YURTHABER

Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı

Çankaya Belediyesinin desteğiyle Rotary 2430.

Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı

Çankaya Belediyesinin desteğiyle Rotary 2430. Bölge tarafından yürütülen GİKA-Girişimci Kadınlar Projesi kapsamında eğitim alan kadınlar, programı tamamlayarak sertifikalarını aldı.
Çankaya Belediyesinin desteğiyle Rotary 2430. Bölge tarafından yürütülen GİKA-Girişimci Kadınlar Projesi kapsamında 12 Ocak - 17 Mart 2019 tarihleri arasında eğitim alan kadınlar eğitimlerini tamamladı. Türkiye’nin ilk mor bayrak sahibi yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesinin desteklediği ’Girişimci Kadınlar Projesi’ (GİKA) eğitimi sona erdi. Kadınların el emeği ürünlerine elektronik ticaret sitesi kanalıyla ülke genelinde pazar sağlayabilmelerinin ve böylece iş gücüne katılımlarını da artırmanın amaçlandığı proje 2 ay sürdü. Ortakları arasında Başkent Üniversitesinin de bulunduğu proje kapsamında girişimcilik, dijital teknoloji kullanımı, sosyal medya, e-ticaret portalı üzerinden satış ve pazarlama teknikleri gibi eğitimleri başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi. Çankaya Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen sertifika törenine Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner de katıldı. Toplam bin kadına destek verebilmenin hedeflendiği projenin ilk etabında 200 kadın sertifika aldı.

Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı

Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler