Günde 6 litre kola onu öyle bir hale getirdi ki...

Günde 6 kilo kola içebilmesine biz de çok şaşırdık!

İçerisindeki şeker ve kafein sebebiyle tüketen birçok kişiye bağımlılık yapan kolanın özellikle çocukluk çağından itibaren uzak durulması gereken içeceklerden olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Kolanın kemiklerden böbreklere, ciltten kaslara kadar vücudumuzda zarar verdiği birçok bölge bulunduğu düşünüldüğünde dişlere de verdiği zararlar çoğumuz tarafından sık sık karşılaşılan bir sonuç olmaktadır. Son dönemlerde medyaya yansıyan bazı içeriklerde de kolanın dişlerde yarattığı tahribat bir kez daha belirgin bir şekilde gözler önüne serildi.

Günde 6 litre kola onu öyle bir hale getirdi ki...

Günde 6 litre kolamı! Biz gerçekten şok...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Kolanın faydasından çok zararının olduğunu neden yazmıyorsunuz. Ayrıca içinde bulunan alkol ve kafeinin de bağımlılık yaptığından hiç bahseden yok.
ben 45 yıl gunde 8/10 litre kola içtim.. kola koliktım...2012 temmuzda bıraktım..
1 Littre kolada 300 gram Seker var.yani5litre Kola icince 1,5 kilo seker yenmis olu .Sigara ile beraber disler bu hale geliyor, 10 senede Seker hastasi ,tansiyonda ise karisinca. Resim hicte güzel degil.
@sefikisik nereden çıkardın bunu bir kolanın %90 ı su ve karbondan olusur geri kalanı diğer maddelerdir 300 gr şeker olması imkansızdır biraz araştırın lüfen
@sefikisik 250 ml kolada 7 küp şeker yani 28 gram şeker bulunuyor. 1 litrede 112 gram şeker var. yine az değil bence. bu arada bilgileri coca colanın kendi sayfasından baktım.
Sonuç olarak kola zararlıdır arastirin ve sevdiklerinize de anlatın ki Onlar da bilsin . Sağlıcakla...
bir arkadaşım çok kola içtiği için damarları kurudu ( hayatında hiç sigara kullanmamış ) ömür boyu ilaç kullanıyor
DİŞLER ÇOK İYİ
Diğer Haberler