Alıç Haberleri

Tokat'ta rehabilite edilen alıç ağaçlarının meyvesinden gelir sağlanacak

Tokat'ın Pazar ilçesinde doğada kendiliğinden yetişen alıç ağaçlarının rehabilitasyonu sonucu üretilen meyvelerin satılmasıyla köylülerin gelir elde etmesi hedefleniyor.

Yurthaber 27-10-23 09:48

Alıç ile ne yapılır, nasıl tüketilir? Alıçtan neler yapılabilir? İşte faydaları

Alıç ile neler yapılabileceği merak ediliyor. Uzak doğu ve Çin’de yetişen ülkemizde de yaygın olarak tüketilen alıç pek çok faydası ile biliniyor. Alıç meyvesi MasterChef programında kullanılmasının ardından gündemde yer aldı. Meyve olarak tüketilebilen alıç, farklı şekillerde de tüketime uygundur. Peki, Alıç ile ne yapılır, nasıl tüketilir? Alıçtan neler yapılabilir?

Haber 03-10-23 23:52

Alıç çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Alıç çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Doğada bulunan bitkisel kaynaklı ürünler birçok hastalığın tedavisinde hem ilaç olarak hem de destekleyici olarak kullanılabilir. Bitki çayları da tedavileri destekleyen bitkisel kaynaklı ürünlerdir. Şifalı olduğu düşünülen alıç çayı kalp sağlığı ile sindirim ve bağışıklık sistemini destekleyebilmektedir. Vücut ağrılarını giderebilen alıç çayı, yağ yakımını hızlandırır ve ağız kokusuna da iyi gelir. Alıç çayının faydaları nelerdir, neye iyi gelir?

Haber 25-10-22 11:45

Bolu'da olgunlaşan alıç ve kızılcıklar köylülerce toplanıyor

Bolu'da olgunlaşan alıç ve kızılcıklar köylülerce toplanıyor

Yurthaber 16-10-22 10:34

Alıç

Alıç Hakkındaki Haberler Mynet'te. Alıç Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bu meyve şifa dağıtıyor ama fazla yenildiğinde hastanelik ediyor! Alıç meyvesinin bilinmeyen zararları

Sebze ve meyveler bizi hastalıklardan korumak için önem taşıyorlar. Ancak bazı yiyecekler var ki bunların yenmesine oldukça dikkat etmek gerekiyor. Daha faydalı olduğunu düşünerek fazla yemek veya çekirdeklerini de yutmak hastalıklara neden oluyor. Uzmanlar alıç meyvesi hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 05-10-22 14:08

Mersin'de emekli çift sirke yapmak için ektikleri alıçları gelire dönüştürdü

Mersin'de emekli çift sirke yapmak için ektikleri alıçları gelire dönüştürdü

Yurthaber 03-10-22 10:50

Adeta kalp ilacı, yaşlanmayı önlüyor, direnci artırıyor... Türkiye'nin en değerli meyvelerinden

Uzun yıllardır sağlık alanında kullanılan alıç meyvesinin değeri yeni yeni anlaşılıyor. Bol meyve veren bereketli bir bitki olan alıç, faydalarıyla şaşırtıyor. İbni Sina’nın reçetelerinde de yer alan alıç, geleneksel tıpta çok kullanılıyor. Yüksek tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların yanı sıra Alıç meyvesi doğal bir idrar söktürücüdür. Alıç bağışıklığı güçlendiren güçlü bir antioksidandır. Alıç meyvesi ve alıç faydaları...

Haber 17-08-22 09:21

Alıç nedir? Alıçın faydaları neler? - Alıçın yararları

Alıç, insanların uzun asırlardan bu yana kullanmakta olduğu ve çeşitli hastalıklara iyi geldiği düşünülen son derece faydalı bir meyvedir. Ekşi bir tadı olan alıç meyvesi, sirke gibi besinlerin yapımında da kullanılır. Alıç nedir? Alıç’ın faydaları neler? gibi sorulara cevap bulabilmek için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Yemek 05-11-20 10:57

Alıç: Faydaları nelerdir?

Bazı bölgelerde muşmulaya benzediği için ekşimuşmula adıyla da bilinen alıç, boyu 10 metreye kadar varan bir bitkidir.

Haber 24-06-20 10:51

İnsan vücudunun doktoru, alıç

Halk arasında yemşen veya ekşi muşmula olarak bilinen Nisan, Mayıs aylarında çiçek açan, kırlarda yabani olarak yetişen alıç meyvesinin damar sertliği, kalp düzensizliği, sinir sistemi bozukluğu, yüksek tansiyon gibi bir çok rahatsızlığa karşı ilaç görevi yaptığı, ayrıca çiçeğinin ise zayıflamak için birebir olduğu belirtildi.

Haber 14-11-04 12:22