YURTHABER

Görevden alınan eski AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Emir: "Görevden alınma gerekçelerine katılmasak dakarara saygılıyız"

AK Parti Kuyucak İlçe Kongresinde, 70'e karşılık 206 oyla seçilen, ancak il başkanlığı ve genel merkez tarafından görevden alınan Kemal

AK Parti Kuyucak İlçe Kongresinde, 70'e karşılık 206 oyla seçilen, ancak il başkanlığı ve genel merkez tarafından görevden alınan Kemal Emir, "Görevden alınma gerekçelerine katılmasak da karara saygılıyız" dedi.

Emir, yaptığı açıklamada, 19 Mart 2012 günkü AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu yazısıyla, Aydın İl Başkanlığı'nın raporu doğrultusunda, 4. İlçe Kongresi'nde seçilen yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin de ve tüm delegelerin de görev ve yetkilerinin iptal edildiğini anımsattı.

Gerekçe olarak, delege listesinin hazırlanması ile ilgili delege seçimleri, muhasebe evrakının geç verilmesi, organlara seçilenlerin kimlik bilgileriyle ilgili belgelerin mülki amirliğe zamanında verilmemesi, ülke ve parti çıkarlarını ihlal eden davranışlar olarak belirtildiğini anlatan Emir, şunları kaydetti:

"Görevden alınma gerekçelerine katılmasak da karara saygılıyız. Biz bu gerekçelerin hiçbirine katılmıyor ve bizleri bağlamadığını düşünüyoruz. Çünkü, delegelerin belirlenmesi, muhasebe evrakının geç verilmesi de bizden önceki yönetimin sorumluluğundadır. Seçim sonrası seçilenlerle ilgili bilgilerin mülki amirliğe verilmesi ise süresi içinde yapılmıştır. Ülke ve parti çıkarlarını ihlal eden davranışlarda da bulunmadık. Buna rağmen, karara saygılıyız."

2009 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Kuyucak Belediye Başkanı Adayı olarak partinin 600 olan oyunu 2 bin 200'e yükselttiğini, Belediye Meclisi'ndeki 9 üyelikten 4'ünü kazandıklarını bildiren Emir, Kuyucak Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerini de 2 dönem üst üste kazandıklarını sözlerine ekledi.