misin? Üstelik milli takımın en kötü durumunda, Terim in en iyi durumunda zorla getirildi göreve ... En doğal hakkıdır bu para.. federasyon başkanı değişmiş olsa neyse diyeceğim ama aynı kişi !
ölmeyecek gibi yiyin agalar....
her halde kağıtları yok sayıyorlar ZARRAP misali dekontları ile
yabancılara verdiğiniz paralar hiç zorunuza gitmiyor ama konu terim olduğunda spor bakanlığı, bjk, fb, tff hepiniz için terim tukaka oldu. "GS" söz konusu iken öve öve bitiremediğiniz terim şimdi düşmanınız oldu
Türk olmak, hakkı olanı almamak mıdır? Fatih Hocaya iftira atmayın lütfen. Baştan sona hem hocalığı hem hocalık sonrası tazminatla ilgili tüm yaptıklarında son derece haklıdır. Ülkesini seven şerefli birinin tamda yapması gereken budur. Ona o saygısızlığı yapanlar utansın.
Yok birde ödeyeydiniz hadsizler
@msamilx aynen ihtiyacı var parasımı bitmiş :)
memleketi yedin, hala doymadın.
Fatih TERİM az bile yapıyor. Siz bir faniyi bu kadar yüceltirseniz. Bence TÜRKİYE'de Fatih TERİM'e bilgi bakımından fersah fersah fark atacak Teknik Direktörler var. Medya poh pohlaması yapılan bu kişinin gereksiz yere medyada yer almasına gerek yoktur.Bu onun için de yararlı olacaktır yaşlılığın psikolojisiyle sıradışı tepkiler verebilir kendisi hakkında oluşan imajı kendisi silebilir. Onu sevenler bence bu nasihatimi dikkate almalılar onun incinmesine fırsat vermemeliler.
bu adamın tazminata ihtiyacımı var ya neyi istiyormus bunun tazminatıyla 20 hane 1 sene doyar o insanlara versinler zengine deyil.
tff yi sömürdüğün yeter terim efendi birazda cimbomu sömür bak kollarını acmışlar seni bekliyorlar
terim ne başarın varki istifa edip kaçarken bile 3.5 milyon euro tazminat istiyorsun. o paralarla kaç okul kaç hastane yapılır bu millete biliyormusun.
terim haklı..hem istifaya zorla istifa ettir hemde parasını verme vatan millet sakarya laflarını bırakın adalet ise adamın hakkını verin .hak haktır
Benim bildiğim Fatih Terim ne yapar eder faiziyle birlikte alır o parayı. 1 lira dahi olsa gerektiğinde Uluslararası mahkemeye bile gider. Kesinlikle ödemişlerdir, yada taahhüt etmişlerdir. Tüpçü ve Fatih hoca birlikte hareket ediyorlar. sadece veriliş statüsü değiştirilmiştir. para aynı paradır. Fatih hocayıda rahat rahat kovmalarının sebebi de bu zaten. Al paranı git, takdiği.
HİÇBİR İŞE YARAMADAN AYDA 800 BİN KÜSÜR LİRA MAAŞ ALDIN YAZIK BE HALA PARA DİYORSUN!!!
bakan olayı yanlış anlatıyor,terim istifa etmedi kovuldu,yoksa neden tazminat istesin.ha istifa ediyormuş demirören etme demiş,böyle deyip adamı kovarsan elbet bedeli olur.o zaman parayı demirörenden istesin.
Diğer Haberler