Deterjan Haberleri

İtiraf edin! Siz de tam olarak hangisinin ne işe yaradığını bilmiyorsunuz! İşte doğrusu

Çamaşır makinesi, neredeyse tüm evlerde bulunan hayatı kolaylaştıran beyaz eşyaların başında yer alıyor. Kirlenen çamaşırların pratik şekilde temizlenmesini sağlayan çamaşır makinesi ile ilgili kafa karıştıran durumlardan biri deterjan gözlerinde yaşanıyor. Çamaşır makinesi çekmesinde yer alan ve genellikle 3 gözden oluşan deterjan hazneleri çoğunlukla karıştırılıyor.

Kadin 01-09-22 10:01

Dert etmeyin! Ruj lekesini çıkarmanız çok kolay, ruj lekesi nasıl çıkar?

Kıyafetleri her zaman makyaj yapmadan önce giymek gerekiyor. Makyajdan sonra giydiğimiz kıyafetlerde çeşitli makyaj kalıntıları kalabiliyor. Özellikle ruj lekeleri oldukça zor çıktığı düşünülen lekeler arasında bulunuyor. Ancak doğru yöntemler ile ruj lekesini çıkarmak hiç de zor değil! Aşağıda yer alan temizlik hilelerini kullanarak ruj lekesini çıkarabilirsiniz.

Kadin 30-08-22 11:52

Her türlü lekeyi çıkarmanıza yardımcı olacak en iyi leke çıkaran çamaşır deterjanları

Tertemiz görünen ve mis gibi kokan çamaşırlara kavuşmak ister misiniz? "Kim istemez ki." dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle güzel yıkayan bir çamaşır makinesi ve leke çıkarıcı etkisi bulunan kaliteli bir çamaşır deterjanına sahip olmanızı öneririz. Peki, hangi çamaşırlarda hangi deterjanı kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? En iyi leke çıkaran çamaşır deterjanlarını öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız listemize göz atabilirsiniz.

Haber 18-08-22 16:28

Beyazları çok daha beyazlatmak mümkün! Çamaşırlarınız için bu yöntemi deneyebilirsiniz, Kararmış çamaşırlar nasıl beyazlatılır?

Çamaşırların temizliğine oldukça dikkat ediyor ve renklerinin gitmemesini istiyorsanız bu konu hakkında birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Özellikle beyaz çamaşırların çok daha beyaz olması için çok çeşitli yöntemler bulunuyor ancak bu yöntemler istenilen sonuçları vermeyebiliyor. Tiktok üzerinden temizlik yöntemini paylaşan bir kullanıcı çamaşırlarınızı daha beyazlatacak tarifi verdi.

Kadin 15-08-22 15:13

Makinede çizilmiş bardak sorununa son! Bu yöntem ile bardaklarınız yepyeni olacak

Bulaşık makinesi her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da kullandığımız mutfak ürünlerine zarar verebiliyor. Özellikle cam bardakların çizilmesine neden olan bulaşık makinesi nedeniyle cam bardakların kullanım ömrü giderek azalıyor. Çizilen cam bardaklardan şikayetçiyseniz aşağıda bulunan yöntemi deneyebilirsiniz

Kadin 15-08-22 09:45

Yanlış temizlemek televizyonunuzun bozulmasına neden olabilir! Televizyon ve bilgisayar ekranı nasıl temizlenir?

Televizyon ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin temizliğine oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Teknolojik aletlerin ekranlarının hassas olması onları temizlerken geri dönülmez sonuçlar almanıza neden olabilmektedir. Bu hassas ekranlara zarar vermeden nasıl temizleyeceğinizi düşünüyorsanız aşağıdaki temizlik yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kadin 14-08-22 08:38

Herkes yapıyor: Boşa para harcıyorsunuz! Bu hata borulara zarar verebilir, cildinizi yakabilir hatta ölümünüze neden olabilir

Sosyal medya platformu TikTok üzerinden her gün bir yenisi ortaya çıkan temizlik ve sağlık hileleri hayatınızı kolaylaştırabilir. Ancak bilgiler hatalı olduğu zaman ise çok büyük zarar verebilir. Şu anda özellikle yurt dışında herkesin denediği bir yöntem var ki, size ve evinize çok ciddi zarar verebilir.

Kadin 04-08-22 14:50

Renkli kıyafetlerinizin ilk günkü gibi görünmesini sağlayan en iyi renkli deterjanlar

Renkli kıyafet giymeyi sever misiniz? Eğer seviyorsanız renklileri yıkarken iyi bir çamaşır deterjanı kullanmanız gerektiğini de bilirsiniz. Kalitesiz çamaşır deterjanları ile yıkandığında zaman içerisinde solan renkli kıyafetler, kötü görünmeye başlayabilir. Renkli çamaşırlarınızın ilk günkü canlılığını korumasını sağlayan en kaliteli deterjan markalarını öğrenmek istiyorsanız sizler için seçtiğimiz ürünlere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Haber 22-07-22 17:01

Çamaşırlarında derinlemesine temizlik isteyenler için en iyi toz deterjanlar

Temizlik, en önemli ihtiyaçlarımızdan biri. Kirli kıyafetlerimizi temizlemenin en iyi yolu, doğru deterjanı seçmekten geçiyor. Hem çamaşır makinenizin yüksek verimde çalıştırmak hem tertemiz kıyafetler elde etmek için en güçlü deterjanı kullanmak gerekiyor. Siz de zor lekelerden etkili şekilde kurtulmak istiyorsanız en iyi toz deterjan önerilerimize göz atabilirsiniz.

Haber 22-07-22 14:30

Eviniz çok kirliyse ve bu size artık stres veriyorsa, bu ürünleri mutlaka keşfetmelisiniz

Hiç kimse kirli bir evde yaşamak istemez ancak bazen şartlar öyle bir hâl alır ki durum tamamen kontrolden çıkabilir. Dağınık ve kirli ev hâli bir süre devam ederse stres seviyesi de buna paralel olarak artmaya başlar. Ama üzülmeyin, bu durum tabii ki dünyanın sonu değil. Öyle bir listeyle karşınıza geldik ki eviniz pırıl pırıl, zihniniz ise çok rahat olacak. İşte evinizi kirden arındıracak o ürünler!

Haber 28-06-22 09:30

Yapışan yiyecekleri kolayca çıkarmanız çok basit! Her evde olan malzeme ile…

Evde yemek yapmak çok daha sağlıklı ve zevkli. Ancak yapılan yemekler lezzetle yendikten sonra kalanları toplamak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Özellikle yapışan ve yağlı yiyeceklerin ardında bıraktıkları adeta bir yıkım oluyor. Ancak yapışan yiyecekleri çıkarmanın çok basit yolları bulunuyor. Her evde bulunan doğal malzemeler ile bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Kadin 24-05-22 16:01

Çöpe atmaya gerek yok! Takılarınızdaki renk değişimlerini kolayca çözebilirsiniz

Takılarda zamanla renk değişimleri yaşanabiliyor. Alınan takıların renginin değişmesi sıkıntıya neden oluyor. Rengi değişen takılar genellikle çöpe atılıyor. Ancak renk değişimlerini düzeltmek için çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz. Kolyelerinizdeki renk değişimlerinden şikayetçiyseniz kolyeleri atmak yerine aşağıda yer alan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kadin 11-05-22 10:03

Kimyasal temizlik malzemelerine para vermeye son! Evde kendi temizleyicinizi yapabilirsiniz

Evde temizlik yaparken bilmeden birçok zararlı kimyasal içeren temizleyiciler kullanılıyor. Bu temizlik maddelerini kullanmak hem sağlığa hem de temizlenen yere zarar verebiliyor. Git gide artan temizlik ürünlerinin fiyatlarından ve kimyasalların zararlarından uzak durmak isteyenler evde kendi temizlik ürününü yapabilirler.

Kadin 08-04-22 12:22

İnternetten sipariş verip kullandılar, gerçeği öğrenince şoke oldular: 10 gün boyunca kaşındım

İstanbul'da yaşayan bir aile internetten sipariş ettiği çamaşır deterjanı kullanınca kaşınmaya başladı. Sahte olduğu ortaya çıkan deterjan nedeniyle vücudunda kızarıklıklar oluşan aile soluğu hastanede aldı. Yaşanan olay sonrası günlerce kaşınan eş Naim Görendaş, "10 gün boyunca kaşınmaya devam ettim. Dizimde siyah noktalar oluşmaya başladı" dedi.

Haber 07-04-22 14:18

Öğrenciler Çöp Müzesi projesiyle atıklardan gübre ve sabun üretti

Öğrenciler "Çöp Müzesi" projesiyle atıklardan gübre ve sabun üretti

Yurthaber 24-02-22 10:26

Bu alışkanlıklara dikkat! Hastalıklara neden oluyor…

Gün boyunca fark etmeden yaptığımız alışkanlıklar nedeniyle hayatımız olumsuz yönde etkilenebiliyor. Alışkanlıklarımız sağlığımızı etkileyip, hastalıklara yol açabiliyor. Bu alışkanlıklardan kurtulmak için bu habere göz atabilirsiniz.

Haber 02-02-22 17:07

Gaziantep'te 16 ton sahte deterjan ele geçirildi

Gaziantep'te 16 ton sahte deterjan ele geçirildi

Yurthaber 15-01-22 12:00

Ellerinizi kimyasal deterjanlarla mahvetmeyin! Organik elde yıkama bulaşık deterjanı tarifleri

Elde bulaşık yıkamak, makine çalıştırmak istemediğiniz zamanlarda bulaşık birikmesini önlüyor. Ancak kimyasal deposu bulaşık deterjanları, uzun yıkama süreleri sonrasında ellerinizi mahvedebiliyor. Ev temizliğinde doğallıktan yana olanların sıkça tercih ettiği ev yapımı doğal bulaşık deterjanları, kimyasallarla fazla haşır neşir olmak istemeyenlerin imdadına yetişiyor. Biz de sizler için 3 farklı tarif hazırladık.

Kadin 28-12-21 09:57

Hem ekonomik hem kimyasal içermiyor: Ev yapımı çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı tarifleri

Evde hazırladığınız doğal ürünlerin artıları saymakla bitmiyor. Daha ekonomik, kimyasal içermiyor ve doğayı koruyor. Temizleyicilerin içindeki kimyasalların kansere sebep olabileceği, plastik ambalajlarının ise doğada yüzlerce yıl kaybolmadığı biliniyor. Ev yapımı doğal temizleyiciler ise bu açıdan oldukça masum. Kolayca hazırlayabileceğiniz doğal çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı tarifleri için buyurun yazımıza!

Haber 02-12-21 07:50

Her tekstil ürününe uygun için en iyi çamaşır deterjanı tavsiyeleri

Sosyal yaşamınızın kaçınılmaz bir sonucu olarak görünümünüz sizin hakkınızda bir şeyler anlatır. Bu da pek çok insanın iyi görünmeyi önemsemesine neden olur. İstediğiniz görünümü sağlamanın yolu ise kıyafetlerinizden geçer. Alışveriş yapmak çoğu insan için eğlenceli olsa da sevdiğiniz ve kendinize yakıştırdığınız giysileri uzun süre muhafaza etmek istemez misiniz? Cevabınız evetse bunu sağlamanın önemli yollarından biri olan doğru deterjanı seçimi için çamaşır deterjanı tavsiyeleri listesini inc

Haber 20-11-21 23:12

Yeni gibi mutfak eşyaları için en iyi bulaşık makinesi deterjanı tavsiyeleri

Biriken bulaşıkları hızlı ve etkili şekilde yıkayan bulaşık makineleri, hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Ancak doğru deterjan seçilmediğinde hem enerji ve su israfına hem de zaman ve emek kaybına neden olabiliyor. Neyse ki iyi bir bulaşık makinesi deterjanı ile pırıl pırıl bulaşıklara kavuşmak hiç de zor değil. Mutfak eşyalarınızın yeni gibi görünmesini sağlayacak en iyi bulaşık makinesi deterjanlarını sizin için araştırdık.

Haber 18-11-21 20:23

Artık daha sık kullanacaksınız! Bulaşık deterjanının akla gelmeyen kullanım alanları

Bulaşık deterjanı ile sadece bulaşık mı yıkıyorsunuz? "Başka ne yapacağım ki?" diyorsanız birazdan okuyacaklarınıza hazır olun. Bulaşık deterjanından gübre yapabilir, evinizdeki haşerelerden kurtulabilir ya da klimanızın performansını arttırabilirsiniz. Nasıl mı? Bulaşık deterjanının kullanım alanlarını sizin için araştırdık!

Haber 16-11-21 08:18

Cadde, bembeyaz oldu! Tuzla'da caddeyi kaplayan köpüğün sırrı çözüldü

Tuzla'da geçtiğimiz hafta yağmur sonrası caddeyi kaplayan köpüğün nedeni belli oldu. Köpüğün nedeninin kamyonetten dökülen deterjan olduğu ortaya çıktı.

Haber 21-10-21 15:02

Açık deterjanları şişelere koymayın

Çocukların, meşrubat veya su şişelerine konulan deterjanları içmesi, kalıcı rahatsızlıklara ve ölümlere yol açabiliyor. Uzmanlar, anne-babaların açık deterjanları böyle şişelere koymamalarını ve çocuklardan ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmelerini öneriyor.

Haber 20-05-05 06:10