Milli Egitim Bakanı Haberleri Ve Son Dakika Milli Egitim Bakanı Haberleri

Milli Egitim Bakanı Haberleri Ve Son Dakika Milli Egitim Bakanı Haberleri

Milli eğitim hizmetlerini yürütme görevine sahip olan Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır. 2 Mayıs 1920’de Bakanlar Kurulu tarafından kurulan bu bakanlığın genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Eğitim ve öğretimin tüm aşamalarını yenilikçi ve güncel politikalarla geliştiren bakanlık, dinamik bir sistem için gerekli tekniklerin tasarlanmasında görev alıyor. Yükseköğretim kurumlarına kadar olan tüm eğitim ve öğretim kurumlarının açılmasını ve denetlenmesini sağlıyor. Özel yeteneğe sahip öğrencilerden engelli ve özel ilgiye ihtiyaç duyan öğrencilere kadar tüm çocukların eğitim öğretim programlarını özel olarak tasarlayarak gerekli stratejiler doğrultusunda uygulamaktadır. 10 Temmuz 2018’de Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığı görevine gelmiştir.

Milli Eğitim Bakanı Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den müfredat değişikliği açıklaması: 'Çalışmaları tamamladık yakın zamanda paylaşacağız'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını belirtti. Gerekli çalışmaları tamamladıklarını belirten Tekin, "Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah" dedi.

Egitim 03-02-2024 23:07

MEB’den yeni karar! Okullarda yarıyıl tatili öncesi yeni dönem başlıyor! ‘Bu yıl ilk adımı attık’

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin okullarda yarıyıl tatili ve yıl sonu tatili öncesi başlatılan yeni dönemle ilgili bilgi verdi. Okullarda artık yarıyıl ve yıl sonu tatilinden önceki haftalar etkinlikler düzenlenecek. Kelime oyunları, bilgi, yetenek ve münazara yarışmaları yapılacak. Yeni kararlarla ilgili detayları Bakan Tekin duyurdu. İşte MEB’in aldığı son dakika kararının detayları…

Egitim 12-01-2024 14:33

Bakan Tekin 'zorluk çıkartıyorlar' diyerek CHP’li 2 belediyenin ismini verdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas’ta yaptığı açıklamada eğitim öğretim sürecinde bazı belediyelerin kendilerine zorluk çıkarttığını söyleyip Eskişehir ve İzmir’i buna örnek gösterdi.

Haber 05-01-2024 13:41

Milli Eğitim Bakanı tam söyleyecekken durdu: AK Partili o isme 'büyükşehir belediye başkanımız' diye seslenecekti

Yerel seçime adım adım giderken partilerin açıklayacağı büyükşehir belediye başkan adayları da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. En çok tartışılan konu ise İstanbul'da hangi adayların yarışacağı. CHP, Ekrem İmamoğlu'nu resmen ilan etti ancak AK Parti henüz adayını duyurmadı. Bugün bir törende Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in sözleri ise kulisleri hareketlendirdi.

Haber 19-12-2023 17:51

Sık sık gündeme gelen müfredat değişikliği eleştirilerine Bakan Tekin'den yanıt: Dinamik olmalı, sürekli güncellenmeli

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kamuoyunda sürekli tartışılan müfredat değişikliği konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, müfredatın dinamik ve sürekli güncellenmesi gerektiğini belirterek, "'Sürekli müfredat değiştiriliyor' deniyor. Peki ne yapmamız lazım? Yani 'müfredatı yaptık, artık hiç değiştirmeyeceğiz' mi dememiz gerekiyor?" ifadelerini kullandı.

Haber 16-12-2023 15:42

Bakan Tekin'den ders süreleriyle ilgili açıklama! Dersler kısalıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin okullarda ders süresinin kısalacağına yönelik iddialar hakkında konuştu. Müfredat değişikliği ve ders süreleri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Tekin önümüzdeki kabine toplantısını işaret etti. Peki, okullarda ders süresi kısalacak mı? İşte cevabı…

Egitim 07-12-2023 14:06

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den öğretmen ataması açıklaması! Sayı böyle belirlenecek…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin canlı yayında soruları yanıtlarken öğretmen atamaları ile ilgili beklentilerle ilgili de konuştu. Bakan Tekin açıklamasında atamalarla ilgili "2024 bütçesi TBMM'de onaylandıktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığımızla koordineli biçimde atama için bize tanımlanacak sayıyı belirleyeceğiz. Sonra da Bakanlıkta oturup, hangi branşa ne kadar öğretmen alacağımızı belirleyeceğiz" dedi.

Haber 25-11-2023 07:22

AYM süre vermişti! Bakan Tekin'den Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili açıklama: 'Gerekeni yapacağız'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili yaptığı açıklamada AYM'nin verdiği 9 aylık süreyi hatırlatarak "Bu konuyla ilgili ciddi geniş araştırmalar yapıyoruz, o konuda gerekli adımları atacağız" dedi.

Egitim 15-11-2023 07:19

Okullarda yeni müfredat kademeli şekilde uygulanacak! Milli Eğitim Bakanı Tekin'den yeni açıklama: 'Güncelleme ihtiyacı doğdu'

Okullarda uygulanacak yeni müfredat için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den yeni açıklama geldi. Hazırlanan yeni müfredatın okullarda kademeli olarak uygulanacağını belirten Bakan Tekin, çağın gerektirdiği temel bilgi, beceri ve değerlere sahip bireylerin yetişmesi için müfredatın güncellenmesi ihtiyacını doğurduğunu söyledi.

Egitim 05-11-2023 13:23

MEB duyurdu: Türkiye'nin ilk gastronomi lisesi kuruluyor

MEB, Türk mutfağının iz bırakan lezzetlerini dünyaya taşıyacak gastronomi lisesinin açılacağını duyurdu. MİLLİ Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gastronomi (aşçılık) alanında hizmet verecek bir lise kurulması amacıyla ünlü şef ve restoran kurucuları ile bir araya geldi.

Haber 04-11-2023 11:20

SON DAKİKA | Okullarda müfredat değişiyor! Milli Eğitim Bakanı Tekin duyurdu: Tüm sınıfları kapsayacak, derslerde sadeleşme olacak

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliğinin önümüzdeki ay kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu. Tüm sınıfları kapsayacak şekilde bir çalışma yaptıklarını belirten Bakan Tekin "Müfredatı hafifleteceğiz. Derslerde sadeleşme olacak. Çocuklarımıza gereksiz bilgi yüklemesi yapmayacağız." dedi. Öğretmen atamalarına da değinen Bakan Tekin,"Mümkün olduğu kadar fazla sayıda atama yaparak öğretmen adaylarını eğitim ailemize katmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Egitim 01-11-2023 12:08

Sadece Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere...' Bakan Tekin duyurdu! Seminer döneminin online yapılmasına karar verdim

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, sadece Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdiğini duyurdu.

Haber 23-10-2023 16:31

Öğretmen atamalarında mülakat tartışması! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin net konuştu: Görmek zorundayım!

Öğretmen alımlarında tepkilere neden olan mülakatla ilgili tartışmalar sürüyor. Seçimler öncesinde mülakatların kaldırılması AK Parti’nin vaatleri arasında yer alıyordu ancak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mülakat sisteminde değişiklik yaparak sürdürmekte kararlı. Tekin yaptığı son açıklamasında bu kez de "İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım." diyerek mülakat sisteminin gerekli olduğunu belirtti.

Haber 03-10-2023 08:00

Sınıf geçme notu, ortalaması kaç oldu? Liselerde sınıfta kalma var mı? Bakan Tekin duyurdu!

Sınıf geçme notunun kaç olduğu merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında yayınlanacak olan temel eğitim yönetmeliği hakkında açıklamalar yaptı. Bakan Tekin sınıf geçme notu ve ortalamasına dair konuştu. Bu açıklamaların ardından sınıfta kalma durumu hakkında araştırmalar hız kazandı. Peki, sınıf geçme notu ve ortalaması kaç oldu? Liselerde sınıfta kalma var mı?

Egitim 24-09-2023 13:20

SON DAKİKA | Bakan Tekin 'önümüzdeki hafta paylaşacağız' diyerek duyurdu! En az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile...

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenleri ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Bakan Tekin açıklamasında "En az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. Bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 23-09-2023 12:05

Bakan Tekin açıkladı! 'Ortalaması 70 olmayan geçemeyecek'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Önümüzdeki hafta yayınlanacak olan temel eğitim yönetmeliğimizde, Türkçe'den 70 alma zorunluluğu getirdik. Türkçe ortalaması 70 olmayan öğrencimiz geçemeyecek" dedi.

Egitim 23-09-2023 08:30

Mülakat, öğretmen ataması, sınav sistemi… Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den yeni açıklama geldi!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yeni bir yol haritası belirleriz’ dediği açıklamanın ardından yeni mülakat sisteminin detaylarını açıkladı. Öğretmen adaylarının ve eğitim camiasının tepki gösterdiği mülakat sistemi Bakan Tekin detayları açıklamasına rağmen henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmediklerini de dile getirdi. Tekin ayrıca okullarda test sınavı sisteminin kaldırılmasını arzu ettiklerini söyledi.

Haber 23-09-2023 07:44

'Okullar 4 güne düşecek' iddiasına yanıt! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den 'mülakat' açıklaması: 'Mülakat ve KPSS performansı yarı yarıya etkileyecek'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Mülakat konusuyla ilgili de konuşan Bakan Tekin, 30 büyükşehirde mülakat yapılacağını söyleyerek "Mülakatta bize ders anlatın diyeceğiz. Atamada mülakat ve KPSS performansı yarı yarıya etkileyecek." şeklinde konuştu. Öte yandan Bakan Tekin, 'Okullar 4 güne düşecek' iddiasına da "Kesinlikle asılsız bir iddia" diyerek yanıt verdi.

Haber 16-09-2023 10:15

Bakan Tekin'den öğretmen atamaları açıklaması: İhtiyaç duyduğumuz rakamları paylaştık

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir canlı yayında öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Tekin, "Aramıza yeni öğretmenlerin gelmesini arzu ediyorum, istiyorum. Bizim hesaplamalarımıza göre ihtiyaç duyduğumuz rakamları Hazine ve Maliye Bakanımızla, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığıyla paylaştık." ifadelerini kullandı.

Haber 12-09-2023 00:18

SON DAKİKA | Okullarda yeni dönem! Milli Eğitim Bakanı özel okullar için 'garanti aldık' dedi, cep telefonu kararını duyurdu

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı'ndan 'özel okul' açıklaması geldi. Bakan Yusuf Tekin, yaptığı açıklamada servis ve yemek ücretleriyle ilgili okullardan garanti aldıklarını söyledi. Bakan Tekin, öğrencilerin cep telefonuyla derse girmesine ilişkin de "Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler" açıklamasında bulundu. Tekin ayrıca öğretmen atama takvimiyle ilgili de konuştu.

Egitim 05-09-2023 10:24

SON DAKİKA | Liselerde sınıf tekrarı geliyor! Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Devamsızlık affı kaldırılacak

Son dakika haberi: Liselerde sınıf tekrarı yeniden geliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı açıklamada devamsızlık affını da kaldıracaklarını bildirdi. Açık liseye geçişleri zorlaştıracaklarının altını çizen Bakan Tekin, özel okul ücretleri ve deprem bölgesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öğretmen atamalarıyla ilgili de konuşan Tekin, "Yeni öğretmen ataması kuşkusuz olacak" diyerek noktayı koydu.

Egitim 16-08-2023 12:02

Makedonya Türkiye Ticaret Odası, Malatya'ya 24 derslikli okul yaptıracak

Protokol törenine, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da katıldı.

Yurthaber 20-07-2023 13:25

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den ‘kız okulları’ açıklaması: ‘Gerekirse açabilmeliyiz’

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalar gündem yarattı. Tekin, kız çocuklarının okullaşma oranı hakkında konuşan Tekin "Kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin "Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum" dediğini belirterek “O zaman veliyi ikna etmek için biz, gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz” dedi.

Haber 12-07-2023 07:34

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Kahramanmaraş'ta! '1 Eylül itibarıyla sorunsuz şekilde başlayacak'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş'ta açıklamalarda bulundu. Tekin, "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta 1 Eylül itibarıyla eğitim ve öğretim sürecinin sorunsuz bir şekilde başlayacağını belirtti.

Haber 17-06-2023 17:10

Öğrencilerle LGBT bayrağı önünde hatıra fotoğrafı! Bakan duyurdu... O öğretmen hakkında yasal işlem başlatıldı 'Kötü örnekler...'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul Silivri’de bulunan Kavaklı İlkokulu’nda karne günü öğrencilerle birlikte LGBT bayrağı önünde hatıra fotoğrafı çektiren sınıf öğretmeni hakkında yasal işlem başlatıldığını bildirdi. Bakan Tekin açıklamasında "Bu tür kötü örnekler kocaman yürekli öğretmenlerimizi de rencide ediyor" ifadelerini kullandı. Öte yandan öğretmenin söz konusu fotoğrafı sosyal medyadan paylaşıp, tepki gelince sildiği ileri sürüldü.

Haber 16-06-2023 18:35

Milli Eğitim Bakanı Tekin duyurdu! 'Görevde yükselme sınavına gireceklerden sınav ücreti alınmayacak'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, görevde yükselme sınavına girecek personelden sınav ücreti alınmayacağını duyurdu.

Egitim 12-06-2023 09:35

15 Mayıs Pazartesi günü okullar tatil mi? Bakan Özer açıkladı! Seçimden sonraki gün okullar tatil mi?

Seçimden sonraki gün okullar tatil mi sorusu öğrenciler ve velileri tarafından sıklıkla aratılıyor. 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. dönem Milletvekilli seçimlerine ilişkin yapılan açıklamaların ardından 15 Mayıs Pazartesi günü okullar tatil mi sorusu merak edilen konular arasında yer alıyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin merak ettiği konuya dair Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) açıklama yapıldı. Peki, 15 Mayıs okullar tatil mi?

Haber 12-05-2023 15:59

SON DAKİKA | Bakan Özer duyurdu: Öğretmenlere müjde! 10 yıl görev süresi şartı 5 yıla düşüyor

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen, öğrenci ve velilerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, uzman öğretmenlik için 10 yıl görev şartının 5 yıla düşürüleceğini duyurdu. Özer ayrıca, öğretmen atamalarında bundan sonra mülakatın olmayacağını, atamaların KPSS puanı ile yapılacağını belirtti. İşte Bakan Özer'in açıklamalarında öne çıkan başlıklar...

Haber 12-05-2023 12:20

Milli Eğitim Bakanı Özer, Ordu'da Kadın Kooperatifleri Buluşması'na katıldı:

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Bugün 443 bin 562 kadınımız mesleki eğitim merkezlerinde çıraklık, kalfalık eğitimi alıyor, 11 kat artmış. Tüm bunların amacı kadınımızı güçlü kılmak, kadınımızı ayakları üzerinde duran ve ailenin koruyucusu olarak desteklemek." dedi.

Yurthaber 27-04-2023 13:57

Milli Eğitim Bakanı Özer, koltuğunu 11 yaşındaki Kaan Can'a devretti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu temsili olarak Toygar Börekçi Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki Kaan Can İl'e devretti.

Haber 23-04-2023 10:33

Son dakika | Türkiye'de 23 Nisan coşkusu! Anıtkabir'e ziyaretçi akını, TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye Cumhuriyeti milletimizin güvenli ellerinde ilelebet devam edecektir'

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 103. açılış yıl dönümü, 81 ilde coşkuyla kutlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki çocuklar sabah saatlerinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Öte yandan TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindekiler Meclis'teki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene katıldı. Daha sonra Şentop ve beraberindekiler Anıtkabir'e geldi. Atatürk mozolesine çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Haber 23-04-2023 09:16

Milli Eğitim Bakanı Özer, Ordu'da açıklamalarda bulundu:

"(Deprem bölgesinde) Eğitim süreçlerini hızlı bir şekilde normalleştirdik, en son Adıyaman ve Hatay'da az sayıda ilçe kalmıştı açılmayan, onu da 24 Nisan tarihi itibarıyla açacağız"

Yurthaber 19-04-2023 15:19

Bakan Özer: Deprem bölgesine 500 çelik konstrüksiyon okul yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde çelik konstrüksiyondan 500 yeni okul yapılacağını bildirdi.

Yurthaber 20-03-2023 10:31

Milli Eğitim Bakanı Özer depremden etkilenen 10 ilin milli eğitim müdürüyle toplantı yaptı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ilin milli eğitim müdürüyle çevrim içi toplantıda bir araya geldi.

Haber 04-03-2023 20:46

SON DAKİKA: Deprem bölgesinde okulların açılacağı tarihler belli oldu! Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da son durum

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Özer deprem bölgesindeki okulların açılış tarihini açıkladı. Okullarda eğitime verilen arayla ilgili deprem bölgesindeki illerin 3 kategoriye ayrıldığını belirterek 2 kategorideki illerde eğitime verilen aranın uzatıldığını duyurdu. Öte yandan Bakan Özer, sağlam raporu olmayan okullarda eğitime başlanmayacağını da belirtti. İşte son dakika haberinin tüm detayları...

Haber 20-02-2023 12:09

Deprem sonrası 10 ilde okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer ‘Bir karar daha aldık’ diyerek duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesi Gaziantep'te önemli açıklamalarda bulundu. 71 ilde okulların yarın açılacağının altını çizen Bakan Özer, "10 ilde okullar ne zaman açılacak" sorusuna da yanıt verdi. Bakan Özer "Bir karar daha aldık" ifadelerini kullanırken söz konusu kararı yarın açıklanacağını söyledi.

Egitim 19-02-2023 14:25

Anaokulu ve kreşler ne zaman açılıyor? 2023 Okul öncesi eğitim kurumları (Anaokulu-kreş) açılacak mı?

Anaokulu ve kreşlerin ne zaman açılacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz gün Türkiye'de meydana gelen iki büyük yıkıcı deprem sonrası ortaöğretim kurumlarında eğitime ara verilirken üniversitelerde ise yaza kadar online eğitime geçilme kararı alındı. Bu gelişmeler sonucu anaokulu ve kreşlerin açılıp açılmayacağı sorgulanmaya başladı. Peki Anaokulu ve kreşler ne zaman açılıyor? 2023 Okul öncesi eğitim kurumları (Anaokulu-kreş) açılacak mı?

Haber 11-02-2023 23:40

Bakan Özer: 81 ilde istenilen her noktaya hastane sınıfı kuracağız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Çocuklarımızın eğitimlerine her ne şart altında olursa olsun devam edebilmelerine imkan sağlamak için 81 ilde kamu-özel ayrımı olmaksızın istenilen her noktaya hastane sınıfı kuracağız" dedi.

Egitim 28-01-2023 11:26

Bakan Özer tarih verdi! Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk

Teknoloji, Teknolojinin Kullanımı, Sorunlar Çözümler ve İçerik Geliştirme Çalıştayı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Mart 2023 itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranlarını yüzde 99’a çıkartmış olacağız. Son 19 yılda eğitimdeki sosyal politikaların 2022’deki karşılığı 525 milyar lira. Eğitime erişimin önündeki tüm antidemokratik uygulamalar kaldırıldı" dedi.

Egitim 05-01-2023 13:32

SON DAKİKA | Merakla bekleniyordu... Bakan Özer duyurdu! Özel okullarda zam oranı yüzde 65 oldu

Son dakika özel okul zam haberi: Merakla beklenen özel okullarda zam oranı belli oldu. Bakan Özer 'TÜFE baz olacak şekilde 2023 fiyatını belirleme kararı aldık' dedi. Yaşanan son gelişmeye göre Bakan Özer, özel okullarda zam oranının yüzde 65 olduğunu duyurdu.

Haber 04-01-2023 17:01

SON DAKİKA | 2023 özel okul ücretleri ne kadar olacak? Zam oranıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Özer'den açıklama

Son dakika haberi: Öğrenci velileri özel okula yapılacak zamlarla ilgili meraklı bekleyişini sürdürürken "2023 özel okul ücretleri ne kadar olacak?" sorusu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e soruldu. TEFE-TÜFE oranlarını işaret eden Bakan Özer "İnşallah bu hafta içerisinde yeni oluşacak zammı kamuoyuna paylaşacağız" diye konuştu.

Egitim 02-01-2023 13:29

Normalde sizin istemeniz, bizim 'Para yok' dememiz lazım diyerek seslendi: Lütfen o paraları kullanın

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kocaeli’de okul idarecileriyle buluştu ve dikkat çeken açıklamalar yaptı. Okullara bütçe gönderdiklerini ancak okulların henüz paraları kullanamadığını belirten Özer, “Lütfen o paraları kullanın, öğretmenlerimiz için kullanın ki 2023 yılında daha fazla bütçe gönderelim” dedi. Gelinen noktaya vurgu yapan Özer, “Normalde sizin para istemeniz, bizim ‘Para yok’ dememiz lazım” şeklinde konuştu. Özer, 5.5 milyar bütçenin 1.5-2 milyarının kullanılmadığını söyledi.

Haber 31-10-2022 19:49

Milli Eğitim Bakanı Özer, Afyonkarahisar'da değerlendirme toplantısında konuştu:

"İlk kez bir eğitim öğretim yılında dağıtılan yardımcı kaynaklar ders kitaplarını geçmiş olacak" - "2014'ten sonra da yükseköğretimdeki kadınların, kızların okullaşma oranları erkekleri geçti. Demek ki hiçbir problem yokmuş. Problem, imkan meselesiymiş. Kız çocukları, kadınlar başörtüsüyle eğitime erişemiyorlardı"

Yurthaber 07-10-2022 19:08

Bakan Özer Muhtemelen haberleri yok diyerek açıkladı: Para gönderdik, 1 lira bile harcamamışlar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu. 2022’de öğretmen başına düşen eğitimi 120 saate çıkarmayı hedeflediklerini aktaran Bakan Özer, 9 ayda öğretmen başına düşen eğitimin 192 saate çıktığı ve bunun son 30 yılın rekoru olduğunu belirtti. Öte yandan Özer, şu ana kadar okullara 3 milyar 900 milyon lira para gönderdiklerini söyleyerek “Garip olan şey şu: Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar. Muhtemelen haberleri yok.” dedi.

Egitim 01-10-2022 16:14

Milli Eğitim Bakanı Özer, Kütahya Valiliği'ni ziyaret etti:

"3 bin yeni anaokulu yapmak üzere yola çıktık. Şu ana kadar 1710 anaokulunu tüm Türkiye'de 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibarıyla açmış bulunmanın mutluluğunu taşıyoruz"

Yurthaber 30-09-2022 14:37

Kasım ara tatili ne zaman? Bu yıl ilk ara tatil ne zaman? MEB 2022-2023 ara ve yarıyıl tatilleri

Bu yıl ilk ara tatil ne zaman? sorusu okulların eğitim ve öğretime başlamasından sonra merak konusu oldu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemlerine 12 Eylül 2022 tarihi itibarıyla başlamış bulundular. Bu gelişme ile beraber ara ve yarıyıl tatilleri gündeme geldi. MEB daha önce konuya ilişkin tarihleri paylaşmıştı. Peki, Kasım ara tatili ne zaman? Bu yıl ilk ara tatil ne zaman? MEB 2022-2023 ara ve yarıyıl tatilleri...

Egitim 24-09-2022 14:19

Milli Eğitim Bakanı Özer, mesleki eğitimlerini tamamlayıp işe başlayan öğrencilerle bir araya geldi:

"Bugün itibarıyla 710 bin çırak-kalfanın olduğu iş gücü piyasasını 2022 yılının sonuna kadar 1-1,5 milyona çıkaracağız. Bu, aynı zamanda genç işsizliği azaltma anlamında çok önemli olacak"

Yurthaber 06-09-2022 16:51

Milli Eğitim Bakanı Özer: Mesleki eğitim seminerlerini özeldeki öğretmenlerimize de açıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 1- 9 Eylül'de Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilen mesleki çalışma programının başlaması dolayısıyla video mesajla öğretmenlere hitap etti. Bakan Özer, "Bakanlık olarak düzenlemiş olduğumuz mesleki eğitim seminerlerini, ilk kez özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin de kullanımına açıyoruz" dedi.

Egitim 01-09-2022 11:37

Liseler ne zaman açılıyor? Yaz tatili ne zaman bitiyor? 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemi liselerin açılma tarihi!

Yaz tatilinin sonuna gelinmesiyle beraber liselerin ne zaman eğitime başlayacağı merak konusu oldu. Lise öğrencisi olan veya bu yıl liseye başlayacak öğrenciler arama motorlarında "Liseler ne zaman açılıyor? Liseler ne zaman açılacak 2022? Yaz tatili ne zaman bitiyor?" şeklinde aramalar yapıyorlar. İşte 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemi liselerin açılacağı tarih...

Egitim 30-08-2022 14:53