Aspirin Haberleri

Aspirinin cilde faydaları nelerdir? Aspirin cildi beyazlatır mı, maskesi nasıl yapılır?

Aspirin yaygın olarak ağrı kesici olarak kullanılan bir ilaç olarak bilinirken son yıllarda cilt bakımı alanında da dikkat çekmeye başlamıştır. Aslında aspirinin cilt üzerinde bir dizi olumlu etkisi olabileceği düşünülür. Bunlar arasında özellikle cilt lekelerinin azaltılması, sivilce tedavisi ve cilt tonunu dengeleme gibi faydalar sayılabilir. Ancak aspirinin cilde uygulanmasıyla ilgili bazı önemli noktaları dikkate almak gerekir.

Haber 31-08-2023 23:53

Çamaşırlarınızı bembeyaz yapacak 3 temizlik tüyosu! Sararmış çamaşırlara son

Çamaşırları beyazlatmak için kullanılan kimyasal deterjanlar çamaşırların yıpranmasına neden olabiliyor. Özellikle çamaşır suyu çamaşırlarda hasarlara yol açıyor. Doğal çözümlerle sararmış çamaşırları beyazlatmanın yolları araştırılıyor. Evde yapacağınız 3 yöntemle çamaşırlarınızı pamuk gibi bembeyaz yapabilirsiniz.

Kadin 20-06-2023 16:12

Aspirin adet söktürür mü, adeti hemen ne getirir? Aspirin adet söktürücü olarak kullanılır mı, adet gecikmesi neden olur?

Regl kadınların üreme dönemiyle ilgili doğal bir süreçtir. Genellikle ergenlik döneminde başlayan regl, her ay bir yumurtanın olgunlaşması ve rahim iç tabakasının dökülmesiyle gerçekleşir. Bu süreç birçok kadın için fiziksel ve duygusal değişikliklere neden olabilir. Regl döneminde karın ağrısı, baş ağrısı, hâlsizlik gibi belirtiler ortaya çıkabilir ve bu durum günlük yaşam aktivitelerini etkileyebilir. Peki, adet gecikmesi neden olur ve aspirin regl söker mi?

Kadin 25-05-2023 09:20

Çamaşır makinesine aspirin atarak mucizelere tanık olun! Bir adet aspirin o sorunu kökten çözüyor

Çamaşır makinesi hayatımızı kolaylaştıran en önemli icatlar arasında bulunuyor. Çamaşırların tertemiz olmasını sağlayan çamaşır makinesi bazı zamanlarda temizlik için yetersiz kalabiliyor. Lekeli ve sararmış beyaz çamaşırlar için etkili çözümler arıyorsanız aspirin mucizesi yardımınıza koşuyor.

Kadin 10-05-2023 08:34

Tek kaşıkta çamaşırları ilk günkü gibi bembeyaz yapıyor! Sararmış çamaşırları beyazlatmak için...

Beyaz çamaşırların sararması ev hanımlarının en büyük problemleri arasında yer alıyor. Zaman içerisinde sararan çamaşırlar temizlenseler bile pis görünüme sebep oluyorlar. Sararan çamaşırlar nasıl beyazlatılır sorusu sıklıkla aratılıyor. Sararmış çamaşırları beyazlatmak için çamaşır suyuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sararan çamaşırları bembeyaz yapmanın yolu mutfaktan geçiyor.

Kadin 24-04-2023 17:25

Sararmış çamaşırlarınızı bembeyaz yapacak! Kar gibi beyaz çamaşırlar için doğal öneriler

Sararmış çamaşırlar temiz olmalarına rağmen pis gibi görünebiliyorlar. Zamanla sararan yastık kılıflarını, kıyafetlerinizi ilk alındığı gibi bembeyaz yapmak istiyorsanız sararmış çamaşırları beyazlatma yöntemlerine göz atabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde kıyafetleriniz kar gibi bembeyaz olacak.

Kadin 19-01-2023 13:22

Araştırma sonucu şaşırttı: Her gün bir tane yediğinizde kanseri riskini azaltabilirsiniz! Meyvenin rengi çok önemli

Kanser çağımızın en korkulan ve tehlikeli hastalığı olarak görülüyor. Kansere neden olan çok çeşitli faktörler bulunuyor. Bu konuda araştırma yapan bilim insanları kanser riskini azaltacak besinleri tespit ediyor. Son yapılan araştırmaya göre her gün yiyeceğiniz bir meyve kanseri önleyebilir.

Haber 14-11-2022 14:13

Kendi küçük etkisi büyük! Aspirinin şaşırtan kullanım alanları

Aspirin ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan Dünya'nın en çok bilinen ilacıdır. Aspirin yıllardır süregelen oldukça faydalı ilaçtır. Bazı kullandığımız ürünlerin farklı kullanım alanlarını duyduğumuz da şaşırıyoruz. Aspirin de saç kepeğinden temizliğe kadar birçok alanda fayda sağlıyor.

Kadin 11-11-2022 13:43

Sararmış çamaşırlara anında çözüm! Sakın atmayın eskisinden de beyaz olması mümkün

Beyaz kıyafetler üzerimizde ne kadar güzel dursa da temizliği diğer renklere göre çok daha zor oluyor. En ufak lekeyi bile belli eden beyaz çamaşırlar doğru yıkanmadığı takdirde zamanla sararabiliyor. Sararan çamaşırları beyazlatmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Evde uygulayacağınız basit çözümler ile çamaşırlarınızı yeni almış gibi bembeyaz yapabilirsiniz.

Kadin 30-09-2022 09:23

Tek maskeyle ne sivilce kalır ne kırışıklık! Cildinizi bebek gibi yapacak

Cilt bakımı oldukça büyük önem taşıyor. Cildin daha pürüzsüz olması için çeşitli yöntemler aranıyor. Doğru maskeler kullanılarak istenilen cilde kavuşulabiliyor. Her evde bulunan malzemelerden oluşan bu maske tarifi de birçok cilt sorununa mucizevi sonuçlar veriyor.

Kadin 20-09-2022 15:58

Siğil nasıl geçer diye düşünmeyin! Siğilleri geçirmenin çözümü basit

Siğil herkeste görülebilen cilt rahatsızlıklarındandır. Oldukça sık görülen siğiller geçmesi için çeşitli yöntemler aranmaktadır. Basit siğiller zamanla kendi kendine de iyileşme gösterebilir. Siğilleri daha hızlı geçirmek isteyenler doktora gitmelidir. Doğal çözümler de siğiller üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

Haber 01-09-2022 14:08

Aspirin riskli hastalarda yumurtalık kanserini önlüyor mu?

Onkoloji alanındaki en önemli dergilerden birisi olan Journal of Clinical Oncology dergisinde her gün aspirin kullanımının, yumurtalık kanseri riski yüksek olan bireylerde kanser gelişim riskini azalttığı haberi geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Uzmanlar ise Aspirin’in doktor kontrolü dışında bilinçsizce kullanılacak bir ilaç olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Haber 30-07-2022 15:50

Bayram temizliği için en etkili çözüm! Koltuklarınız tertemiz olacak

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte bayram temizlikleri başladı. Her sene evin her yerinin detaylı olarak temizlenmesi çok daha temiz ve hijyenik bir eve sahip olmanızı sağlıyor. Bu temizliklerde koltukların temizliğini atlamamak gerekiyor. Koltuklarınızı nasıl pratik ve etkili şekilde temizleyeceğinizi düşünüyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz.

Kadin 08-07-2022 07:06

Mutlaka deneyin! Çamaşırlarınızı kar gibi bembeyaz yapacak

Beyaz çamaşırların renginde zamanla kararmalar meydana gelebiliyor. Grileşmiş çamaşırlar bakımsız ve pis bir görünüme sebep oluyor. Bu görünümü düzeltmek ve çamaşırlarınızı yeni aldığınız halinden bile daha beyaz yapmak için aşağıdaki karışımı deneyebilirsiniz.

Kadin 07-07-2022 11:30

Aspirinin hiç bilmediğiniz faydaları! Çok şaşıracaksınız

Aspirin en sık kullanılan ilaçlar arasında yer alıyor. Ağrı ve ateş düşürücü özelliğiyle bilinen aspirinin sadece sağlığa değil hayatın birçok alanına faydası bulunuyor. Aspirinin gündelik hayatta yaşanan birçok sorunu çözebildiğini biliyor muydunuz? Aspirinin faydalarını duyunca evinizden eksik etmeyeceksiniz.

Kadin 07-06-2022 15:02

Beyaz çamaşırlarınızı temizlemek için sabah ya da akşam birkaç doz aspirin kullanın!

Beyaz çamaşırlar sık sık yıkandığı için zamanla grileşir ve eski beyazlığını kaybeder. Çıkmayan inatçı lekeler ve sararmış beyaz çamaşırlar için çözüm ecza dolabınızda. Beyaz çamaşırlar için tek ihtiyacınız olan birkaç adet aspirin. İşte ekonomik ve etkili olan aspirin yöntemi ile karşınızdayız!

Kadin 24-02-2022 18:28

İşe yaramadığı yer yok! Aspirinin saç bakımında yarattığı mucizeler saymakla bitmiyor

Özellikle kadınlar için saç bakımı oldukça önemli. Neyse ki sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olabilmek için pek çok bakım yöntemi var. Doğal ya da kimyasal bakım ürünlerini kullanıp hiç memnun kalmadıysanız, belki de aradığınız şey aklınıza hiç gelmeyecek bir şey olabilir: Aspirin! İşte aspirinin saç bakımında kullanımıyla ilgili detaylar...

Kadin 18-10-2021 07:04

ABD'de uzmanlardan 60 yaş ve üzeri için aspirin uyarısı

ABD'de uzmanlardan oluşan bir grup, doktorların kalp krizi ya da felç riski bulunan 60 yaş ve üzeri hastalara düşük doz aspirin vermemesi konusunda uyarıda bulundu.

Haber 12-10-2021 19:55

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 'aspirin' kullanımıyla ilgili dikkat çeken uyarı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs tanısı konmayan kişilerin kan sulandırıcı olarak aspirin kullanmasının ölüme yol açabileceğini söyledi.

Haber 07-11-2020 11:22

Aspirinin faydaları: Mucize bir ilaç olduğu kanıtlandı

Mucize ilaç aspirinin faydalarına bir yenisi daha eklendi. Uzmanlar tarafından aspirinin kansere karşı etkili olabileceği açıklandı. İşte yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan aspirinin faydaları...

Haber 30-09-2015 16:14

Aspirin'in tarihi 3 bin 500 yılı aşıyor

Aspirin keşfedildiği günden beri tıp dünyasında şaşkınlık meydana getirirken, her geçen gün yeni bir hastalığa iyi geldiği belirlenen Aspirin'in tarihi 3 bin 500 yıl önceye kadar gidiyor.

Haber 16-11-2005 14:07

Mucize ilaç 'Aspirin'in 12 yeni marifeti

Dünyaca ünlü sağlık dergisi Men s Health in, uzman görüşlerine başvurarak yaptığı bir derlemede faydaları saymakla bitirilemeyen Aspirin inin iyileştirici etki yaptığı belirlenen 12 yeni hastalık daha masaya yatırıldı.

Haber 02-08-2005 14:00

Aspirin orta yaş üzeri için hayat kurtarıcı

Cardiff Üniversitesi'nin 25 yıl süren, 2500 kişinin katılımıyla yaptığı araştırma, "günde bir aspirinin 50 yaşın üzerindekiler için hayat kurtarıcı olduğunu" ortaya koydu.

Haber 14-04-2005 00:54

Aspirin kadınlarda kalp riskini azaltmıyor

Düzenli şekilde aspirin içmenin, kadınlarda damar rahatsızlığı riskini düşürse de kalp krizi riskini azaltmadığı ortaya çıktı.

Haber 08-03-2005 13:58

Aspirin yerine kiraz yiyin

Aspirin yerine kiraz yemenin ağrıların dindirilmesinde ilaçtan daha çok etkili olduğu belirtildi. Amerika'da yapılan bir araştırmada, kirazın gut ve mafsal iltihabından kaynaklanan ağrılara çok iyi geldiği tespit edildi.

Haber 30-11-1999 00:00

Astımlıya aspirin uyarısı

İngiliz bilim adamları, aşırı Aspirin tüketiminin astımlılarda krize neden olabileceğini saptadı.

Haber 30-11-1999 00:00

Aspirin göğüs kanseri riskini azaltıyor

Yeni bir araştırma, aspirinin kadınlarda göğüs kanseri riskini azalttığını ortaya çıkardı.

Haber 30-11-1999 00:00

Aspirin cinsel dürtüleri azaltıyor

Aspirin ve Paracetemol gibi yaygın biçimde kullanılan ağrı kesici ilaçların, ana karnındaki bebeklerin beynini etkilediği, doğup büyüdükten sonra erkek cinsel dürtülerini zayıflattığı belirtildi.

Haber 30-11-1999 00:00